Katarzyna Plewka

radca prawny

Wypowiedzi

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na tablicy
    poszukuję asystentki w mojej kancelarii
    • 28.12.2012, 22:54
  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Prawo w temacie umowa najmu
    9.04.2012, 22:34

    Szanowna Pani
    odnosząc się do poprzednich postów trzeba ustaliĆ co oznacza w pani przypadku "przejęcie po poprzedniej osobie" skoro bowiem podpisała Pani nową umowe- to niestety poprzednia umowa nie ma tutaj nic do rzeczy- no chyba ze w piśmie na które Pani sie powołuje, jest wprost napisane, że ma Pani prawo do lokalu na tych samych warunkach- ale tutaj musi już Pani odpowiedzieć na to pytanie. Wazne jest bowiem kto do kogo to pismo wystosował.

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Radcy prawni w temacie Czy nastąpiło przedawnienie?
    2.12.2009, 09:56

    Zgodnie z art. 442(1). Roszczenie o naprawienie szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym ulega przedawnieniu z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia. Jednakże termin ten nie może być dłuższy niż dziesięć lat od dnia, w którym nastąpiło zdarzenie wywołujące szkodę.

    Powołując sie na ten przepis oraz opisaną przez Panią sytuację - paznokieć mial odrosnać po 6 miesiącach- skoro nie odrósł to termin wyrządzenia szkody liczyłabym od 20.09.2003 i to roszczenie uległo przedawnieniu po 3 latach- czyli 19.09.2006r.
    Niestety jestem zdania że uległo ono przedawnieniu.

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Prawo cywilne w temacie 777 par 1 pkt 5 kpc -pilne

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Prawo cywilne

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Prawo w temacie Szukam chętnych do podjęcia współpracy z serwisem www
    1.12.2009, 21:40

    prawo cywilne, prawo gospodarcze ze szczegolnym uwględnieniem umów, prawo konsumenckie i prawo pracy

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Prawo w temacie Poświadczenie podpisu lub podobne
    1.12.2009, 20:06

    Ma Pani rację- dopóki będzie dobrze- to... będzie dobrze. Dopóki będziecie Państwo mieszkać w Polsce- i tutaj weźmiecie ślub- podlegacie Państwo prawu polskiemu. Niezależnie od tej umowy chroni was prawo polskiej.
    Problem moze się zdarzyć gdy np. mąż porwałby Państwa dzieci- wówczas w grę wchodzi Konwencja Haska- ale trzeba byłoby sprawdzić czy kraj Pani przyszłego męża podlega tej konwencji.
    Co do umowy zawieranej przed notariuszem- obawiam się ze moga tutaj być kłopoty natury praktycznej- . notariusz moze stosować prawo obce- ale pytanie cczy będzie chciał. Samo poświadczenie podpisu oznacza tak na dobra sprawę że notariusz poswiadcza że obecny podpisujący złożył właśnie taki podpis.
    Niestety najskuteczniejsze- ale i najbardziej kłopotliwe byłoby udać się do kraju narzeczonego i tam zawrzeć taką umowe- tym bardziej że jak Pani pisze - tam takie umowy są powszechnie zawierane.

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Prawo w temacie Właściwość sądu
    30.11.2009, 11:50

    Zgodnie z art. 491. par 1. kodeksu postępowania karnego niestawiennictwo oskarżyciela prywatnego i jego pełnomocnika na posiedzenie pojednawcze bez usprawiedliwionej przyczyny uważa się za odstąpienie od oskarżenia; w takim wypadku prowadzący posiedzenie postępowanie umarza.
    W tym wypadku jestem zdania iż właśnie z umorzeniem winno być do czynienia. Co do niewłaściwości miejscowej to postępowanie w takim wypadku nie powinno toczyć się od początku.
    Należy to rozpatrywać także w tym aspekcie, że najpierw jest mediacja a potem rozprawa główna- a przepis art.35kpk brzmi iż sąd na rozprawie głównej stwierdza że nie jest właściwy miejscowo- i wtedy przekazuje sprawę do sądu właściwego- ale skoro w tym wypadku oskarzyciel się nie zgłosił to w ogóle do rozprawy głównej nie dojdzie- sąd postepownaie umoarza. Tym samym nawet względy ekonomiki procesowej podpowiadaja iż nie ma koniecznosci przeprowadzania wszystkich wskazanych przez Pana czynności ponownie.

