Wypowiedzi
-
Szanowni Państwo!
Oto, po długim oczekiwaniu, w końcu ukazało się na rynku drugie wydanie epokowego dzieła Maxie C. Maultsby'ego: „Racjonalna Terapia Zachowania"
Liczy 390 stron, format 17*24 cm, na ostatniej stronie zawiera kod kreskowy, cena 59 zł.
Pierwsze polskie wydanie z 1992 roku rozeszło się błyskawicznie, książki dawno już w księgarniach nie ma i teraz udostępniamy jej nową, poprawioną i znacznie rozszerzoną edycję.
Informacje o książce:
Dla kogo jest ta książka? – na to pytanie odpowiedzi udziela sam autor:
"Książka ta została napisana dla praktyków i adeptów, którzy pragną zawodowo pomagać innym, a kierują się następującymi trzema osobistymi celami:
1. Chcą szybko, bezpiecznie i bez stosowania leków pomagać ludziom, odczuwającym ból emocjonalny.
2. Chcą, żeby osoby, którym pomagają, lepiej niż dotychczas umiały skutecznie radzić sobie w życiu z przyszłymi problemami.
3. Chcą stosować techniki psychoterapii i doradztwa, które także pomagają ludziom w ich codziennym życiu i w zapobieganiu przyszłym problemom."
Tak Maxie C. Maultsby przedstawia najważniejsze cechy tej terapii:
„RTZ jest idealną terapią poznawczo-behawioralną (cognitive behavior therapy), ponieważ posiada każdą z sześciu cech określających wszystkie idealne psychoterapie. RTZ jest: (1) wszechstronna i pełna, (2) krótkoterminowa, (3) ponadkulturowa, (4) bezlekowa, (5) wywołuje długotrwałe rezultaty, (6) pojęcia behawioralne oraz techniki emocjonalnej samopomocy używane w RTZ umożliwiają szkołom powszechnym i społecznościom lokalnym zaoferować zainteresowanym osobom efektywne, profilaktyczne, a przy tym tanie masowe programy zdrowia psychicznego."
Słowa ze wstępu do pierwszego wydania książki, napisane przez prof. dr hab. Jerzego Siutę (kierownika Zakładu Psychologii Behawioralnej IP UJ):
„Doktor Maxie C. Maultsby jr. jest profesorem psychiatrii i dziekanem Wydziału Psychiatrii Uniwersytetu Howarda w Waszyngtonie. W książce Racjonalna Terapia Zachowania przekonująco i atrakcyjnie przedstawia teorię i praktykę własnego podejścia psychoterapeutycznego. Wykorzystując wiele najistotniejszych osiągnięć współczesnej psychologii i neurofizjologii, proponuje logiczny i łatwy do opanowania system psychoterapii, który niewątpliwie pomoże lekarzom, psychologom, pielęgniarkom, pracownikom społecznym i wielu innym profesjonalistom w ich pracy zawodowej."
Opinia dra medycyny Arnolda M. Ludwiga, zamieszczoną w pierwszym wydaniu amerykańskim:
"Ta książka jest kamieniem milowym psychoterapii"
Tłumacz, dr Mariusz Wirga, wykładowca Western University w Pomonie, Kalifornia:
„Do Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ) wprowadził mnie w 1990 roku doktor O. Carl Simonton, onkolog radioterapeuta, pionier stosowania psychoterapii jako uzupełnienia konwencjonalnego leczenia chorych na nowotwory złośliwe. Dr Simonton stwierdził, że wkład profesora Maxie Maultsby'ego w skuteczną pomoc chorym onkologicznie i ich rodzinom był najważniejszą zmianą w Programie Simontona od początku jego powstania w 1971 roku. Widząc, jak świetne jest to narzędzie i jak wielu ludzi mogłoby z niego skorzystać, w końcu udało mi się sprowadzić profesora Maxie C. Maultsby'ego do Polski w kwietniu 1992. Przeprowadził on wówczas warsztaty RTZ, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem tego modelu terapii poznawczo-behawioralnej."
