Jerzy Hładyszowski

Wykładowca Uniwersytecki
Wrocław, dolnośląskie

Umiejętności

C++ Computational Chemistry projektowanie leków Fortran Operacje wysokiej wydajności LaTeX Linux Linux Clustering Linux System Administration Materials Studio Mathematical Analysis Mathematical Programming Matlab Microsoft Office Modelowanie molekularne Octave Perl Script Pipeline Pilot Project Management Quantum Chemistry Unix Shell Scripting Polecenia systemu operacyjnego Unix VMware VPN Zarządzanie zespołem Tłumaczenia Prawo jazdy kat B Umiejętności analityczne praca w zespole Statystyka Angielski Bash scripting prowadzenie szkoleń i warsztatów Mathematical Modelling Python Basics unix system administration tcsh scripting Gaussian09 Programming in Mathematica Network Queueing Systems Mathematica - Calculations Unix Administration Python Scripting Chemia fizyczna Rocks Cluster Administration

Języki

angielski
biegły
rosyjski
dobry
włoski
podstawowy

Doświadczenie zawodowe

Logo
Senior Lecturer
Wrocław Medical University, Faculty of Pharmacy, Physical Chemistry Dept.
Teaching in Higher Education (for students of pharmacy and medical analytics) and Scientific Research in Quantum Chemistry and Molecular Modeling
Logo
University Lecturer
University of Environmental and Life Sciences in Wrocław, Physics and Biophysics Dept.
Higher Education and Scientific Research, Quantum Chemistry computations and Molecular Modeling on workstations and supercomputers

Szkolenia i kursy

Uniwersyteckie staże naukowe krajowe i zagraniczne,
szkolenia z zakresu oprogramowania chemii kwantowej
i symulacji metodami dynamiki molekularnej i monte carlo
Udział w konferencjach i szkołach naukowych w Polsce i na świecie.
Kurs komputerowego projektowania leków
Kurs programowania Python
Kurs programowania Fortran
Kurs pisania skryptów Shella
Administrator systemów Unix (7lat) i Linuks (ponad 15 lat)
Praktyczna umiejętność budowania klastrów Linuks i wirtualizacji pod Linuksem

Kwalifikacje dr. Jerzego Hładyszowskiego:

Fizyk teoretyk
Studia fizyki rozpoczął w roku 1969 na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów był stypendystą naukowym. Pracę magisterską wykonał pod kierunkiem prof. Zbigniewa Oziewicza z zastosowań teorii reprezentacji grup Lie'go do relatywistycznej kwantowej teorii pola cząstek bezmasowych. W 1974r obronił pracę magisterską na temat: “Stany dwucząstkowe i współczynniki Clebscha-Gordana dla grupy Weyl'a” uzyskując dyplom z wyróżnieniem i tytuł magistra fizyki. Po studiach był doktorantem w Instytucie Fizyki Teoretycznej w zespole prof. Jerzego Lukierskiego i zajmował się konforemnie niezmienniczą euklidesową dwuwymiarową teorią pola. Udoskonalił tam swą wiedzę z zakresu fizyki matematycznej, a w latach 1978-1980 pracował jako kontraktowy pracownik naukowy w ramach grantu polsko-amerykańskiego w Instytucie Badań Jądrowych, w zakładzie Kwantowej Teorii Jądra Atomowego i Cząstek Elementarnych w Warszawie, w zespole Kwantowej Teorii Pola pod kier. prof. Ryszarda Rączki.

Dydaktyk
W roku 1982 podjął pracę naukowo - dydaktyczną w Katedrze Fizyki i Biofizyki Akademii Rolniczej we Wrocławiu i w roku 1983 ukończył roczne Podyplomowe Studium Pedagogiczne w tej uczelni. Posiada doświadczenie dydaktyczne (ponad 29 lat).

Biofizyk
Doktorat n. przyrodniczych uzyskał w 1988 r. przedkładając pracę na temat: “Wpływ pola grawitacyjnego na dyfuzję w układach membranowych”. W pracy tej zastosował swą wiedzę z zakresu fizyki matematycznej do numerycznego i analitycznego opisu dyfuzji z konwekcją w układach o nieciągłych właściwościach dyfuzyjnych (studia biophysica, 1986; 113:3946, studia biophysica, 1989; 133:43-48). Do doktoratu nauczył się ponadto programowania w językach Basic, Pascal i Fortran oraz Metod Numerycznych. Napisał własny program do obliczeń funkcji Greena dla równań różniczkowych cząstkowych typu równania dyfuzji z konwekcją bez wsparcia ze strony bibliotek numerycznych. Użył do tego celu kompilatora Borland Turbo Pascal i komputerów IBM XT. Skleił analityczne rozwiązania asymptotyczne z rozwiązaniem numerycznym. Promotorem pracy był prof. Stanisław Przestalski, kierownik Katedry Fizyki i Biofizyki. Po doktoracie zajmował się modelowaniem matematycznym i komputerowym zjawisk membranowych (Biophysical Journal. 06/1996; 70(5):2203-11).

