Wypowiedzi
-
Jeżeli wasze odpady z kodem 15 01 05,15 01 02 uznacie,że są komunalne (spotkałam się już z takim podejściem bo wg. UO jest taka definicja: ilekroć jest mowa odpadach komunalnych – rozumie się przez to odpady powstające w gospo-darstwach domowych, z wyłączeniem pojazdów wycofanych z eksploatacji, a także odpady niezawierające odpadów niebezpiecznych pochodzące od innych wytwórców odpadów, które ze względu na swój charakter lub skład są podobne do odpadów powstających w gospodarstwach domowych;) to interesuje was tylko umowa z przedsiębiorcą wpisanym do rejestru dz.regl. w zaresie odbierania odpadów,dalej odpowiedzialność za zagospodarowanie odpadu spoczywa na odbierającym.
-
W przypadku zbierania kompetencje wydania decyzji należą do starosty
-
Rozumię,że zakład mięsny ma( wg. obowiązującej ustawy o odpadach ) stosowną decyzję na wytwarzanie odpadów,lub złożoną informację o wytworzonych odpadach i sposobach gospodarowania tymi odpadami ( bo jak wejdzie lada moment nowa UO to się zmieniają wymogi dot.wytwarzania odpadów).Odbierający od zakładu przedmiotowe odpady musi mieć przynajmiej decyzję na zbieranie i transport tych odpadów lub decyzję na odzysk.
Natomiast w kwestii odbioru odpadów od 01-01-2013 r. odbieranie odpadów komunalnych odbywa się na podstawie wpisu do rejestru w gminie.Zezwolenia straciły ważność z końcem 2012r. -
15 01 05 opakowania wielomateriałowe (kartony po płynnej żywności)
15 01 02 opakowania z tworzyw sztucznych (np. bańki plastikowe,folia.itp) -
Własnie o to mi chodzi czy kod 17 czy 20 ?
Ze względu na miejsce powstania odpadu nasuwa się 20 -odpad komunalny i wtedy raczej bym się skłaniała do kodu 20 01 99 .
Nasuwa się jednak watpliwość czy gruz ceglany wytworzony w gospodarstwie domowym może być odpadem z budowy,remontów itd(zgodnia z katalogiem odpadów) z kodem 17 01 02.
Taki kod jest wygodniejszy dla operatora składowiska ,bo może być zastosowany na warstwę izolacyjną i wtedy nie ma opłaty marszałkowskiej w przeciwieństwie do 20 01 99.Tylko czy 17 01 02 można uznać za odpad pochodzący z gospodarstwa domowego czyli komunalny? -
Mam dylemat! Odpady poremontowe pochodzące z gospodarstwa domowego np. gruz ceglany,papa dostarczone na składowisko przez osobę fizyczną z jakim kodem odpadu powinnam przyjąć w ewidencji odpadów?
-
Bardzo dziekuję
-
Przymierzamy się do rekultywacji wyrobiska po piaskowni,jestesmy obecnie w fazie projektu rekultywacji,zamierzamy do wypełnienia wyrobiska zastosować odpady zgodnie z rozporządzeniem MŚ w sprawie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów poza instalacjami i urzązeniami w procesie odzysku R-14.
Mam watpliwości czy po uzyskaniu ze starostwa decycji na rekultywację wyrobiska bedziemy musieli uzyskać odrębną decyzję na odzysk odpadów poza instalacjami i urzadzeniami zgodnie z art.26 Ustawy o odpadach? -
Mam watpliwości czy odpad 19 05 03 w myśl Roz. Minirtra Środowiska z 5.04.2011r. w sprawie procesu odzysku R10 można stosować w parkach miejskich itp. terenach zielonych?
-
Moje pytanie brzmi-
1.czy szkoła publiczna przekazując odpady niebezpieczne kolejnemu posadaczowi w postaci zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ilości 0,250 Mg powinna wystawić kpo z kodem 16 czy 20,nadmieniam ze szkoła nie posiada programu gospodarki odpadami niebezpiecznymi ani złożonej informacj o wytwarzanych odpadach?
2.Podobne pytanie dotyczy przypadku,kiedy odpady niebezpieczne zużytego sprzętu przekazywane są przez sklep RTV,który zbiera zużyte urządzenia od klienta(osoby fizyczne) a następnie przekazuje je nam.Czy kod odpadu 16.. czy 20? -
trochę namieszałam z kodami-chodzi o odpad 17 08 02 Materiały konstrukcyjne zawierające gips.
Proszę o wypowiedź -
Bardzo dziekuję za odpowiedź,choć nie rozumię czemu ma służyć Rozporzadzenie z 11 grudnia 2001 r. zwalniajace z prowadzenia ewidencji niektórych odpadów.Jeżeli jakas mała firma wytworzy odpad np.17 08 01 to przecież musi go w jakiś sposób zagospodarować zgodnie z prawem ( w jaki?) lub przekazac innemu posiadaczowi za czym idzie obowiązek sporzadzenia kpo.W jakiej więc sytuacji korzysta się ze zwolnienia prowadzenia ewidencji?
-
1.W związku z art.36 ust.1 Ustawy o Odpadach posiadacz odpadów zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji odpadów ,a wprzypadku posiadacza odpadów przekazującego odpady na składowisko ewidencja o której mowa w ust. 1 dodatkowo obejmuje sporządzenie podstawowej charakterystyki odpadów i wyników testów zgodności.
Przed przekazaniem wytworzonego odpadu o kodzie 17 08 07 w ilości 2,00Mg na składowisko odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne,zarządzjący składowiskiem żąda :
-podstawowej charakterystyki odpadu wraz z badaniami zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z 07.09.2005r. w sprawie kryteriów oraz procedur dopuszczania odpadów do składowania na składowiskach danego typu
- karty przekazania odpadu.
W myśl Rozporzadzenia Ministra Środowiska z dnia 11 grudnia 2001r. W sprawie rodzajów odpadów lub ich ilości,dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów oraz kategorii małych i średnich przedsiębiorców,które moga prowadzić uproszczoną ewidencję odpadów – załącznik do w/w rozporządzenia wymienia w poz .16 odpad o kodzie 17 08 02 Materiały konstrukcyjne zawierające gips inne niż wymienione w 17 08 01 jako odpad dla którego nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji jezeli nie przekracza ilości 5Mg.
Przekazujący odpad rozumie,że jest zwolniony z wystawienia dokumentów ewidencji(kpo,podstawowa charakterystyka),natomiast zarzadzający składowiskiem jest zobowiazany do posiadania kpo i podstawowej charakterystyki odpadu przy przyjmowaniu odpadu na składowisko.Kto więc ma wystawić te dokumenty ewidencji?