Kilka zdań o wydawcy tej książki
Choć Żnin nie był w roku 1992 centrum polskiej psychoterapii, wydawnictwo nasze wzięło wówczas na siebie ryzyko pierwszego wydania RTZ. Teraz – uznając za zaszczyt zwrócenie się powtórnie do nas – dołożyliśmy wszelkich starań, by nasi czytelnicy polubili tę książkę, aby od niej zaczynali dzień i ją właśnie czytali przed snem, kładąc ją sobie pod poduszkę. Jeszcze w tym roku zamierzamy wydać drugie wydanie „ABC twoich emocji" – ważnej pomocy terapeutycznej, przeznaczonej dla pacjentów.
Przypominam: drugie wydanie „Racjonalnej Terapii Zachowania" (390 stron, format 17*24 cm) ukazało się już na rynku, do kupienia jest głównie przez internet pod adresem:
http://paluki.tygodnik.pl/rtz .
z serdecznymi pozdrowieniami -
Dominik Księski, polski wydawca RTZ
Żnin, 29 września 2008 -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Wegetarianizm
-
Niccolo Paganini, Vanessa May, Sylvia Plath, Roberto Benigni, Roosevelt... itd. W tak zacnym gronie jeszcze milej być 27 - październikowcem:-)
-
Wojciech Zbigniew Piotrowicz:
Izabela W.:
Niektóre związki fitochemiczne o właściwościach przeciwrakowych zawarte w pokarmach:
Izo, z calym szacunkiem, niezly kit wciskasz!
mysle, ze nie ma osoby, ktora nie jadlaby borówek, truskawek, pomidorów, winogron czy czosnku.
Narazie zdradzę Państwu, że rak nie cierpi czosnku i smaku kapusty;-)
nie bede pytac naiwnie "to dlaczego zachorowalem jedzac zarowno czosnek jak i kapuste".. moze na forum o wciskaniu kitu zrobilabys furore, ale tutaj..?
Panie Wojciechu,
Dane zamieszczone powyżej pochodzą z pracy naukowej Young-Joon Surh "Nature Review on Cancer" 3,768-780. Ponadto informacje, które zamieściłam potwierdzają także inne artykuły znajdujące się na stronie American Association for Cancer Research, na które podaje namiary:
- Chemoprevention, Naturally: Findings on Plant-derived Cancer Medicines; December 6, 2007
http://www.aacr.org/home/public--media/news/news-archi...
- Broccoli Sprouts, Cabbage, Ginkgo Biloba and Garlic: A Grocery List for Cancer Prevention; October 31, 2005
http://www.aacr.org/home/public--media/news/news-archi...
- Nutrition and Cancer Prevention New Insights into the Role of Phytochemicals edited by the American Institute for Cancer Research, 2001
Pozdrawiam! -
Niektóre związki fitochemiczne o właściwościach przeciwrakowych zawarte w pokarmach:
- kurkuma (kurkumina)
- borówki (delfinidyna)
- truskawki (kwas elagowy)
- zielona herbata (3-galusan epigalokatechiny)
- strąki soi (genisteina)
- pomidory (likopen)
- winogrona (resweratrol)
- owoce cytrusowe (limoneny)
- czosnek (siarczek diallilu)
- kapusta (indolo-3-karbinol)
- brokuły (sulforafan) -
Oczywiście! Uważam, że powinno być więcej takich wykładów - edukacji onkologicznej, psychoonkologicznej... Ale jak narazie polecam książki o których pisałam, dwa posty niżej.
Pozdrawiam. -
Witam,
chciałam Państwa poinformować, że 8 listopada w Warszawie odbędzie się wykład i warsztat dotyczący diety antyrakowej organizowany przez Instytut Medycyny Żywienia. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.medycynazywienia.pl/.
Ponadto proponuję wpisywać w tym temacie informacje dotyczące diety. Co należy jeść?. Czego należy unikać? Narazie zdradzę Państwu, że rak nie cierpi czosnku i smaku kapusty;-)cdn.
Promyki śle! -
Witam serdecznie,
Chciałam polecić kolejne dwie książki, które głównie odnoszą się do diety:
- "Dieta w walce z rakiem. Profilaktyka i wspomaganie terapii przez odżywianie", Richard Beliveau, Denis Gingras - świetnie wydana książka z elementami historii literatury, a nawet poezji np."Kiedy wróg czuje się wypoczęty, nękaj go. Kiedy najedzony spraw, aby głodował. Kiedy odpoczywa w spokoju, porusz go z miejsca. (...)Wzbudzaj niechęć między jego władcą a ministrami, aby jego zwierzchnicy i podwładni oskarżali się wzajemnie",/Sun Zi, Sztuka wojny/.
