Wypowiedzi
-
niezależnie od powyższego, od chwili odstąpienia do dnia wydania rzeczy władała Pani tym narożnikiem bez tytułu prawnego i przedsiębiorca może dochodzić wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z rzeczy. Jeżeli na etapie wcześniejszego Pani postępowania sądowego nie były stwierdzone plamy (w reklamacji, opinii biegłego itp.) to wynika, że powstały one później czyli po odstąpieniu od umowy.
Co do kwestii ewentualnego prawa zatrzymania, posiadacz korzystający z cudzej rzeczy na tej podstawie jest obowiązany do wynagrodzenia za korzystanie z niej. -
nie jestem pewna czy art.5 będzie tu skuteczny, bo owszem Firma kwestionowała, ale nie oznacza to, że Kupująca, która złożyła oświadczenie o odstąpieniu od umowy powinna dalej korzystać z tej rzeczy...na jakiej podstawie? tym bardziej, że może jeszcze w tym okresie powstały uszkodzenia, które dyskwalifikują ten mebel chociażby pod kątem estetycznym
-
dodać jeszcze należy, że ogólnie przy wypadkach jak to zwykle biegli psychiatrzy piszą w opiniach dotyczących określenia procentowego uszczerbku na zdrowiu z tytułu psychicznych następstw wypadku "subiektywne poczucie krzywdy, lęk, negatywne uczucia itp. nie są możliwe do wymiernej wyceny"
-
Drodzy Państwo,
może należy się zastanowić, co w "ramach tej masowej obsługi" można zrobić przez jedną godzinę dziennie.... -
tak ogólnie, nie znając szczegółów: niezależnie od zawieranej umowy spółki, w której określone są wkłady jakie wnoszą wspólnicy to drugim elementem jest umowa przenosząca własność nieruchomości (akt notarialny).
Przerabiałam ten problem (unieważnienie) ale zupełnie z innego powodu.
pozdrawiam -
Witam,
To że nie została wpłacona kaucja czy nikt z niego nie skorzystał to nie ma większego znaczenia. Korzystać miał od 1.11.
A z jakiego powodu?
Umowa pewnie nie przewidywała takiej możliwości?
pozdrawiam -
Witam,
ponieważ zapewne stawiennictwo było obowiązkowe, sąd nałożył grzywnę, gdyż nie było w dniu rozprawy załączonego żadnego usprawiedliwienia (np. z powodu choroby), które uniemożliwiałoby stawiennictwo.
Najrozsądniej byłoby złożyć do sądu pismo wraz z usprawiedliwieniem nieobecności. No cóż przyczyna dosyć banalna....wszystko zależy od uznania sądu. Gdyby to np. było spowodowane chorobą czy niewłaściwym doręczeniem to sytuacja wyglądałaby trochę inaczej.
Na pewno proszę złożyć i prosić o uchylenie nałożonej grzywny.
pozdrawiam -
Witam,
Przy tego typu sprawach niestety jest problem w przypadku osoby, która nie wyraża zgodę na leczenie lub nie stawia się na rozprawę (miałam podobny przypadek).
Na pewno należy złożyć wniosek o skierowanie na przymusowe badanie psychiatryczne. Jeżeli osoba z podejrzeniem choroby psychicznej mieszka razem z rodziną to Sąd skieruje tam lekarza celem jego przebadania i oceny jego stanu zdrowia (psychicznego). Opinię tego lekarza będzie Sąd brał pod uwagę.
Nie rozumiem co miała Pani na myśli, że pismo nie zostało przyjęte? może zostało zwrócone z powodu braków formalnych?
Niezależnie od powyższego można złożyć wniosek o ubezwłasnowolnienie. Jeżeli mieszka z rodzicami może to zrobić każdy z rodziców. Należy uzasadnić ponadto, że jego zachowanie jest agresywne w stosunku do najbliższych i otoczenia i stanowi on zagrożenie.
W przypadku agresywnego zachowania takiej osoby, która stanowi bezpośrednie zagrożenie dla siebie czy innych należy wezwać karetkę.
Nie zawsze jest to oczywiście skuteczne.
Na pewno należy podjąć odpowiednie kroki, które spowodują, że zostanie przebadany na wniosek Sądu.
pozdrawiam
justyna wolak -
Witam,
zbyt ogólnie sformułowane pytanie.
