Wypowiedzi
-
Jeżeli to już remont to byłbym bardziej skłonny tylko uszczelnienia balkonu jakimś szlamem na bazie cementu (mapei, sopro, schomburg, uzin, itp.) na to dla bezpieczeństwa ale nie koniecznie membrana pcv (taka jak na dach dla większości hal np. icopal, sika, bauder, itp.) i ja to coś w rodzaju podłogi podniesionej z materiału który bardziej lubisz tzn. drewno, kamień, gres. Jedynym warunkiem jest miejsce pod drzwiami żeby to wszystko upchnąć ok. 4-5 cm.
-
Mam problem z pokazaniem ścieżki krytycznej na widoku śledzenie. Problem polega na ty że zadania leżące na ście. kryt. pokazywane są w kolorze niebieskim, wiec tak samo jak zadania poza ścieżką. Wklikałem sie w style pasków i tam pokazuje że wybrany dla pasków krytcznych mają kolor czerwony ale powyżej zobrazowane są na niebiesko.
Używam projecta 2007 pl
Może kto,s wie jak przywrócić kolor czerwony lub wogóle jak wrócić do ustawień jak po instalce .
Z góry dzięki za pomoc. -
Jeżeli osoba która rozsądnie-często zmienia prace wywiązuje się z powierzonych zadań i co najważniejsze wnosi do organizacji nowe nowe rozwiązania lub dzieli się dotychczasowym doświadczeniem, to uważam że to wspaniała okazja do przewietrzenia rutyny i codzienności . I tak człowiek "skoczek" jest bardzo cenną zdobyczą.
Oczywiste jest że w momencie rekrutacji ciężko jest zweryfikować przydatność takiego pracownika, ale dużo zależy też od nowego pracodawcy- czy jest gotowy i otwarty na nowe doświadczenia.
Moje doświadczenie skłania mnie do stwierdzenia że raczej wolimy stagnacje niż otwartość na "modernizację". -
A ja polecam 2 rodzaje: silikon i polikrzemianowe. Dużą zaletą jest samooczyszczenie i oddychanie. mam silikon 1,5mm od 5 lat i oprócz miejsc gdzie kot wspinał sie na parapet to elewacja wygląda elegancko; żadnych glonów, zacieków, wypłowień, równiutki zielono- cytrynowy kolor.
Ja wybrałem KREAIZEL silikon nano 1.5
Co do grubości to im drobniej tym lepiej wygląda, 1mm i 0,8mm wygląda super, ale klej na siatce musi być zagąbkowany i wyprowadzony idealnie. No i koniecznie trzeba mieć świadomość że słońce pokaże wszystko (zwłaszcza rano i popołudniu), bo ostry kąt pokaże każde przeciągnięcie pacy.
Powodzenia -
Ja polecam klasyczne tynki cementowo- wapienne w wersji maszynowej. Baumit ma taki na drobnym piasku. Po zafilcowaniu i przetarcie żyrafą gładz nie jest potrzebna.
-
Najszybciej i najpewniej będzie ja udasz się do miejscowego PINB-u i dopytasz u źródła. Z moich doświadczeń to rozbieżności w interpretacji podobnej sytuacji są ogromne.
Tak na szybko to widzę 3 tematy problematyczne:
- podział działki na którą wydana jest decyzja administracyjna
- zmiana pozwolenia na budowę
- ewentualnie migracja warunków zabudowy
Powodzenia i napisz jak się udało załatwić temat. -
HANS GROHE, DEANTE, FRANKE- najlepsi wg. mnie producenci armatury.
Zależy czy chcesz zbajerowaną baterie czy sprawdzony klasyk? Jak bajery to są firmy "egzotyczne" o których nie wiadomo za wiele, ale mają super dizajn.
No i jeszcze kwestia pieniądza- za dobre pieniądze to kupisz solidny produkt polskiego producenta. -
Moim skromnym zdaniem to kwestia kultury osobistej. I żadna sytuacja nie powinna spowodować obniżenia poziomu komunikacji z drugą stroną, do takiego że "most jest spalony", a nawet rozpalany.
-
Proponuje zakupić lutowy egz. Muratora, tam jest trochę o takiej pompie.
Co prawda nie jest to literatura fachowa, ale coś wyczytasz.
