Grzegorz Ostrowski

właściciel, AGROTRADE

Wypowiedzi

  • Grzegorz Ostrowski
    Wpis na grupie WFMAG . Forum użytkowników oprogramowania WFMAG w temacie Polityka cenowa wf-maga
    28.03.2017, 13:43

    Witam. Ma Pani rację problem rozwiązany z księgowością bo wcześniej twierdziły że tak nie można ale jak pokazałem artykuł to jednak można. Dziękuję pozdrawiam.

  • Grzegorz Ostrowski
    Wpis na grupie WFMAG . Forum użytkowników oprogramowania WFMAG w temacie Polityka cenowa wf-maga
    27.03.2017, 14:57

    Ale jak ujmiemy te artykuły z kosztami cłem, transportem i inyymi kosztami to magazyn w magu i tak będzie powiększony o te koszty, a jeszcze mamy wspólną bazę z fakirem?

  • Grzegorz Ostrowski
    Wpis na grupie WFMAG . Forum użytkowników oprogramowania WFMAG w temacie Polityka cenowa wf-maga
    27.03.2017, 10:56

    Witam.

    Czy w wf-magu będzie rozwiązny problem cenow?. Ceny kartotekowe i ceny dostawy artykułów ni jak nie mają się do rzeczywistośći. 90% naszych dostaw jest po dokumentach SAD mając kilka dostaw jednego artykułu nie widzimy w jakiej cenie on przyjechał bo cena dostawy to cena netto walutowa bez transportu i innych opłat. Różnice cen dostaw wachają się do 20% a czasami więcej. Cene kartotekowa zakupu natomiast można ustawić ale też nie pokaże dla której dostawy ona jest.
    Pisałem do maga żeby zrobić pole dodatkowe lub dodatakową CENĘ RZECZYWISTĄ ZAKUPU TOWARU na historii przychodów tawarów żeby można to było uzupełniać taką ceną ale nie ma takiej możliwośći.
    Niby w sadach jest pozycja do wpisania kosztów transportu i innych opłat która powiększy cenę zakupu wtedy ale natychmiast jest problem bo faktury za te opłaty będą podwójnie ujmowane w księgowości. Raz w cenie zakupu artykułu i drugi raz w samej fakturze przyjętej do fakira.
    Wyliczanie marży na fakturach też wtedy nie działa bo jak marża od czystej ceny wynosi 20% a towar akurat przyjechał koleją a nie statkiem to cena zakupu jest o 25% wyższa a handlowiec tego nie wie.
    Moje pytanie brzmi więc czy jest jakiś-będzie pomysł na rozwiązanie tego czy lepiej szukać innego oprogramowania?

  • Grzegorz Ostrowski
    Wpis na grupie WFMAG . Forum użytkowników oprogramowania WFMAG w temacie Faktura zaliczkowa zakupu.
    21.06.2016, 19:02

    Jak dodać w wf-magu fakturę zaliczkową zakupu? Jest opcja przy wystawianiu dokumentu sprzedaży ale przy zakupie już nie.

  • Grzegorz Ostrowski
    Wpis na grupie WFMAG . Forum użytkowników oprogramowania WFMAG w temacie Zmiana nazwy pliku przy exporcie dokumentu.
    17.05.2016, 10:39

    Witam. Jak zmienić przy exporcie do pliku zamówienia Crystal Report nazwa nie zaczynała się od Dokument_(Tutaj jest numer i rok), ale żeby była taka jak nazwa raportu i numer dokumnetu?

  • Grzegorz Ostrowski
    Wpis na grupie WFMAG . Forum użytkowników oprogramowania WFMAG w temacie Zmiana numerów katalogowych w artykułach.
    6.04.2016, 11:23

    Pokazuje mi taki błąd jak niżej:
    Naruszenie podreguły UNIQUE KEY ograniczenia „AK_ARTYKUL_IDMAG_IKAT_ARTYKUL”. Nie można wstawić zduplikowanego klucza w obiekcie „dbo.ARTYKUL”. Wartość zduplikowanego klucza to (1, ).

