Wypowiedzi
-
Kupie dzialke rod Bialoleka. Najchetniej Milenijna
-
Czesc.
Moze ktos mi podpowie, bo mysle ze Aegon przyjal nowa strategie by sie pozbyc indywidualnych.
W dniu 8 czerwca 2009 zawarlam umowe polisolokaty z Aegon- "Multi pin aegon 2008 plus"
W dniu 8 sierpnia 2014 wystapilam z oswiadczeniem o likwidacji polisy.
Aegon potracil mi oplate likwidacyjna, gdzie dwukrotnie wezwalam go do zaplaty jej. Bezskutecznie.
W dniu 27marca 2017 zlozylam pozew do sadu.
Dzis odbyla sie rozprawa, gdzie okazalo sie ze aegon wniosl odpowiedz na moj pozew,ale sad mi go nie przeslal, w ktorym wnosi iz moje roszczenia wobec aegon sie przedawnily.
Odroczylam rozprozpraw
Raczej nie ma opcji by moje roszczenie sie przedawnilo.
Wystepuje przed sadem sama. -
Czyli jeśli dobrze rozumiem, to pracując, w ramach równoważnego czasu pracy , w wymiarze 40godzin tygodniowo, w 12tygodniowym okresie rozliczeniowym, w przykładowym tygodniu:
pon 13-19 (6h)
wt 7-19 (12h)
śr 13-19 (6h)
czw 7-19 (12h)
pt 13-19 (6h)
mój tygodniowy czas pracy został przekroczony o 2h?
czy można tu również mówić o przekroczonej dobie pracowniczej?
może ktoś poda przykłady orzecznictwa? -
kwoty dofinansowań za szkła korekcyjne regulować także mogą wewnętrzne dokumenty firmy , np statut. ponieważ przepisy są nie ostre, dopuszczalne są uregulowania innymi aktami, które je doprecyzują.
prawda też jest taka, że okulary korekcyjne do komputera to nie to samo co okulary lecznicze.
należy walczyć o jednoznaczne przepisy. -
badania wstępne na stanowisku bibliotekarza zależą od czynników szkodliwych z jaki musi się zetknąć, i tak:
jesli jest to kurz, pył, drobnoustroje - należy wykonać Rrtg i spirometria
jeśli praca na wysokości do 3 m - okulista, jesli nosi okulary
jesli powyżej 3 m - okulista, neurolog, laryngolog
takie są wytyczne WOMP -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Praca w branży medycznej i farmaceutycznej
-
witam,
temat mówi wszystko. prosze o oferty lub podpowiedzi jak się przebic.
pozdrawiam,
iwona lelek -
a ja bym postapiła tak:
jesli mój stan zdrowia pogorszył sie w wyniku pracy zawodowej i lekarz specjalista u którego sie leczę sugerowałby zmianę lub rezygnacje z pracy poprosiłabym o stosowne zaświadczenie. owe zaświadczenie pokazałabym pracodawcy z prośba o skierowanie do lekarza medycyny pracy, o weryfikację mozliwości wykonywania nadal obowiązków zawodowych. jesli pracodawcy zalezy na pracowniku to skieruje na takie badania, albo w ramach porozumienia z pracownikiem przeniesie go na inne skierowanie. kolejna opcja jest zwolnienie lekarskie pracownika powyzej 30 dni.
lekarz medycyny pracy takze nie podejmie sam decyzji, musi być ona poparta zaświadczeniem od lekarza specjalisty.
dopiero jesli lekarz specjalista od danego schorzenia uzna, ze wykonywanie aktualnych obowiązków może spowodowac pogorszenie zdrowia, może powiziąć decyzję o niedopuszczeniu do pracy na powyszym stanowisku. -
moi drodzy, z obserwacji wynika, ze kadrowcy mają olbrzymie problemy ze skierowaniami na badania profilaktyczne , okresowe i kontrolne.
badania kontrolne pracownik wykonuje po dłuższej niz 30 dniowej nie obecności w pracy, udajac sie ze skierowaniem do lekarza medycyny pracy musi posiadać zaświadczenie od lekarza prowadzącego o zakonczeniu leczenia i to nie jest karta wypisowa ze szpitala. potem sa nerwy u lekarza i po co???? -
witaj,
troche zagmatwana treść. może od poczatku. jesli byłas zatrudniona u pracodawcy na etat i załozyłaś działalność gospodarcza to rzeczywiscie płaciłaś tylko zdrowotne. jesli z pracodawca umowa uległa rozwiązaniu to w ramach twojej działalnośc gospodarcza musisz odprowadzać wszystkie składki. lepiej opłaca się umowa o dzieło z byłym pracodawcą, bo niesie za soba mniekjsze obciązenia niż umowa zlecenie, ale moge się mylić, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. natomiast najkorzystniej byłoby dla ciebie gdyby twoj były pracodawca wystawiał ci lub ty jemu f-rę. -
tak, zajrzałam do przepisów. zakres obowiązków nie jest konieczny w formie pisemnej, jednak tylko taka forma pozwala rozliczyc pracownika z powierżonych mu zadan. zatem konkluzja jest taka jak na poczatku moich wypowiedzi: pracodawca nie może koleżance nic zrobić i koleżanka w razie roszczeń w sądzie ma sprawe wygrana na starcie.
myslę że pracodawca ma poprostu wiekszą pozycję przetargową i wydaje mu sie że wszytko może.
szkoda, przeciez wiadomo ze lepiej ludzi pozytywnie motywować
pozdrawiam :) -
nie zgadzam się. pracownik powinien dostac zakres obowiązków na piśmie, a jego kopia powinna byc w aktac osobowych. pani Katarzyno prosze podać artykuł na podst którego Pani tak twierdxi.
-
no to mamy z górki :) jesli pracownik nie dostał zakresu obowiązków, to jak mozna go z nich rozliczyć??? logiczne! niech sie twoja koleżanka nie przejmuje, robi swoje i tyle. jej pracodawca nie ma żadnych szans przed sądem.
-
WITAJ,
zapytaj prosze kolezanki, czy pracodawca podpisując z nia umowę o pracę dołaczył do niej zakres obowiązków. to może byc kluczowe zagadnienie dla całej sprawy.