Wypowiedzi
-
ale jak sobie wyobrażasz gotowy plugin do captchy, przecież captch jest całe mnóstwo i znaczna część tych dobrych nie jest łatwa do złamania z wiadomych względów :) jakbym miał serwis na którym wystarczy prosty plugin zmontowac żeby obejść captche przeczyłoby to idei zabezpieczenia serwisu z pomocą tej konkretnej captchy. Moim zdaniem nie zrobisz testu w warunkach rzeczywistych chyba że po stronie serwera zrobić "mocka" który np. co 4 request captchy przepuszcza a 3 zwraca jako błąd. Oczywiście stosunek odrzuceń / akceptacji jest kwestią umowną i może polegać np. na analizie logów serwera z jakiegoś okresu, oczywiście zakłądając że zaprojektowano komunikację z serwerem w taki sposób żeby np. odmowy były zwracane jako HTTP 403 lub na podstawie długości odpowiedzi w bajtach można wywnioskować czy próba jest udana lub nie.Jarosław Szczepankiewicz edytował(a) ten post dnia 19.02.13 o godzinie 17:12
-
captcha captchy nierówna. Mam nadzieję że nie sprawdzasz możliwości obejścia zabezpieczenia konkretnego serwisu którego nie jesteś właścicielem?
-
abstrachując od tematu: jakby ktoś 5 lat temu powiedział że js będzie wiodącym językiem frontendu w aplikacjach RIA to by chyba był brany za fantastę. Nie uważacie że to lekki fenomen informatyczny że na skutek oporu trzech(?) producentów przeglądarek we wdrażaniu nowej wersji Ecmascriptu i usilnej chęci zachowania kompatybilności wstecznej duża część webu po prostu regresuje (głównie w kwestii automatycznej kontroli jakości jak statyczna typowalność, wczesne zgłaszanie błędów itp.).
-
ja bym polecił jakąś bibliotekę z expression language np.
http://commons.apache.org/jexl/ -
Pawel Dolega:
Kontrolki Dojo / jQuery mają podstawowe walidacje od ręki poimplementowane (używasz ich na podobnej zasadzie jak w Wicket-cie czy JSF, używając np. odpowiedniego atrybutu).
Na piechotę robisz customowe rzeczy (no ale to robisz też na piechotę w czymkolwiek innym).
edit: A sorry za szybko odpowiedziałem. Nie takie było pytanie. Jeżeli chodzi o oryginalne pytanie to nie wiem co Ci za bardzo odpowiedzieć poza: Można. Szczerze mówiąc po kilku latach w Wicket-cie i dotknięciu kilka razy GWT myślałem, że pytanie powinno być raczej odwrotne: "Jak można coś bardziej skomplikowanego pisać efektywnie w Wicket-cie / GWT (nie znam niestety zbyt dobrze JSF) tak by nie walczyć z materią ?". Po wypowiedziach osób w tym wątku widzę jednak, że można.
dzięki, generalnie nie podejmuje się tematu GWT vs javascript (Angular, DOJO) raczej interesuje mnie JSF 2 (wykorzystana z pełnym dobrodziejstwem inwentarza czyli wszystkie scopy, ajax itp.) vs wlasnie dlubanie w js'ie. Osobiście mam bardzo pozytywne zdanie w kwestii produktywności JSF 2 ale też nie mam za sobą przekrojowego doświadczenia w tej technologii i dlatego szukam opinii kogoś kto w obydwu technologiach dłubał i jest w stanie porównać i wyłuskać zalety i problemy w obydwu przez konfrontację bo taka wiedza byłaby najcenniejsza. -
Pawel Dolega:
A co to jest czysty JS ? Dojo ? AngularJS ?
chodzi mi o warstwę widoku (+ jakąs część wchodzącą w walidację) pisaną w javascripcie, czyli wlasnie Dojo (na tyle na ile rozumiem jego działanie) i AngularJS -
to ja się może wcisnę z pytaniem do osób ktore używają aktualnie czystego JS po próbach z JSF czy rozpatrywaliście JSF 2 (podkreślam 2, nie 1) w projektach w których jest dużo kontrolek, walidacji itp? Mam doświadczenia z małym raczej projektem (kilkadziesiąt ekranów list i formularzy) z duża liczbą kontrolek, walidacji itp robionym w JSF 2 (Primefaces). I trudno mi mocno uwierzyć że produktywniej można klepać typowo formularzowe rzeczy z dużą liczbą kontrolek, obszernym modelem w czystym JS, chyba że oczywiście chcemy bardzo nietypowy layout utrzymać gdzie JSF nie mieści sie albo trzeba by wszedzie i tak nadpsiywać renderery itp. Dzięki za jakieś przemyślenia konkretniejsze,
-
hej,
widzę że trochę późno piszę, ale macie jakieś pozytywne / negatywne uwagi na temat gerrita? -
ja mogę polecić jerseya (aczkolwiek jego wybór nie był poprzedzony jakimś głębszym researchem), spełniał wszystkie wymagania i bardzo dobrze się integruje zarówno z J6EE (Statlessy) jak i Springiem.
