Wypowiedzi
-
Linuksa i już!
Linux, ale Linuksa, Linuksowi!
Poza tym - osobiście preferuję mianowanie tegoż systemu Pingwinkiem ;) -
Magda B.:
Podobno jakaś wysoka językowa Rada ds. Tego i Owego wypowiedziała się kilka lat temu w sprawie pingwina w przypadkach zależnych i orzekła, że Linuksa, Linuksem, Linuksowi...
O ile dobrze pamiętam, Grupa tłumaczy KDE przyjęła właśnie tę formę. A kto wie lepiej od osób zajmujących się przekładaniem interfejsów aplikacji? ;) -
XMOTO! Supertux! Widelands ;)
PS. http://gry.linux.pl ;) -
kate, a w konsoli mcedit i nano, vi jeśli nie ma nic "kolorowego".
Takie przyzwyczajenie ;) -
KDE odkąd na domowym kompie zagościł pierwszy Linux. Wiele razy próbowałem przerzucić się na GNOME/XFCE, ale nie wyszło. Dlaczego?
KIO Slaves :D
W mojej pracy nieoceniona jest możliwość otwarcia pliku poprzez FTP/SSH i zapisania go z powrotem na zdalnym serwerze - BEZ używania dodatkowych aplikacji.
Plik mogę otworzyć w kdevelopie, kate (nie znalazłem wygodniejszego edytora do tego czym się zajmuję ;)), czy quancie, a następnie zapisać bezpośrednio na serwerze testowym aplikacji :D
Co mam do gnome-a? Nie przypadł mi do gustu i nie obsługuje sftp:// fish:// i smb:// w oknie "zapisz jako"/"otwórz" dowolnej aplikacji ;) -
Pewnie dlatego że to liteony i LG ;)
A tak poważnie - Acer jak większość (wszyscy) ma gdzieś linuksa - więc laptopy nie bardzo są zgodne z ACPI (lubią nie wstać po uśpieniu), klawisze multimedialne w większości przypadków pracują (choćtrzeba się ich "naszukać"), a dodatki w stylu empowering itd okazują się całkiem zbędne (no chyba ze to komputer do prezentacji).
Karty NVidii pracują stabilnie i całkiem wydajnie, a co do obsługi 32-bitowego systemu na 64-bitowym procesorze...
Nie wierz w bajki! 64-bity AMD to tylko dodatkowy zestaw instrukcji do "standardowych" 32-bitowych więc instalacja 32-bitowej dystrybucji w niczym mu nie przeszkadza - komputer będzie działał normalnie w swoim natywnym środowisku.
Prawdą jest, że na 64-bity w domach jest za wcześnie - nie ma nawet flasha (sic!) pod linuksa na tę platformę - jeśli chcesz wygody - unikaj jak ognia dystrybucji 64-bitowych.
Wiem o czym mówię - używam 64-bitowego Linuksa (Slackware, Slamd64, Gentoo) na Acerze (5002WLMi) od 3 lat ;)
PS. Może na początek warto zainstalować OpenSuSE?Kamil Kamiński edytował(a) ten post dnia 19.11.07 o godzinie 23:40 -
Jestem studentem, zarabiam jako programista PHP więc chyba mogę się wypowiedzieć :)
Wszystko zależy od zakresu obowiązków studenta - czym innym jest 1500zł za miesiąc pracy kiedy mówimy o np. weekendach, albo 4h/dzień, a czym innym w pełnym wymiarze (gdzie uczelnia?).
Teraz pytanie - czy psuje rynek student, który zdobywa cenne doświadczenie zarabiając mniej (a więc tnąc koszty projektu), czy stary wyjadacz, który za 2500 zrobi to po swojemu, tak jak 5 - 10 lat temu było w modzie i się nauczył?
Pamiętajmy, że świat należy do ludzi młodych i z pomysłami ;) Internet rozwija się głównie dzięki nim. Dobrym przykładem jest fenomen nasza-klasa.pl i innych społecznościówek :)Kamil Kamiński edytował(a) ten post dnia 03.11.07 o godzinie 17:02 -
RedHat 9, potem Slackware, Debian (na serwerze), SuSE i Ubuntu na próbę oraz Gentoo na stałe :) Jeśli miałbym polecać - Debian/slack i Gentoo na 2-giej pozycji :)
-
Witam, miałem podobny problem z LG194W (19" 1440x900) - Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem wydaje się być pominięcie sprawdzania częstotliwości EDID monitora (nie pamiętam parametru sterownika nvidii teraz) i wpisanie modeline. Generatory odpowiednich modeline są dostępne w Sieci :)