Wypowiedzi
-
Cześć ,
Gratuluję pomysłu i ciężkiej pracy , myślę że warto przenieść się z Twoim pomysłem na forum http://ogniwafotowoltaiczne.plKarol Tarkowski edytował(a) ten post dnia 15.03.10 o godzinie 20:24 -
Bogdan Szymanski:
Karol Tarkowski:
Bogdan Szymanski:
Chińska specyfika jest o tyle jeszcze ciekawa że nie tylko inwestują one w nowe moce OŹE lecz przede wszystkim inwestują w nowe technologie i produkcję. Nie chcą być jedynie rynkiem zbytu nowych technologi ale także ich producentem - zupełnie odwrotna sytuacja niż w Polsce.
Nie zgodzę się , tworzymy w Polsce nowe technologie , produkujemy na rynek polski i europejski , zbywamy w zaskakującym tempie - roczne przyrosty sprzedaży np. w WATT Sp. z o.o. pozwalają postawić w przyszłym roku drugą fabrykę kolektorów słonecznych , nasze trendy rynkowe są bardzo innowacyjne , w pełni popieram działania polskich przedsiębiorców.
Karolu
WATT Sp. z o.o to rzeczywiście dynamicznie rozwijająca się polska firma jednak nie jest to firma innowacyjna która tworzy nowe technologie. Produkcja kolektorów nie jest już nową zaawansowaną technologią. Trzeba rozróżnić kwestię produkcji urządzeń z zakresu nowych technologii i kwestę tworzenia (opracowywania) nowych technologii.
W Polsce w przeciwieństwie do Chin nie pracuje się nad nowymi technologiami firmy bardzo rzadko współpracują z uczelniami i ośrodkami naukowymi w celu tworzenia nowego know - how
WATT to jednak innowacja , know-how jest naszym priorytetem , opracowaliśmy i wdrażamy najbardziej wydajny panel solarny w Europie , wdrażamy ogniwa wysoko selektywne do dystrybucji specjalistycznej jako park solarny technologii wody użytkowej , współpracujemy z Instytutami OZE , samorządami , towarzystwami , kołami , ekopanel , - uczestniczymy jako lobbing w projektach 2030 PL - UE - US -
Slawomir Sejda:
Piotr Trendowski:
Slawomir Sejda:
Zakontraktowalismy ostatnio producenta, ktory oprocz wszelkich wymaganych certyfikatow, sprowadza elementy z Europy, na przyklad pompy Grundfos, komponenty z Wloch; dlaczego? Bo chca miec najlepszy produkt. Staraja sie konkurowac z Europa i Stanami, a majac potencjal i niesamowite mozliwosci sa partnerem, z ktorym nalezy sie liczyc.
a tak z ciekawości, jak wyglądają prace badawcze w Chinach nad OZE??? czy maja osrodki, ktore sa w stanie stowrzyc potrzebna technologie czy tez stale beda sie opierac na imporcie technologii???
Importuja nie do konca technologie, importuja najwyzszej jakosci produkty. To w przypadku konkretnego producenta. Moga je zastapic Chinskimi, ale wybieraja na przyklad pompy Europejskie. Btw. z tego co sie orientuje Grundfos produkuje w Polsce?
Instytuty badawcze sa na miejscu i pracuja nad rozwojem tych technologii. Tych technologii nie musza krasc, chociaz mysle ze kradna duzo innych...
Mieszkam w Shanghaiu, okolo godziny drogi pociagiem, jakies 300 km od epicentrum Green Energy.
Tak , Grundfos kooperuje z Leszczyńską Fabryką Pomp - w Chinach jest moda , trend na certyfikację europejską. Ułatwia to ponowną re-dystrybujcję produktu / grupy towarowej na rynki UE i USA. -
Bogdan Szymanski:
Chińska specyfika jest o tyle jeszcze ciekawa że nie tylko inwestują one w nowe moce OŹE lecz przede wszystkim inwestują w nowe technologie i produkcję. Nie chcą być jedynie rynkiem zbytu nowych technologi ale także ich producentem - zupełnie odwrotna sytuacja niż w Polsce.
Nie zgodzę się , tworzymy w Polsce nowe technologie , produkujemy na rynek polski i europejski , zbywamy w zaskakującym tempie - roczne przyrosty sprzedaży np. w WATT Sp. z o.o. pozwalają postawić w przyszłym roku drugą fabrykę kolektorów słonecznych , nasze trendy rynkowe są bardzo innowacyjne , w pełni popieram działania polskich przedsiębiorców. -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Pompy ciepła. Kolektory słoneczne
-
Obecnie idealnie i zyskownie sprzedają się w sieci ( dystrybucja poza apteczna - bez recept ) leki na potencję dla mężczyzn , marże zaskakują , bezpieczne dostawy z Indii itp .
-
stawiam na " L 7 " , łatwo stworzysz logo - 7 cyfra szczęścia , po za tym to także super kapela z logiem złożonych dłoni. Powodzenia !
-
Proszę , skontaktuj się także z http://www.solar-fabrik.com/module-systeme/kontakt/kon...
Posiadają listę referencyjną działalności w Polsce , przedstawicielstwo na śląsku ( nie wiem czy obecnie działa )
Wyróżniła ich instalacja w http://www.swiat-szkla.pl/index2.php?option=com_conten...
Zapytania ofertowe możesz także skierować do kilku podmiotów w Polsce http://www.pv.pl/Pl/PVCData2.php?m=03&d=03-03
Poproś o referencje. -
Badając kolektory właśnie w "austriackich alpach" wyniki mamy także rożne , cieszy mnie iż można zapoznać się z testami jakościowymi i trwałości produktu , kupując analizowałbym certyfikaty.
Można np. zapoznać się z prostymi porównaniami sprawności optycznej , całe szczęście Słońce mamy tylko jedno ;-) -
Kolektory próżniowe absorbują promienowanie odbite i rozproszone, próżnia w rurach jest doskonałym izolatorem, dzieki czemu temperatura zewnętrzna nie wpływa znacząco na sprawność kolektorów. Kolektory płaskie mają mniejsze uzyski zimą niż kolektory próżniowe. Należy jednak pamiętać iż kolektory przykryte wartstwą śniegu nie będą mogły absorbować promieni słonecznych.
-
Zapoznaj się proszę z symulacją pracy instalacji solarnej na stronie producenta WATT Sp. z o.o. z Piekar Śląskich http://watt.pl - jest to najbardziej wiarygodny test pracy instalacji. Jeżeli potrzebujesz wytycznych do zaprojektowania własnej instalacji to proszę o kontakt.