Karolina Olędzka

Karolina Olędzka

absolwent, Uniwersytet Warszawski
Oxfordshire, zagranica

Języki

angielski
dobry

Doświadczenie zawodowe

Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne S.A.
pracownik
Praca biurowa i terenowa podczas realizacji konwersji zasobu dla powiatu wołomińskiego
Instytut Techniki Budowlanej
Praktykant
W ramach praktyk wykonuję prace labolatoryjne w zakresie działalności zakładu, oraz aktualizuję komputerowe bazy danych o otrzymane wyniki badań.
Logo
Praktykant
Ministerstwo Środowiska - Departament Geologii i Koncesji Geologicznych
W ramach odbytych praktyk brałam udział w obiegu dokumentów, opinii oraz certyfikatów wydawanych przez Ministerstwo Środowiska w zakresie systemów ochrony przeciwosuwiskowej. Ponadto wykonywałam prace biurowe oraz zapoznawałam się ze specyfiką pracy urzędu.

Szkolenia i kursy

1) Kurs geologii ogólnej w Bocheńcu (2007 r.)
Czas trwania kursu: 21 dni

2) Kurs kartowania geologicznego w Bocheńcu (2008 r.)
Czas trwania kursu: 21 dni
Opis kursu: kartowanie geologiczne w okolicach Bocheńca i wykonanie mapy geologicznej

3) Kurs geologii historycznej w Górach Świętokrzyskich (2009 r.)
Czas trwania kursu: 14 dni
Opis kursu: Kurs odbył się we wschodniej części Gór Świętokrzyskich, a każdy dzień obejmował inną tematykę pogrupowaną według klucza stratygraficznego. Prezentowane i omawiane były aspekty sedymentacyjne, facjalne i stratygraficzne kolejnych etapów rozwoju systemów składających się na sukcesję stratygraficzną paleozoiku i mezozoiku Gór Świetokrzyskich. Ponadto kurs umożliwił zgromadzenie kolekcji okazów paleontologicznych.

4) Kurs terenowy w Sudetach (2009 r.)
Czas trwania kursu: 7 dni
Opis kursu: obejmował praktyczne i teoretyczne zapoznanie się z takimi zagadnieniami jak: procesy metamorfizmu regionalnego wschodniej oraz metamorficznej okrywy plutonu karkonoskiego; skład mineralny i ewolucją złóż polimetalicznych Rudaw Janowickich i Karkonoszy (Kowary, Rędziny, Czarnów, Miedzianka); procesy prowadzącymi do powstania złoża pirytu w Wieściszowicach oraz hipergeniczne zachodzące w tym złożu; historia geologiczna i rozwój krystaliniku izerskiego; geneza i skład mineralny grejzenów okolic Mirska; historia metamorficzna łupkowego pasma Starej Kamienicy i kopalinami okolic Krobicy; skład mineralny i genezą złóż Sn i Co w rejonie Gierczyna; petrogeneza granitoidowego masywu Karkonoszy i jego pegmatytami; historia geologiczna i rozwój metamorfiku kaczawskiego; wulkanizm obecn w Górach Kaczawskich; petrogeneza granitoidowego masywu Strzegom-Sobótka i jego pegmatytami; geneza i skład mineralny złóż związanych z ofiolitami Dolnego Śląska.

5) Kurs terenowy z geologii stosowanej i ochrony środowiska (2010 r.)
Czas trwania kursu: 10 dni
Opis kursu: obejmował praktyczne i teoretyczne zapoznanie się z takimi zagadnieniami jak: problematyka geologiczna regionu lubelskiego; metodyka kartowania hydrogeologicznego; metodyka badania źródeł; metodyka kartowania sozologicznego; metodyka kartowania geologiczno-inżynierskiego; metodyka badań gruntów organicznych; problematyka związana z obszarami lessowymi; metodyka pomiarów hydrologicznych i ich zastosowań w hydrogeologii; problematyka hydrogeologiczna, geologiczno-inżynierska i środowiskowa związana z funkcjonowaniem kopalni węgla kamiennego; metodyka kartograficznej interpretacji zaobserwowanych w terenie zjawisk hydrogeologicznych, geologiczno-inżynierskich i sozologicznych.