- "Antyrak. Nowy styl życia", Dr David Servan - Schreiber - książka opisuje naturalne metody lecznicze wspomagające walkę z nowotworami. Zakłada, że rak tkwi uśpiony w każdym z nas i tylko od nas zależy, czy zdołamy się przed nim obronić. Część książki odnosi się do związku umysłu z powstaniem raka o tzw. osobowości rakowej i tą część szczególnie polecam, biorąc pod uwagę ogromną wartość pracy z emocjami i przekonaniami. Na uwagę zasługuje także obszerna bibliografia!
Możesz pokonać raka!!! -
Każdy jest w stanie pokochać, niezależnie od poziomu wartości! Z tym, że osoba lubiąca, akceptująca siebie ma szanse, na spotkanie partnera o podobnym poczuciu wartości,a także ma większą szansę na stworzenie dobrego, bliskiego związku. Im więcej wglądu w swoje uczucia, tym lepiej:-)
Zbyszek Stell:
Izabela W.:
Toteż sądzę, że punktem wyjścia jest lubienie siebie:-)
Oj tak ! Tylko ktoś, kto lubi i akceptuje siebie jest w stanie pokochać kogoś innego i to bez względu na własne wyobrażenio - marzenia :)Zbyszek Stell edytował(a) ten post dnia 05.10.08 o godzinie 21:14 -
Izabela W.:
http://www.pozaschematy.pl/2007/06/06/program-simonton...
Jeszcze raz o Simontonie! Zainspirowała mnie ta metoda (program), w weekend 20-21.09.2008 odbywa się "Warsztat dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich", jest bezpłatny, odbywa się w W-wie, więcej na stronie macierzystej http://simonton.pl- sprawdzę na własnej skórze!!!Izabela W. edytował(a) ten post dnia 10.09.08 o godzinie 19:17
Byłam, zobaczyłam, doświadczyłam!!!Fascynacja Programem Simontona nie zniknęła! Praca z przekonaniami(rtz), z wyobraźnią, wizualizacje, medytacje, skupienie się na rzeczach ,które lubimy, które dają poczucie szczęścia, spełnienia, tworzenia planu zdrowienia - jest to konkretna droga ku zdrowieniu, którą warto przejść. Dostaniecie tam małe ziarenka, a czy je wykorzytacie i jak, to już od Was zależy. Bo przecież wg Simontona "celem choroby jest pomóc Ci skierować się w stronę Twojej prawdziwej natury". Serdecznie polecam!
Wszystkiego dobrego! -
Czujemy się tak niedowartościowani, że używamy ludzi, często tych których najbardziej kochamy, do podnoszenia własnej wartości. Oczywiscie nieświadomie, za sprawą naszego Cienia.
Toteż sądzę, że punktem wyjścia jest lubienie siebie:-)
Maria P.:
Mariusz Kurowski:
To duży problem i zauważam jakąś chęć rywalizacji zamiats wspierania się !!! czy to kompleksy powoduja taka postawe ?
Uhm. To chyba właśnie to. -
Ja ze swojej strony polecam:
- "Śmiertelni nieśmiertelni" /Ken Wilber/
- "Życie nigdy się nie kończy" /Jager Willgis/
Pozdrawiam! -
http://www.pozaschematy.pl/2007/06/06/program-simonton...
Jeszcze raz o Simontonie! Zainspirowała mnie ta metoda (program), w weekend 20-21.09.2008 odbywa się "Warsztat dla osób chorych na nowotwory i ich bliskich", jest bezpłatny, odbywa się w W-wie, więcej na stronie macierzystej http://simonton.pl- sprawdzę na własnej skórze!!!Izabela W. edytował(a) ten post dnia 10.09.08 o godzinie 19:17 -
Szanowni Forumowicze,
u bliskiej mi osoby zdiagnozowano "rakowiaka typowego" (obraz mikroskopowy odpowiada rozrostowi z pogranicza "tumorlet" i rakowiaka typowego), dodam, iż dana osoba jest po resekcji guza na prawym płucu. W związku z tym osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego rodzaju raka, a być może zetknęły się z rakowiakiem - bardzo proszę o jakąkolwiek informacje na ten temat. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie!!! -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy flirt
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy flirt