Wypowiedzi
-
Poszukiwany programista Unity do współpracy. Będą to drobne zlecenia na umowę o dzieło.
Będzie to dłuższa współpraca.
Poszukuje kogoś kto modyfikował by frameworki do moich potrzeb.
Na pierwszy ogień kilka zmian w jednym z frameworkow Unity.
Podał bym jakieś widełki, ale kompletnie nie wiem jak to liczyć.
W końcu należy zapoznać się z frameworkiem, ocenić czas pracy i tak dalej.
Dlatego prosiłbym o to aby chętni na dorabianie odezwali się, a detali omówione były by drogą prywatną.
kontakt: irask2@wp.pl -
Znacie jakiś pisarzy, którzy nim trafili pod skrzydła oficyn wydawniczych byli odrzucani przez nie, przez co zmuszeni byli wydać powieść za swoje pieniądze i dopiero po takim zabiegu zyskali popularność, przez co znalazły się oficyny wydawnicze, które podpisały z nimi umowy?
Drugim pytaniem jest: wiecie kto z polskich pisarzy wydawał książki we własnym wydawnictwie, które summa summarum padło, gdyż było zbyt mało zamówień na nie, jednak znalazło się wydawnictwo, które podpisało umowę z tą osobą i wydaje jej książki do dziś?
Wiem, że to była jakaś kobieta, lecz nie pamiętam kto. -
Dziękuje za odpowiedź - utwierdziła mnie w moich przekonaniach.
-
Przeczesywałem internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie czym się różni pauza od półpauzy i ze znalezionych materiałów nasuwa się wniosek, który mówi, że:
do zastosowań pauzy zaliczamy:
Do zastosowań pauzy można zaliczyć m.inn.:
• określenie zakresu (np.: 1 — 34), przestrzeni (np.: Warszawa — Wrocław), czy też czasowy (np.: 1990 — 2000);
• wtrącenia w zdanie, czy to dialog (np.: Być, albo nie być — oto jest pytanie!);
• podczas pisania dialogów;
• do opisania przeciwstawnych relacji (np.: prawda — fałsz; duży — mały)
Szukając tego za co odpowiedzialna jest półpauza w zasadzie dowiadywałem się tylko tyle, że stosuje się ją w zamienniku z pauzą, gdyż kreska jest krótsza, ładniejsza przez to, a dzięki temu zaoszczędza się więcej miejsca podczas druku. Nie udało mi się znaleźć jednoznacznych informacji, które mówiły by, że jest tak, a nie inaczej. Jedyne co znalazłem, to blog jakiejś osoby (nie dostałem odpowiedzi na swoje pytanie do dziś), gdzie pisało, że pauzie przypisuje się tylko pisanie dialogów (a przecież w wydawanych książkach jest półpauza, a nie pauza - jeśli mówimy o dialogach), a resztę wymienioną w podpunktach wyżej, półpauzie.
Więc jak to z tym jest? Pauzę i półpauzę można stosować zamiennie do wszystkich wymienionych wyżej funkcji z wyłączeniem pisania dialogu? A może i można używać ich zamiennie i z włączeniem pisania dialogów?
Trzecia opcją jest używanie pauzy do pisania dialogów, a resztę przypisuję się półpauzie.
możecie mi rozwinąć tą kwestię, bo w zasadzie jest dla mnie bardzo sporna i nie wystarczą mi informację podane na wikipedii, czy w innych blogach, do zrozumienia istoty tych dwóch przecież rożnych długości "kresek:. -
1.Czy możecie mi powiedzieć, czy to prawda, że jeśli tworzymy tekst w wordzie, to powinniśmy używać jak najwięcej kombinacji klawiszowych do operacji na tekście, by wciśnięciu przycisku Pokaż/Ukryj znaki niedrukowane, było jak najmniej widać tego znaku "¶"?
2.To prawda, że świadczy ten znak o tym, że nie prawidłowo robimy akapity (np. przez spację zamiast tabulator) itd?
3. Czy jest w ogóle możliwość aby tak stworzyć tekst w wordzie, aby ten znak się nie pojawił? -
Cześć;
znacie może jakieś hurtownie, które współpracowałyby z selfpublisherami? Jestem autorem powieści "Warszawa 2048" i chciałbym zwiększyć liczbę kanałów dystrybucyjnych.
Współpracuje z MTM Motyl i szukam jakiś innych hurtowni, bądź też sklepów internetowych, które podjęłyby ze mną współpracę. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie w tym temacie?