Wypowiedzi
-
Nie wiem czy dokladnie o cos takiego chodzi. Tutaj masz plugin, ktory rozszerza mozliwosci podstawowej listy kategorii w WP:
http://wordpress.org/extend/plugins/extended-categorie...
Mozesz dzieki niemu np: wlaczyc i wylaczyc kategorie, ktore maja sie pokazywac na liscie. Niestety chyba nie da sie ustawiac roznych opcji dla poszczegolnych stron.
Nigdy nie spotkalem sie z potrzeba robienia czegos takiego dlatego moze napisz bardziej szczegolowo co chcesz osiagnac. Moze wystarczy ze utworzysz subkategorie - wtedy one beda wyswietlaly wpisy, ktore do nich dodasz (skierujesz), a jesli zalezy Ci na tym zeby strony statyczne wyswietlaly zawartosc kategorii to bedzie mozna je na nie jakos przekierowac. -
W opisie tego pluginu jest napisane ze nie dziala z kazdym szablonem - moze trafil Ci sie akurat ten niedzialajacy. Pewnie problem jest w sposobie definiowania rozmiaru czcionki dla elementu body. Sprobuj zamiast tego uzyc tej wtyczki: http://wordpress.org/extend/plugins/wp-chgfontsize/
Mozesz w nim dodac widget zmieniajacy rozmiar czcionki. -
Jest jeszcze jeden ciekawy sposób na zmuszenie WP do pracy w kilku językach. Zastosowałem go ostatnie na stronie mojej klientki, gdyż żaden plugin stworzony do tego celu nie chciał działać - po prostu gryzł się z innymi.
Cała sprawa polega na tym, że tworzymy kilka baz danych dla poszczególnych języków. Różnią się one tylko i wyłącznie prefiksem. Np. język defaultowy ma prefiks wp_, a np. dodatkowy język powiedzmy niemiecki wpde_. Pliki nie są w żaden sposób duplikowane.
Bazę można sobie skopiować po utworzeniu defaultowej wersji i ustawieniu wszystkiego i zmienić tylko prefiks.
Dalej będziemy potrzebowali dodatkowej subdomeny dla drugiego języka w postaci np. de.nazwastrony.pl - musi ona być skierowana na ten sam katalog co domena główna. Teraz dodajemy do pliku config.php taki kod, a w zasadzie zamieniamy linijke:
$table_prefix = 'wp_'; na:
$subdomain = substr($_SERVER['HTTP_HOST'], 0, strpos($_SERVER['HTTP_HOST'], '.'));
if ($subdomain == 'de')
{
$table_prefix = 'wpde_';
}
else
{
$table_prefix = 'wp_';
}
Kod ten robi jedną prostą operację mianowicie wykrywa czy wejście na stronę nastąpiło z subdomeny - jeśli tak to zmienia prefiks z wp_ na wpde_ dzięki czemu na stronie zacznie się pojawiać treść z bazy w innym języku.
Wystarczy tylko w kodzie templatki dodać flagi podlinkowane odpowiednio do adresu z subdomena i bez subdomeny i wszystko działa. Aha, w konfiguracji WP nalezy jeszcze zmienic w tej dodatkowej wersji jezykowej adres bloga na adres z prefiksem.
Mamy w taki sposób osobny panel dla kazdej wersji jezykowej w zależnośći z której domeny wejdziemy do wp-admin.
To rozwiązanie ma oczywiście swoje wady i zalety. Wadą na pewno jest konieczność tworzenia drugiej bazy. Zaleta jest taka, że mamy osobną edycję do każdego języka i nic nam się nie miesza. Możemy także w każdej wersji językowej zmodyfikować szablon, co może przydać się np. do zmiany odnośnika "read more" itp. Dodatkowa wersja językowa może się różnić także kategoriami, stronami itp. - w zależności od tego czy mamy tłumaczenie do danej strony czy nie możemy ją np. całkiem wyłączyć.Grzegorz Serwin edytował(a) ten post dnia 14.08.09 o godzinie 10:58 -
Polecam takie strony jak:
http://digwp.com/
http://www.catswhocode.com/blog/category/wordpress
http://wpcandy.com/
Tydzień temu zacząłem także pisać własnego bloga poświęconego tylko i wyłącznie Wordpressowi. Jeszcze nie ma na nim wiele materiałów, ale staram się systematycznie je uzupełniać. Kształt bloga w dużej mierze chciałbym dostosować do potrzeb czytelników dlatego serdecznie zapraszam do odwiedzenia i komentowania.
http://tajnikiwp.pl