Proszę bardziej doprecyzować.
pozdrawiam
justyna wolak -
napisał pan wcześniej, że został zgłoszony do ZUS i opłacił Pan za niego składki. Jednocześnie Pan pyta czy musi go zgłosić do ZUS? Nie bardzo rozumiem....
-
Witam,
Podpisał Pan umowę zlecenia wobec powyższego zastosowanie będą miały przepisy kodeksu cywilnego. Należy też problem przeanalizować w oparciu o zapisy umowy. Napisał Pan, że Zleceniobiorca zrezygnował po trzech godzinach, zapewne nie pisemnie.....
Zleceniobiorca zgodnie z przepisami kc, może zlecenie wypowiedzieć w każdym czasie, a gdy zlecenie jest odpłatne a wypowiedzenie bez ważnego powodu Zleceniobiorca ponosi odpowiedzialność za szkodę - art.746 par.2 kc.
Tak więc nie tylko nie musi Pan płacić za niewykonane zlecenie z winy Zleceniobiorcy ale zgodnie z w/w przepisem to Zleceniobiorca może ponosić odpowiedzialność.
Pismo Pan może mu wysłać (za potwierdzeniem nadania i odbioru) powołując się na powyższy przepis.
Czy ma wystawić rachunek czy fakturę, trudno powiedzieć, gdyż z Pana opisu nie wynika czy Zleceniobiorca jest osobą fizyczną czy osobą prawną?
pozdrawiam -
A od kogo otrzymała Pani to pismo?
-
Witam,
no cóż, sytuacja Pani nie jest zapewne korzystna ale nie bardzo rozumiem jaki ma Pani cel zalegania z czynszem Wynajmującej? Niezależnie od postanowień umowy nie jest to korzystne rozwiązanie, gdyż umowa trwa nadal. Nie jest powiedziane, że jeżeli Pani będzie zalegała to Wynajmująca wypowie umowę ze skutkiem natychmiastowym. Skąd ta pewność? Pomijam fakt, że to i tak będzie trwało może nawet dłużej niż gdyby Pani rozwiązała umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia zgodnie z zawartą umową.
Tak naprawdę Pani nie podejmuje żadnych działań oprócz "celowego " zalegania za czynsz....
Czy próbowała Pani rozmawiać na ten temat z Wynajmującą ?
Pisze Pani, że "przejęła biuro od innej osoby..." , domyślam się, że wcześniej nie było żadnej korespondencji odnośnie umowy i jej warunków tylko podpisała Pani umowę, która nadal trwa....
Podsumowując, niezależnie od tego faktu należy się zastanowić czy nie warto złożyć jednak wypowiedzenia.....może to zaoszczędzić Pani czasu i mimo wszystko dalszych kosztów....
pozdrawiam -
oczywiście, że na przyszłość najlepiej spisywać z Klientem umowę ale ponieważ Pani zapewne jej nie ma ( ale może posiada zamówienie Klienta?)uważam, że w pierwszej kolejności po bezskutecznych wezwaniach do zapłaty i odbioru towaru należy wystąpić na drogę sądową. Zakładam, że Klient odbiera wezwania do zapłaty ale pozostaje całkowicie bierny odnośnie uregulowania wynagrodzenia za wykonaną usługę?
Uzyskując prawomocny wyrok (zakładając, że Klient będący osobą fizyczną czy prawną? jest wypłacalny) zobowiązany on będzie do zapłaty pozostałego wynagrodzenia (pomniejszonego o wpłaconą zaliczkę). W przypadku skutecznego wyegzekwowania w/w wynagrodzenia na pewno odbierze towar.... -
Witam,
Przede wszystkim należy wysłać wezwanie do zapłaty za wykonaną w całości usługę wraz z wezwaniem do odbioru towaru. Nie wiem czy pism Klient nie odbiera czy pomimo odbioru nie reaguje...
Jeżeli pomimo wezwań Klient nie zapłaci i nie odbierze towaru należy skierować sprawę na drogę sądową o zapłatę.
W uzasadnieniu pozwu należy powołać się na przepisy łączącej strony umowę o dzieło.
pozdrawiam