6) Kurs terenowy z hydrogeologii (2010 r.)
Czas trwania kursu: 10 dni
Opis kursu: obejmował praktyczne i teoretyczne zapoznanie się z takimi zagadnieniami jak: problematyka ochrony środowiska w Kampinoskim Parku Narodowym; technologia oczyszczania spalin w elektrociepłowniach, składowaniu i zagospodarowaniem opadów komunalnych; budowa różnych typów ujęć wód podziemnych; inżyniersko-geologicznyme badaniania dla ujęć poddennych; czynne procesy geodynamiczne i metody ich zapobiegania, ujęcia wód mineralnych, ich własnościami i ochroną w rejonie Ciechocinka, problematyka zaopatrzenia w wodę Torunia; budowa geologiczna rejonu Bydgoszczy; posadowienie obiektów na podłożu z gruntów ekspansywnych, związane z tym szkoday budowlane i metody zapobiegania im; ocena wpływu ryzosfery na stateczność budynków; budowa geologiczna rejonu Bełchatowa; odwadnianie wyrobiska KWB Bełchatów metodami badań stateczności skarp wyrobiska, rekultywacja składowisk wewnętrznych i zewnętrznych metodą ochrony wysadu solnego, wpływ eksploatacji węgla brunatnego na środowisko, inżyniersko-geologicznymi badaniami dla posadowienia elektrowni wiatrowych na zwałowisku zewnętrznym; warunki hydrogeologiczne w rejonie Niebieskich Źródeł i metody ich ochrony.

Edukacja

Logo
Geodezja i Kartografia, inżynierskie
Uczelnia Warszawska
Logo
Geologia inżynierska, magisterskie
Uniwersytet Warszawski

Specjalizacje

Administracja biurowa
Sekretariat/Recepcja

Inne

Umiejętności:
- obsługa komputera oraz urządzeń biurowych w stopniu bardzo dobrym;
- obsługa kas fiskalnych oraz terminali płatniczych;
- znajomość pakietu MS Office w stopniu bardzo dobym;
- znajomość obsługi i zastosowań aparatury labolatoryjnej oraz terenowej z branży geologicznej oraz geodezyjnej.

Cechy osobowe:
- płynna umiejętność przyswajania nowej wiedzy;
- bardzo dobre zdolności interpersonalne;
- bezproblemowe radzenie sobie ze stresem;
- asertywność i konsekwencja w działaniu;
- energiczność, kreatywność i sumienność w powierzonych obowiązkach.

Zainteresowania:
- podróże,
- literatura obyczajowa,
- piłka ręczna,
- siatkówka,
- kino z gatunku komedia,
- branża geologiczna i geodezyjna.

Grupy

1 wszystkich wypowiedzi
0 plusów
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski, założony w 1816 roku, jest największą polską uczelnią i jednocześnie jedną z najlepszych w kraju.
A Ja Szukam Pracy
A Ja Szukam Pracy
Grupa dla osób szukających obecnie pracy. Członkowie grupy mogą wymieniać się tu doświadczeniami jak i rozwiązywać wspólnie problemy.
Geolodzy
Geolodzy
Grupa przeznaczona jest dla osób zainteresowanych geologią - zarówno dla tych, którzy w branży pracują od lat, jak i tych, którzy na rynku pracy stawiają pierwsze kroki.
Geologia
Geologia
Zapraszam do kontaktu wszstkich zainteresowanych tematyką geologiczną (badaczy, kolekcjonerów)
Geotechnika i Hydrotechnika
Geotechnika i Hydrotechnika
Konstrukcje ziemne, hydrotechniczne, pale, ścianki szczelne i szczelinowe, przeciski, fundamentowanie, mechaniki gruntów, drogi wodne, transport śródlądowy
Inżynieria budowlana
Inżynieria budowlana
Wszystko co dotyczy budownictwa.
Laboratorium Badawcze
Laboratorium Badawcze
Laboratorium BUDOWLANE - Akredytacja PCA - Inżynieria Materiałowa - Technika Budowlana : Cement, Kruszywa, Piasek, Wapno, Gips, Mączki, Chemia Budowlana, Beton, Dodatki - popiół lotny, mikrokrzemionk
Praca w branży budowlanej
Praca w branży budowlanej
Inżynierowie, przedstawiciele handlowi oraz inne stanowiska w branży budowlanej - wszelkie informacje związane z pracą
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski
absolwenci i studenci wszystkich wydziałów UW