Chemia Kwantowa i Modelowanie Molekularne
Rozpoczął je w 1996 używając pakietów Mopac oraz Gaussian94 (następnie G98, obecnie G03 oraz G09), a także pakietów modelowania molekularnego Sybyl (oraz Unity i CSDS) i pakietów Insight, Quanta, Cerius oraz obecnie Materials oraz Discovery Studio (Accelrys). Prace obliczeniowe prowadził w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM), Uniwersytetu Warszawskiego oraz we Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym. Stosował obliczenia kwantowo chemiczne metodami DFT dla wielu biomolekuł i molekuł o znaczeniu biologicznym jak fungicydy i detergenty, czwartorzędowe sole amoniowe, których właściwości w działaniu na błony badał zespół Katedry Fizyki i Biofizyki AR ( obecnie Uniwersytetu Przyrodniczego) oraz podobnie, we współpracy z zespołem tej Katedry, organiczne pochodne cyny i ołowiu (Acta biochimica Polonica. 01/2000; 47(3):627-38; Zeitschrift für Naturforschung. C, Journal of biosciences. 53(5-6):389-97; Zeitschrift für Naturforschung. C, Journal of biosciences. 52(1-2):65-9), konkludując o oddziaływaniu tych substancji z błonami (Cell Biology international. 33:801-806 (2009) – obliczenia rozpuszczalnikowe SCRF IR vs. eksperyment), przeprowadzał procesy utlenienia przez abstrakcję wodoru z wybranych naturalnych przeciwutleniaczy metodą DFT (Free radical research. 05/1998; 28(4):359-68). Obliczał energię odpychania dielektrycznego Born'a dla kationów trifenylo oraz difenylocyny przez błonę lipidową używając funkcjonału B3LYP i wnioskując o wpływie własności mechanicznych tych jonów a także własności mechanicznych błony na ich transport transmembranowy (Journal of membrane biology. 11/2002; 189(3):213-23), Wykonał także obliczenia rozpuszczalnikowe SCRF B3LYP dla wyznaczenia wpływu rozpuszczalnika na tworzenie się kompleksów tych kationów fenylocyn z kwercetyną i określił, że w przypadku trójfenylocyny tworzą się wiązania kwazi-wodorowe między tlenem kwercetyny i spolaryzowanym elektrycznie wiązaniem C-H pierścienia trójfenylocyny (Journal of agricultural and food chemistry. 11/2006; 54(20):7735-46). Potrafi prowadzić wszelkiego rodzaju obliczenia kwantowo chemiczne, w tym obliczenia periodyczne, wielowarstwowe Oniom, obliczenia rozpuszczalnikowe, obliczenia energii oddziaływania kompleksów molekularnych. Prócz zainteresowań aplikacyjnych chemii kwantowej i modelowania molekularnego, jest on zaintersowany także zagadnieniami podstawowymi metod chemii kwantowej i modelowania. Zna wszystkie metody symulacji komputerowych i modelowania molekularnego. które są wykorzystywane w komputerowym projektowaniu leków.

Programista pakietu Mathematica
Znajomość fizyki teoretycznej i metod matematycznych fizyki oraz metod numerycznych znajduje swoje dopełnienie w umiejętnościach programistycznych w języku pakietu Mathematica. Pisze on programy służace do analitycznego wyznaczenia pewwnych fizycznych własciwości molekuł, które wynikają z ich gęstości elektronowej, ale nie są wyliczane wprost w pakietach chemii kwantowej.

Umiejętności Komputerowe
Posiada on biegłość w posługiwaniu się komputerami od komputerów PC do superkomputerów; zna bardzo dobrze systemy operacyjne od DOS i Windows, Linuks i Unix, mnóstwo programów, narzędzi systemowych, programy aplikacyjne i języki skryptowe oraz programuje obliczenia w językach wysokiego poziomu. Posiada umiejętność szybkiego wydobycia syntetycznej informacji z wielu ogromnych plików i jej filtrowania. Posiada także praktyczne umiejętności zarządzania pracą systemów komputerowych, instalacji systemów operacyjnych, tworzenia klastrowych podsieci komputerowych. W zakresie usterek o charakterze sprzętowym potrafi zlokalizować przyczynę, dokonać wymiany i reinstalacji podzespołów komputera.
Wszystkie te umiejętności zostały nabyte przez lata praktyki i wykonywania obliczeń naukowych (ponad 15 lat praktyki w zarządzaniu i posługiwaniu się komputerami linuksowymi i ponad 7 lat w odniesieniu do komputerów Unix'owych). Posiada umiejętność przygotowania obliczeń chemii kwantowej i symulacji komputerowych, ich przeprowadzenia oraz opracowania wyników.

