Jacek Laskowski

Senior Software Developer

Wypowiedzi

  • Jacek Laskowski
    Wpis na grupie Oprogramowanie IBM - grupa dyskusyjna w temacie Websphere as + workmanager

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Oprogramowanie IBM - grupa dyskusyjna

  • Jacek Laskowski
    Wpis na grupie IBM w temacie praktyki studenckie

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy IBM

  • Jacek Laskowski
    Wpis na grupie Java w temacie EJB i JSF (Managed Bean) - Cannot resolve reference ...
    16.09.2009, 20:05

    Andrzej Rumak:
    Ale mam jedno pytanie bo zauważyłem że kolega Piotr Stawiński jak i Jacek w swoim przykładzie używają entity managera w managed beanie po stronie klienta. I mam pytanie odnośnie tego - dlaczego?:P Nie znam się w zasadzie ale czy to nie jest troche "słabe"? I czy to nie przeczy pojęciu "cienki klient".

    Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale nie widzę w tym nic niepoprawnego. No może poza zestawieniem środowiska wysokodostępnego - klastra. Załóżmy, że nie masz w ogóle EJB, czy aplikacja webowa bez EJB a z dostępem do bazki przez (uproszczenia) JPA to ZŁO? Nie. Zresztą właśnie rozwój JEE jest jakby potwierdzeniem, że nie ma w tym nic zdrożnego. W końcu możesz skorzystać z profilu webowego + JPA i będzie cacy (już teraz również). Kwestia gustu, możliwości architektonicznych i docelowych parametrów wydajnościowych. Jeśli jednak wrócić do tego pomysłu klastra, wtedy widziałbym dostęp zdalny z JSF (klaster webowy) do EJB+JPA (klaster biznesowy). Liczba serwerów w klastrze będzie zmienna i mam wrażenie, że taka konfiguracja (poza swoją ceną) będzie niezwykle wysokiej wydajności. Niewielkie serwery HTTP na przodzie uzupełnią docelową architekturę. Pytaj dalej. Dzięki takim pytaniom mam pomysły na kolejne wpisy na blogu i się kramik kręci :)

    Jacek
    Notatnik Projektanta Java EE

  • Jacek Laskowski
    Wpis na grupie Java w temacie EJB i JSF (Managed Bean) - Cannot resolve reference ...
    5.09.2009, 11:37

    Cześć,

    W Java EE 6 takie rozwiązanie ma prawo działać i tylko wtedy, więc wspomniany GlassFish może być pomocny, ale jedynie w wersji v3. W Java EE 5 musisz umieścić ziarno EJB do własnego projektu, a ziarno zarządzane do własnego. Spinasz oba EARem i...powinno działać.

    Jacek
    Notatnik Projektanta Java EE

  • Jacek Laskowski
    Wpis na grupie Java w temacie EJB 3.0
    25.06.2008, 16:28

    Cześć Paweł,

    Zajrzyj do WebSphere Application Server Version 6.1 Feature Pack for EJB 3.0 (aka EJB3 Redbook), który właśnie wszedł w fazę zbierania opinii czytelników przed finalnym wydaniem.

    http://www.redbooks.ibm.com/redpieces/abstracts/sg2476...

    Jacek

  • Jacek Laskowski
    Wpis na grupie Java w temacie EJB 3.0
    13.04.2008, 23:16

    Tak, WAS 6.1 z rozszerzeniem EJB 3.0 nie wspierają @WebService wprost. Konieczny jest "most" między dwoma światami - web services oraz ejb3, czyli tworzysz usługę sieciową i ona deleguje wszystkie wywołania do ejb3.

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do