Wypowiedzi
-
Łatwo krytykować ale trzeba zrobić kila inwestycji poprawić jakość dróg wodnych. Co do tego czy jestem przyrodnikiem czy nie to nie ma znaczenia ukończyłem elitarną szkołę: Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju gdzie nauczyli mnie myślenia na dłuższe dystanse. Zamiast uczyć się na przykładzie innych krajów gdzie wybudowano lotnisko koło lotnika powielamy te błędy. Jeden z moich nauczycieli mawiał " Uczmy się na cudzych błędach- będziemy popełniali mniej własnych ". Nic dziwnego, że LOT upada skoro mamy w Polsce takie myślenie. Budowa lotniska w Radomiu doprowadzi do rozbicia rynku Okęcie też na tym straci. A co do inwestycji radzę sprawdzić te jakie od kilku lat realizuje Roztoczański Park Narodowy (Stacja Badawcza na Białym Słupie, Hodowla Owcy Uhruskiej i Konika Polskiego, renowacja kanałów wodnych w Zwierzynicu itp.) A lepiej jest chyba wyremontować jeden kanał niż wybudować lotnisko, które po kilku latach zbankrutuje i narazi na to dwa sąsiednie. Dobra nawet tworząc ścieżkę tylko do Bałtyku wprowadzamy coś nowego bo nie każdy może latać a sam wiem jak męcząca jest jazda z Zamościa do Szczecina.
A pociągami się jedzie często okrężną drogą. -
Z Radomia do Puław jest w miarę blisko skoro ja ze Świdnika do Radomia mam 120 km. Dokładnie takie same odległości pokonują ludzie do najbliższego lotniska np. z pod Zamościa do Świdnika czy do Rzeszowa. Radom gdy otworzy lotnisko rozbije rynek i zamiast zysków oba lotniska ( Radom i Port Lotniczy Lublin) zaczną notować straty. Dlatego uważam, że ten rejon powinien zaproponować alternatywny transport w granicach kraju i dalej ścieżkami wodnymi do sąsiednich państw. A Wisłą można przepłynąć kanałem do Odry bo obie te rzeki wpadają do Morza Bałtyckiego. Parę lat temu pojawił się pomysł aby Linia Hutniczo Szerokotorowa doczepiała do swoich składów platformy na które byłby ładowane TIR-y kierowcy w specjalnych wagonach spędzali by dogodnie podróż a tylko ostatnie docelowe kilometry prowadzili samochody po drogach. Jak zwykle się nie dogadali i nadal rozjeżdżają nasze drogi nie mówiąc już o budowie obwodnic. Jak widać jest dużo alternatyw w tym kraju jeśli chodzi o transport. A pieniędzy na drogi nie ma bo zamiast wymienić całą nawierzchnię topimy pieniądze w nieefektywnym lepieniu dziur i zataczamy błędne koło bo nie ma potem ani drogi ani pieniędzy.
-
Ceny biletów najlepiej sprawdzić w informacji lotniska, kontakt jest na stronie. A co do lotów do Niemiec chodzą jakieś wieści o tym, że niedługo się pojawią. W sumie nadal jest to teren będący w dużym zainteresowaniu naszych obywateli ze względu na pracę, którą tam wykonują. Ważnym elementem jest to aby nie powstało lotnisko w Radomiu, bo te ambicje naszych miast są przesadzone. Liczba lotnisk w Polsce musi być optymalna. Ale nasze społeczeństwo ciężko uczy się ekonomi widać to po Świdniku 6 barów obok siebie i dziwić się, że plajtują. Radom powinien raczej zacząć współpracę z Puławami tworząc szlak wodny do Szczecina, odciążyłoby to nasze kiepskie drogi.
-
Nasze małe ale jakże prężnie rozwijające się lotnisko
wzbogaciło się o pierwszy lot międzymiastowy. Jest to połączenie z Łodzią obsługiwany przez BingoAirways. Z lotów międzynarodowych są Londyn, Dublin, Sandefjord Torp oraz Mars Alam. W ramach lotów czarterowych organizowanych przez biura podróży w tym roku szykuję się Bułgaria, Czarnogóra, Chorwacja, Egipt, Grecja, Hiszpania, Tunezja i Turcja. Na ten rok Port Lotniczy Lublin planuję również uruchomić loty do Izraela jest to spowodowane dużym zainteresowaniem tego narodu naszym regionem mają oni w obowiązku szkolnym odwiedzenie takich miejsc jak Majdanek, Bełżec czy związany z Izakiem Singerm Józefów.