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Radcy prawni w temacie termin wykonania umowy
    19.11.2009, 22:06

    chyba zostałam źle zrozumiana- chodzi mi o to czy termin zostanie dochowany jeśli nadam przesyłkę w ostatnim dniu a nie- dostarczę fizycznie do siedziby wierzyciela.Procedura cywilna czy administracyjna ma taki przepis- kodeks cywilny- nie
    chyba że się mylę?

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Radcy prawni w temacie termin wykonania umowy
    19.11.2009, 21:53

    Mam następujacy problem
    Dłużnik ma wykonać świadczenie polegajace na wydrukowaniu i dostarczeniu 1000 egzemplarzy książki w okreslonym terminie. Biuro wierzyciela gdzie jest miejsce spełnienia świadczenia pracuje do 17.Niestety drukarnia opóźnia się. Druk zostanie zakończony około 20. Czy zgodnie z art.450 kc. dostaczyć część, czy też wyslać pocztą?
    Jeśli byłoby wysłanie do sadu- nie miałabym najmniejszych wątpliwości ze termin jest dotrzymany- czy w tym wypadku tak będzie?
    Proszę o podpowiedź

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Prawo cywilne w temacie Umowa najmu - zwrot kaucji - problem

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Prawo cywilne

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Prawo w temacie Reklamacja - Silesia Jeans
    17.05.2009, 21:56

    Nie ma potrzeby posiadania paragonu- jeśli oczywiście dysponujesz wydrukiem z terminala- z reguły taki dowód wskazujący sprzedaż również jest uznawany. Przyłączam się do przedmówców- najpierw rzecznik konsumentów- bywają barrrdzo skuteczni(od tego w końcu są) a w ostateczności pozew do sądu- choć to oczywiście kolejny koszt.

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Prawo w temacie Sprzedaż gruntu na cele publiczne
    21.01.2009, 19:51

    Z mojego doświadzcenia wynika iż taki cel winien być wskazany w akcie notarialnym, zaś sam notaiusz zobowiązany jest do wysłania aktu do urzędu skarbowego.

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Radcy prawni w temacie Aplikant c/a Urząd Pracy - proszę o pomoc
    17.01.2009, 21:05

    cześć
    Ponieważ temat jest mi bliski- postanowiłam trochę poszukać- jedyne co mi się udało wyszukać to możliwość powołania się na art. 67. 2 konstytucji, który brzmi:

    2. Obywatel pozostający bez pracy nie z własnej woli i nie mający innych środków utrzymania ma prawo do zabezpieczenia społecznego, którego zakres i formy określa ustawa.
    Jestem zdania iż w ostateczności ten przepis byłby podstawą do pięknej skargi konstytucyjnej obywatela RP.
    Warto zaznaczyć iż w ustawie o radcach prawnych jest mowa o obowiązkowym zwolnieniu na zajęciach a nie obowiazkowym zmniejszeniu etatu- a to nie jest tożsame.
    pozdrawiam

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Radcy prawni w temacie wywłaszczenie a utracone korzyści
    14.12.2008, 20:49

    a szukałaś w ustawie o gospodarce nieruchomościami? Choc tam tez jest mowa o odszkodowaniu wg cen rynkowych.

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Kawa w temacie Lavazza, Segafredo czy Illy?

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Kawa

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Łódź w temacie MAKARON w Łodzi - Gdzie ?
    21.11.2008, 21:47

    tak zupełnie przy okazji- spróbujcie w da antonio pizzy- cztery pory roku- typowo włoskiej podawanej z oliwą truflową. Mniam...jak tylko skończę dietę znów tam wyruszę.

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Prawo w temacie spadek
    21.11.2008, 21:05

    ..:
    witam bardzo proszę o pomoc czy do oświadczenia (zapewnienia spadkowego) ze jest się jedynym spadkobiercą nalezy dołączyć jescze załączniki i jakie nalezy złożyć ?


    co do tych załączników- mam jeszcze takie pytanie uzupełniające- z wypowiedzi bowiem nie wynika czy autor posta jest spadkobiercą ustawowym czy testamentowym- a zważywszy na pytanie załączniki- ma to znaczenie. Przy dziedziczeniu testamentowym konieczne jest dołączenie testamentu- przy dziedziczeniu ustawowym dość istotnym jest wskazanie we wniosku iż spadkodawca testamentu nie sporządził.

  • Katarzyna Plewka
    Wpis na grupie Prawo w temacie odpowiedzialność za zobowiązania w prawie niemieckim
    18.11.2008, 22:02

    Nie wiem czy nie za póxno na wiadomość- zważywszy na datę postu- ale potwierdzam- prawo niemieckie oparte jest na zasadzie winy.

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do