-
Rekomendowaną metodą dostępu do zasobów w aplikacji servletowej jest korzystanie z ServletContext.getResourceAsStream, ma szerszy zasięg niż użycie classloaderowego ładowania (WEB-INF/classes). Oprócz tego pewne jest że należy unikać korzystania z File bo nie wszystkie kontenery servletowe rozpakowują strukturę aplikacji webowej do systemu plików (o ile mnie pamięc nie myli to jetty rozpakowuje do pamięci a nie systemu plików).
-
ja mogę polecić testy od enthuware, korzystam i bardzo dobra relacja wartości do ceny (mimo czasami drobnych błedów).
-
ciekawsze pytanie brzmi czy po wpisaniu poprawnej komendy AS3 na tym obiekcie xml projekt się kompilluje i uruchamia.
-
heh, byłem autorem kilku pytań u nich do SCJP, kilka lat czekania na wyjście z "inkubatora" pytań i akceptację pytań a teraz już nigdy nie wyjdą. Chlip. Ciekawe co będzie dalej w sumie biznesowo bardzo ciekawy pomysł z bardzo duża liczbą wiedzy zgromadzonej, nie wierzę że nie można było tego w przekuć w działający biznes chociażby finansujący hosting + podstawowy marketing. Ciekawe dlaczego do tego doszło.
-
http://docs.oracle.com/javase/6/docs/api/java/text/Dat...
nie zebym marudził ale znalezienie tej odpowiedzi to mniej niż minuta na analizę konstruktora Date() w javadocach -
http://developer.android.com/design/patterns/navigatio...
http://developer.apple.com/library/ios/#documentation/...Jarosław Szczepankiewicz edytował(a) ten post dnia 08.01.13 o godzinie 10:55 -
1. odpal tomcata "z palca" żeby mieć pewność ze rzeczywiście korzysta z danego pliku a nie jest nadpisywany przez propertisy z netbeansa.
2. pamiętaj że zawsze możesz samodzielnie zdeployowac wara lokalnie (obejście problemu), domyślnie tomcat ma autodeploy włączony -
"skrypty JAVA" - hańba ;)
-
a nie lepiej spytać u źródła? Generalnie zdanie "mailing od teraz w ich systemie wiadomości musi być zgodny z technologią FLEX" nie mówi nic nawet programiście flex. To znaczy mówi tyle że ktoś nie umie formułować odpowiedzi. Flex jako technologia nie ma wbudowanego renderoera html z prawdziwego zdarzenia, taki renderer jest tylko wbudowany w Adobe Air. Ale cały kontekst mailingu w kontekście flexa jest raczej dziwny bo nie znam klientów pocztowych napisanych we flexie a nawet jeżeli są to ich udział w rynku jest tak znikomy że zubażanie formy prezentacji mailingu do postaci nadającej się do renderingu we flashu / flexie jest raczej chybionym pomysłem.
-
nie obraź się, ale jeżeli chcesz żeby Ci ktoś pomógł to zacznij się wyrażać w taki sposób żeby dało się Ciebie zrozumieć. To że jesteś studentem informatyki nie zwalnia Cie z budowania poprawnych (relatywnie bo to nie dyktando) konstrukcji zdaniowych, w końcu aspirujesz do bycia człowiekiem z "wyższym" wykształceniem. I sorry ale nie muszę czytać jakiegoś listningu w sytuacji kiedy pytający nie stara się nawet wysilić na zbudowanie poprawnego logicznie zdania. Bez urazy.
-
1. co to znaczy zapisuje powtórki? TO w koncu ma to być zapytanie wybierającę czy aktualizujące dane?
2. " select * from odwiedzone order by limit 1" po co tam order by a jeżeli już musi być z jakiegoś powodu to wypadałoby podać nazwę kolumny po której ma sortować, co to za serwer sql że przełknął taki błąd w zapytaniu?