Na razie na terenie terminalu nie znajdziemy bankomatu ale
zgłaszałem tę kwestię władzom firmy. Pierwszy lot cargo to
również duży sukces bo "Rusłan" wylądował bez żadnego problemu.Kamil Kusztykiewicz edytował(a) ten post dnia 17.02.13 o godzinie 19:38 -
Porównywanie Polski do Izraela wcale nie jest złym wyborem tamto państwo jest mniejsze ma trochę inne problemy związane z bezpieczeństwem. Ale w tej kwestii jest jednym z liderów. A co do NATO w magazynie "Armia" możemy" przeczytać jak ono samo siebie osłabia np. przez sprzedaż broń i tworzenia nowoczesnego Centrum Szkoleniowego dla Rosyjskiej Armii w Niżnym Nowogrodnem, centrum to ma spełniać standardy Bundeswehry i być naszpikowane zachodnią elektroniką, kontrakt dostała Niemiecka firma, więc "Pakt" sam daje Rosji to co powinno być przed nią strzeżone. Co do połączenia wywiadów patrząc na to, że nasze wojska pełnią zagraniczne misję połączenie spowoduje chaos. Jak zwykle wywalą najlepszych a zostaną niedouczeń nie mówiąc już, że przy brakach kadrowych zaczną wysyłać cywilnych wywiadowców tam gdzie powinni pracować wojskowi. Ostatnia faza "cudownych reform" to odebranie ABW uprawnień śledczych, powinny być one pozostawione w sprawach kontrwywiadowczych(a to główne zadanie ABW) i w sprawach bezpieczeństwa państwa. Cytując byłego szefa UOP "Ciężko sobie wyobrazić, że sierżant policji będzie przesłuchiwał złapanego szpiega". Po upadku PRL-u osoby związane z SB miały opuści polskie służby. Niestety tak się nie da każdy miał jakąś przeszłość a nie da się jednego dnia zrobić z podwładnych dowódców. Mimo przeszłość w Milicji czy Wywiadzie PRL Gromosław Czempiński, Sławomir Petelicki czy Marek Papała znaleźli miejsce w służbach III RP. A wzorowanie się na model amerykańskim uważam za naiwne bo oni gdy dostaną ostrzeżenie o zamachu to powiedzą: "to niemożliwe, nie u nas". Raczej lepiej wzorować się na służbach takich jak: Mossad, Szin Bet i Amman.
-
Aha i polecam na prawdę pójść do urzędu gminy inaczej zostanie to potraktowane jako nielegalne pozyskanie i zostanie naliczona dotkliwa kara. A naprawdę załatwienie tego wszystkiego w gminie może zaoszczędzić kłopotów i czasu.
-
Po za forum polecam w gminie zgłosić się do odpowiedniego działu. I ze swojego terenu pamiętam dokładnie pozwolenie na wycinkę w lasach prywatnych zawsze ludzie uzyskiwali w gminie potem przyjeżdża leśniczy lasów chłopskich, "odbiera drewno" czyli cechuję je.
-
Uczęszczałem z tym, że o wiele później do tego samego technikum leśnego co były już dyr. Pigan, do Technikum Leśnego w Biłgoraju i nauczycie kreowali go na perełkę naszej szkoły. Tylko ta perełka zaczęła nam pleśnią obrastać. Ale kilku nauczycieli wprost nam powiedziało, że on był karierowiczem od samego początku technikum. Aktywny działacz szybko znalazł się w Solidarności. Jeden z naszych nauczycieli nie będę podawał nazwiska powiedział wprost cytuję "Niech on się cieszy, że go nie uczyłem bo w życiu by tej szkoły nie ukończył"
-
Jeśli chodzi o przyrząd do mierzenia średnicy drzewa jest to klupa i ona jest najlepsza do tego. Wyglądem przypomina dużą suwmiarkę. Kiedyś pomagałem na swoim podwórku urzędnikom z gminy robić pomiary drzew potrzebne do wystawienia pozwolenia i mierzyłem te drzewa centymetrem na prawdę w porównaniu do klupy nie jest to wygodne. Klupa nie jest w miarę droga a jak ma się zaprzyjaźnionego leśniczego to na pewno pożyczy. Co do wieku świder jest inwazyjny ale daje najlepsze wyniki a po za tym jeśli to drzewo ma iść pod prowadnicę to nie ma co patrzeć na inwazyjność, przecież nie zamierzasz tego sprzedawać jako drewna tartacznego klasy A.
-
Osoby z większym doświadczeniem w parkach narodowych mogą teraz próbować sił w konkursie na dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego http://bpn.com.pl/images/stories/news/2012/2709_2/oglo.... Po za GDLP i RDLP w Warszawie masz jeszcze SGGW gdzie można zająć się naukową stroną leśnictwa jeśli zrobisz odpowiednie studia i kurs pedagogiczny masz w Polsce kilka techników leśnych gdzie można zostać praktycznym nauczycielem leśnictwa.
A jeśli ktoś lubi nowoczesność to ma do wyboru Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy Lasów Państwowych zajmuje się on min. poprawianiem jakości Systemu Informatycznego Lasów Państwowych oraz ulepszaniem umundurowanie. Po za tym dla geodetów i geologów zazwyczaj jest praca w Biurach Urządzania Lasu. W gminach i starostwach istnieją leśniczowie do spraw lasów prywatnych MON też od czasu do czasu zatrudnia kogoś w celu opieki nad lasem na poligonach. Kiedyś jeszcze istniała możliwość zatrudnienia leśnika w Urzędzie Morskim (cele zalesianie i umacnianie wydm nadmorskich). Nie mówiąc już o tym, że w Warszawie mamy całe Ministerstwo Środowiska, Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Warszawie.