Ja osobiście proponowalbym się zastanowić czy nie lepiej byłoby zamontować pompę z gruntowym pionowym wymiennikiem ciepła. Trochę drożej, ale ciepło jest zawsze. -
permet
firma w starachowicach. kiedyś u nich kupowałem blache perfor. maja strone www i tam jest kontakt do nich. -
Myśle że pytanie powinno brzmieć Czy z obecnego stanu, układu ścian możesz coś sensownego stworzyć po remoncie.
A dopiero wtedy zaprosić doświadczonego budowlańca, który oceni stan konstrukcji obiektu, więźby dachowej, fundamentów.
Najekonomiczniej kończą się takie sytuacje tak, że wyburza sie do fundamentów i na nich wybudować coś nowego.
Jednak bez oględzin fachowca sia się nie obędzie (i nie opieraj się na opinii szwagra czy sąsiada, chyba że są doświadczonymi budowlańcami, bo to się ZAWSZE źle kończy) -
ja mam nicoll (plastik od MARLEY-a) już 6 lat i latem jak dokręcałem obejme to żadnej różnicy w odcieniu nie zobaczyłem. Polecam te rynny
-
16 tysiów na 200m2 domu wydałem na reku. oczywiście na etapie budowy. Co do doświadczenia ekipy to podpisuje się pod opinią Rafała. No i sam sprawdziłem obliczenia dla instalacji.
Za 24 tysie to byś mógł gruntowy wymiennik ciepła sobie zafundować, ale lepszym rozwiązaniem będzie chodnica, albo pompa ciepła (powietrzna np.).
Co do zasadności zainwestowania w reku to najbardziej docenisz w upalne letnie dni, więc Ja polecam. -
No pewnie że można. Co to za filozofia ? Wystarczy pomierzyć z natury dach dodać 10% zapasu i święto.
-
Bierz coś popularnego. Im mniej elektroniki i bajerów tym lepiej. Pamiętaj że piec ma ci zagrzać wodę i mieszkanie! I tylko tyle! W przyszłości więcej kasy ci zostanie z serwisów. Nie polece ci żadnego producenta bo nie mam zdania który jest best, więc poszukaj dobrego instalatora i powinno być dobrze.
-
Bierz gazownika jak masz możliwość! Z tego co piszesz to dom będzie ciepły wiec rachunki za gaz cię nie powalą zimą. Z piecami na pelety jest ten problem że paliwo musisz co jakiś czas doładować, palnik wyczyścić no i jak ci prądu zabraknie to ciepła nie będzie. No chyba że jesteś bohaterem domu i lubisz takie tematy to polecam. :)
-
1. Kto projektuje ten wie jak poskładać. A przynajmniej tak być powinno :)
2. Budowa nie projektuje, tylko buduje, więc takich zapisów jeszcze nie widziałem.
3. Oczywiście że tak.
4. Chyba najczęściej Word-a :)
Pozdrawiam -
Zmiana stropu to poważna sprawa. Jak nie czujesz się mocno z robót żelbetowych, to zanim cokolwiek podpiszesz załatw sobie du...chron w postaci projektu zamiennego, lub przynajmniej statyki z któregoś programu co może sam policzyć zbrojenie (robot np.)
Uświadom inwestorowi że zmiana grubości stropu wiąże sie z przeprojektowaniem przede wszystkim schodów i że ma też wpływ na wysokość budynku a co za tym idzie elewacje. No i jak już zrobią to zbrojenie to dokładnie jest zrobione tak jak w projekcie. -
Jeżeli drewno to wszystkie twarde gatunki się nadają, ja na przykład będe układał modrzew bo ma ładną strukturę i zaufany leśnik powiedział że to oleiste drzewo. Każda imitacja drewna wygląda słabo, ale może parametry wytrzymałościowe są lepsze. I do tego kamień naturalny. Super połączenie.
-
Może trochę z innej strony do tematu podejdę. Skoro jest grunt przepuszczalny to po co kopac studnie? Wykopanie studni spowoduje zaburzenie warunków wodno-gruntowych calej okolicy, a może to spowodować usychanie roślinek na działce, u sąsiadów, itp. Drenaże robi się w gruntach spoistych (gliny, iły) i wtedy to ma uzasadnienie funkcjonalne i ekonomiczne.
A dlaczego nie odprowadzić wody opadowej w tereny zielone do rozsączenia, spadki na podjazdach tak wyprofilować żeby woda sama spływała gdzie trzeba.
Taka jest moja opinia i chciałym aby to co napisałem poszerzyło horyzont myślowy.