Wypowiedzi
-
Co to za metoda tzn. Emila Krebsa?
Słowa „metoda” jest tutaj jedynie chwytem marketingowym. Emil Krebs używał metody, która działała tylko dla niego i jemu podobne osoby, które z pamięcią miały inne problemy niż przeciętna osoba. Mózg Emila Krebsa po jego śmierci został przebadany, a badania te wykazały anomalie, które Krebsowi nie tylko pozwalały pamiętać słowa z języków obcych, ale wręcz miał problem z ich zapominaniem.
Jak są wykonane kursy tzn. metodą Krebsa?
Metoda Krebsa do złudzenia przypomina rozmówki, jakie można kupić w niemal każdej księgarni. Jednak cena za tego typu nagrania jest kilkanaście razy większa, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że kursy te to wyłącznie wersja audio, to cena wydaje się jeszcze większa.
Wszystkie osoby, które kiedykolwiek miały w ręku jakiekolwiek rozmówki, wiedzą, że trudno jest z tego cokolwiek się nauczyć, można co najwyżej używać tego w praktyczny sposób, gdy potrzebujemy coś wyrazić w języku obcym, gdy akurat przebywamy zagranicą, no ale do tego potrzeba wersję drukowaną, sama wersja audio - jak w przypadku tzn. oferty krebsa nie wystarczy,
Alternatywa dla kursów „metodą” Krebsa
W mojej opinii jeśli ktoś nie chcesz poczuć się oszukanym ofertą Krebs Method – zacznij od oferty wydawnictwa rea.pl szczególnie polecam na początek rozmówki w wybranym języku obcym, gdzie do książeczki można pobrać za darmo nagrania w formacie mp3. To koszt nieco ponad 8 zł.
Metoda Krebsa – marketing przede wszystkim
Z doświadczenia wiem, że stworzenie dobrych i skutecznych kursów zajmuje lata i kosztuje setki tysięcy złotych. Stworzenie nagrań bez książki i w oparciu o stare metody, to niewielki koszt nie przekraczający 5-10 tysięcy złotych – w zależności od tego, jak tanich/drogich lektorów się wybierze.
Zatem, ponieważ metoda Krebsa nie ma szans na zdobycie klientów na unikalny i nowatorski kurs, kładą olbrzymi nacisk na marketing, a szczególnie marketing szeptany (fałszywe opinie pisane na zamówienie przez podstawione osoby) w sieci.
Tutaj znajdziesz bardziej rozbudowaną .opinię dotyczącą metody krebsa -
Z ESKK uczyłam się parę ładnych lat. Zaczęłam właśnie od angielskiego, gdy zrobiło się za trudno, zaczęłam hiszpański. Z ESKK zawsze jest coraz trudniej, przzynajmniej dla mnie. Musisz coraz więcej powtarzać, a gdy przestaniesz to możesz zapomnieć nawet 70% w przeciągu roku. Czasami możesz dojść do wniosku, że nie warto uczyć się języków, skoro tyle czasu i pieniędzy zabiera Ci ułomna pamięć. Tutaj możesz przeczytać opinię na temat kursów angielskiego z ESKK. Warto zapoznać się z tą opinią, gdy wskazuje ona alternatywne metody nauki angielskiego.
-
Chcąc nauczyć się mówić w dowolnym języku obcym, np. angielskim, możesz to zrobić dwoma sposobami: naturalnym i nienaturalnym ale powszechnie stosowanym.
Nienaturalny sposób polega na nauce mówienia poprzez tłumaczenie w myślach. Zanim wypowiesz jakiś zwrot lub zdanie, musisz je wpierw przetłumaczyć w myślach. To jest tzw. „świadome mówienie”, gdyż każde słowo lub zdanie jest w ten sposób przywoływane z pamięci na poziomie świadomym. Taki sposób mówienia, jak zapewne zaobserwowałeś, jest bardzo męczący i zniechęca do używania języka.
Można zaobserwować pewien schemat, wg którego to przebiega: przywołuję z pamięci słowo: drzwi – tłumaczę w myślach na door – wypowiadam: door.
Drugi sposób mówienia, jest sposobem znanym nam z dzieciństwa, jest to naturalny sposób stosowany także w metodzie 5s. Nie polega on na bezpośredniej nauce mówienia - oznacza to, że tym sposobem nauczysz się mówić pośrednio, skupiając się na coraz głębszym odczuwaniu słów. Następnie stopniowo, podświadomie i mimowolnie zaczynasz używać ich w mowie.
Nie myl także nauki mówienia z powtarzaniem za lektorem. Takie powtarzanie nie uczy mówić, a jedynie poprawnie wypowiadać zdania. Jedynym wyjątkiem jest moment, kiedy słyszymy własny głos, wówczas umysł przyswaja to jako nowe uczucie. System powtórek tak chętnie stosowany w tradycyjnych metodach tłumaczeniowych bardzo skutecznie osłabia naszą siłę skupienia i niekorzystnie wpływa na świadomość, a ta jest przecież odpowiedzialna za przyswajanie nowego języka.
Oto przykład, pozwalający Ci zrozumieć w jaki sposób – naturalnie – uczymy się mówić.
Spójrz na słowo: „mujer”, oznacza ono: „kobieta”, w j. hiszpańskim. Następnie przypomnij sobie ostatnią kobietę, którą widziałeś wczoraj. Spójrz na słowo: „mujer” i przypomnij sobie jakiś szczegół np.: włosy, następnie ponownie spójrz na to słowo i postaraj się przypomnieć sobie jak była ubrana.
Kiedy to zrobisz, następnym razem wspominając kobietę, Twój umysł przywoła także słowo: „mujer”. Zauważ, że zanim przywołasz słowo: mujer, Twój umysł w pierwszej kolejności odwołuje się do uczuć. W tym momencie robi to jeszcze świadomie, jednak z czasem, po nabraniu wprawy, będziesz robił to w nieświadomy sposób – odczuwał podświadomie i wypowiadał słowa powiązane z uczuciami. Ten sposób mówienia opanowaliśmy naturalnie w języku ojczystym i takim sposobem możesz także uczyć się mówić w dowolnym języku.