Łączny Impakt Factor jego 25 publikacji wynosi ca. 25, a współczynnik Hirscha jakości badań wynosi 8. Biegle włada j. angielskim w mowie i piśmie, bardzo dobrze j. rosyjskim oraz potrafi się porozumieć w j. włoskim
Odbył staż krajowy u prof. B. Lesynga w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM), Uniwersytet Warszawskiego (6 mies.)
Odbył 3 staże zagraniczne u prof. G. Monticelli w Instytucie Fizjologii Ogólnej i Chemii Biologicznej Uniwersytetu w Mediolanie (3x3 mies.)

Edukacja

Logo
n. przyrodnicze (biofizyka), doktorat
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Logo
Podyplomowe Studium Pedagogiczne, studia podyplomowe
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Logo
fizyka teoretyczna, magisterskie
Uniwersytet Wrocławski

Specjalizacje

Badania i rozwój
Farmaceutyka/Biotechnologia
Badania i rozwój
Zarządzanie badaniami i rozwojem
Edukacja/Szkolenia
Szkolenia
Edukacja/Szkolenia
Uczelnie
IT - Rozwój oprogramowania
Programista Python

Zainteresowania

Poezja, Muzyka Klasyczna i Rozrywkowa od Jazz'u, Rock'n Rolla,R&B,Soul, Raegge, etc. z wyłączeniem Disco-Polo
Psychologia
Teatr, Opera i Kino
Taniec i śpiew
Wycieczki krajowe i zagraniczne
Trekking
Rafting

Organizacje

pod tym względem: niezorganizowany!

Inne

Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwala na modelowanie matematyczne i komputerowe dowolnych zjawisk, opracowanie modeli i algorytmów matematycznych oraz ich zaprogramowanie i analizę wyników (również analizę statystyczną)

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami) dla celów obecnych i przyszłych rekrutacji”.

Grupy

Aby poznać kogoś ciekawego ...
Aby poznać kogoś ciekawego ...
Grupa dla osób, które chcą poznać kogoś ciekawego ... Grupa dla osób towarzyskich ... Grupa dla ludzi na poziomie ... Grupa dla osób przebojowych ... Grupa dla osób, które wiedzą co to dobra zaba
IIC POLSKA – SZKOLENIA I ZAJĘCIA
IIC POLSKA – SZKOLENIA I ZAJĘCIA
Forum o Polsce i z Polski oraz dla osób powiązanych z IIC zajmujący się Kontrolą wewnętrzną w Polsce (na podstawie COSO 2013 - Internal Control), GRC, audytem wewnętrznym.
ACFS. Association of Certified Fraud Specialists
ACFS. Association of Certified Fraud Specialists
Association of Certified Fraud Specialists
Administratorzy
Administratorzy
administratorzy linux/unix
Apteczka Podróżnika
Apteczka Podróżnika
Grupa dla podróżników. Na co się szczepicie jadąc w konkretne części świata ? Co zabieracie ? Miejscowe cudowne specyfiki. Rady, wymiana doświadczeń etc.
Business Marketing
Business Marketing
Marketing Sekrety. Social Media Marketing. Marketing wirusowy, marketing szeptany, event marketing, experiential marketing, guerilla marketing, marketing doświadczeń, content marketing.
Canyoning
Canyoning
For canyoning addicted ;)
CZARNE RYTMY
CZARNE RYTMY
miejsce dla tych co kochają hip-hop, r&b soul, rap. d;a tych co żyją tą muzyką i nie mogę wbić sie w inne rytmy
Darmowe ebooki
Darmowe ebooki
Będąc członkiem tej grupy, będziesz otrzymywać informacje o pojawiających się darmowych e-bookach i audiobookach.
EUROPEJSKI INSTYTUT KONTROLI WEWNĘTRZNEJ – EIKW
EUROPEJSKI INSTYTUT KONTROLI WEWNĘTRZNEJ – EIKW
Umieszczam tu info' o tym co się dzieje w UE i w Europie ... Europejski Instytut Kontroli Wewnętrznej i GRC - EIKW to Grupa powiązana z Europejskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej Sp. z o.o.
Excel VBA
Excel VBA
zastosowanie Excel'a i 'Visual Basic for Applications' w biznesie
Fani Excela
Fani Excela
Forum dla wszystkich, dla których jednym z instrumentów pracy jest arkusz kalkulacyjny.