Wypowiedzi
-
Witam, proszę o pomoc.
Pracownik otrzymał zapewnienie nowego pracodawcy, że ten zwróci mu koszty poniesione za lojalke podpisana z poprzednim pracodawcą. Z poprzedniej firmy pracownik otrzymał fakturę za opisem 'refakturowanie kosztów szkolenia ' . Czy zwracając pracownikowi poniesione koszty z faktury, nowy pracodawca traktuje je jak zwrot kosztów szkolenia i nie dolicza składek ZUS i podatków czy też jest to rodzaj świadczenia pieniężnego dla pracownika, które podlega opodatkowaniu i ozusowaniu? -
Dziękuję za podpowiedzi, w takim razie chyba lepsza jest umowa indywidualnej odpowiedzialnosci dla każdego z osobna jako zachęta aby w magazynie wszystko się zgadzało.
-
Witam,
proszę o podpowiedzi jaką zawrzeć umowę odpowiedzialności za powierzone mienie z pracownikami magazynu (do 8 osób) indywidualnej odpowiedzialności czy współodpowiedzialności. Umowa byłaby zawarta po inwentaryzacji przy założeniu, że każdy pracownik odpowiadałby w takim samym stopniu.
Dziękuje za użyteczne odpowiedzi. -
dzięki za odpowiedź,dzwoniłam do NFZ i można dobrowolnie ubezpieczyć obcokrajowca, ale trochę sie pogubiłam w tych przepisach, miałam nadzieję na jakąś gotową podpowiedź od kogoś kto rozlicza szkoły językowe.
-
Czy ktoś może mi powiedzieć na jakich zasadach rozliczyć dla szkoły językowej obcokrajowca zatrudnionego na umowę o dzieło,który chce się dobrowolnie ubezpieczyć w NFZ. Czy zgłaszam go do zus na ZZA i od jakiej podstawy wyliczam kwotę ubezpieczenia. Będę wdzięczna za pomoc.
-
Czy ktoś może mi powiedzieć na jakich zasadach rozliczyć dla szkoły językowej obcokrajowca zatrudnionego na umowę o dzieło,który chce się dobrowolnie ubezpieczyć w NFZ. Czy zgłaszam go do zus na ZZA i od jakiej podstawy wyliczam kwotę ubezpieczenia. Będę wdzięczna za pomoc.
-
Całkiem dobrą jest opcja, która polega na połączeniu obu rozwiązań. Outsorsowany pracownik u klienta w firmie. Same plusy firmy zewnętrznej, zastępstwo w czasie nieobecności. Poza tym taka osoba zna pracowników i wszystkie sprawy bezpośrednio z zainteresowanymi. Nie trzeba angażować osoby do kontaktów z firmą zewnętrzną, a to zajmuje naprawdę dużo czasu. Na bieżąco kontroluje absencje pracowników, zatrudnienia i zwolnienia. Sama tak pracuję i wiem, że firma jest bardziej zadowolona niż jak korzystała z usług firmy całkiem na zewnątrz. Księgowa musiała poświęcać połowę swego czasu pracy na pośrednictwo pomiędzy pracownikami a firmą, ktoś inny sksnował wnioski urlopowe i zwolnienia. A za każde zaświadczenie o zarobkach, zapytanie pracownika i wszelkie korekty liczyli sobie jak za zboże. Przez 6 miesięcy zrobili tyle błędów, że kilka tygodni zajęło mi wychodzenie z tego.
-
Mam lekki zamęt w głowie i proszę o pomoc.
Pracownikowi przyznano świadczenie socjalne z Funduszu w kwocie 900 zł w gotówce. Uwzględniając zwolnienie podatkowe w kwocie 380 zł, jaką należy wziąć podstawę opodatkowania? 900-380=520 i od tego naliczyć 18% podatku, czy najpierw ubruttowić wypłaconą kwotę netto i od tego odliczyć zwolnienie podatkowe, a potem naliczyć podatek? -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Kadrowi i Płacowcy
-
Na wszelki wypadek zadzwonię do PIP i wyjaśnię sprawę. Byłam zatrudniona w firmie X przez firmę zewnętrzną Y, z firmy Y wyodrębniła sie firma Z, która jest moim pracodawcą. Fizycznie pracuje w tym samym pokoju i robię to samo zajmując to samo stanowisko. Badania mam ważne jeszcze1,5 roku, a teraz nie mam czasu chodzić po lekarzach medycyny pracy na drugom końcu Warszawy.
-
czy muszę ponownie robić badanie lekarskie jeśli pracuję w tym samym miejscu, na tym samym stanowisku gdy zmienił sie pracodawca?
-
Witam,
czy ktoś wie gdzie można znaleźć informacje jak w temacie, najlepiej w języku polskim lub angielskim? -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Młode mamy :-)
-
No właśnie, interpretacja przepisu ZUS nie jest jednoznaczna. Czy wobec tego zwrócić sie oficjalnie do ZUS z pytaniem? Do kogo najlepiej skierować pismo?
Gdyby również ojcowie byli zwolnieni ze składek na fundusze, pracodawcy chętnie by udzielali urlopów tacierzyńskich i wychowawczych ojcom. -
Witam, czy ktoś może mi potwierdzić, czy ojciec korzystający z urlopu tacierzyńskiego w 2010 również przez 3 lata nie podlega składkom na fundusze, tak jak matki po macierzyńskim i wychowawczym?
Pani z Zus twierdzi, że chyba tak, ale ja nie jestem pewna. -
Mam do wyjaśnienia pewną kwestię. Obywatel polski i rezydent, jest zatrudniony na umowę o pracę przez belgijską firmę, która nie ma siedziby w Polsce. Człowiek jest specjalistą i jeździ po całej Europie i nie tylko, wykonywać różne zadania. Jak go rozliczyć? gdzie płąci podatki i ZUS, czy płaci jeszcze jakieś ubezpieczenie w związku z wykonywaniem pracy poza Polską? Czekam na propozycje rozwiązania tej kwestii. POzdrawiam