  • Grzegorz Ostrowski
    Wpis na grupie WFMAG . Forum użytkowników oprogramowania WFMAG w temacie Zmiana numerów katalogowych w artykułach.
    5.04.2016, 16:41

    Czy wraz z tym nie ulegną zmianie numery handlowe? Tych chciłbym nie ruszać?

  • Grzegorz Ostrowski
    Wpis na grupie WFMAG . Forum użytkowników oprogramowania WFMAG w temacie Zmiana numerów katalogowych w artykułach.
    5.04.2016, 14:24

    Do tej pory mieliśmy specyficzny system nadawania tych numerów ale się nie sprawdził. Kategori i nie chcę zmieniać tylko same numery katalogowe. System nowych numerów byłby prosty bo opierał by się od pierwszego numeru do końca liczby artykułów i bez znaczenia jest dla jakiej kategori czy artykułu trafiłby jaki numer. Chciałbym to zrobić hurtowo bo artykułów jest ponad 6000.

  • Grzegorz Ostrowski
    Wpis na grupie WFMAG . Forum użytkowników oprogramowania WFMAG w temacie Zmiana numerów katalogowych w artykułach.
    25.03.2016, 12:49

    Witam. Jak hurtowo zmienić numery katalogowe dla artykułów? Przejżałem wszystkie opcje i nic nie znalazłem.

  • Grzegorz Ostrowski
    Wpis na grupie WFMAG . Forum użytkowników oprogramowania WFMAG w temacie Problemy z dokumentami SAD ,zamówieniami w walucie i...
    27.08.2015, 20:09

    Myślałem że jak na forum trwa dosyć aktywna dyskusja to mój wpis coś pomoże. Zgłaszałem to już dawno temu do wapro. Gdyby nie to że mamy zrobioną platformę b2b specjalnie dla nas to już dawno bym zrezygnował z ich oprogramowania.

  • Grzegorz Ostrowski
    Wpis na grupie WFMAG . Forum użytkowników oprogramowania WFMAG w temacie Problemy z dokumentami SAD ,zamówieniami w walucie i...
    19.08.2015, 08:50

    Witam.

    Pytanie jak w temacie. Obecny sposób pracy na dokumentach SAD jest tragiczny. Przy większej ilości takich dokumentów (około 12/ms) gdzie liczba pozycji waha się w przedziale 50-100 potrzeba utworzenia oddzielnego stanowiska tylko do w prowadzania tych dokumentów, a i tak nie uniknie się błędów bo handlowiec tylko wie co było zamówione, ale osoba wprowadzająca zmówienie już nie. Zakładając że utworzymy dodatkowe stanowisko to taka osoba więc przy wprowadzaniu dokumentu sad musi stale porównywać zamówienie (język polski), z fakturą nabycia (Języki angielski, rosyjski, czeski, węgierski w naszym przypadku), przy braku pokrycia nazewnictwa musi dochodzić po kodzie towaru który też jest różny dla różnych dostawców chociaż artykuł jest ten sam. Jeżeli nie znajdzie pokrycia zostaję identyfikacja po ilości i cenie, ale co wtedy gdy towary mają podobną nazwę, ilość i cenę ?

    1. Największa problem to brak możliwości realizacji dokumentu SAD z dokumentu zamówienia. Raz trzeba wprowadzać zamówienie, potem od początku SAD, przy tym zamówienie zostaje jako nie zrealizowane.
    2. Jeżeli pozycje w wf-magu-u mają przypisane numery CN i te numery się nie zmieniają więc dlaczego za każdym razem trzeba je wprowadzać dla grupy (CN) towarów?
    3. Jeżeli jakiś towar jest pierwszy raz w dostawie i nie posiada kodu CN to dlaczego gdy wiadomo do jakiej grupy kodu należy (po wprowadzeniu SAD-u) nie zostanie on automatycznie przypisany do danego towaru?
    4. Dlaczego wf-mag przy wprowadzaniu SAD-u stale proponuję kurs waluty z tabeli walut średnich dziennych NBP jeżeli dla tego pola powinien być stosowany kurs celny ustalany raz w miesiącu, w wyjątkowych sytuacjach 2 razy przez NBP?
    Mam taką propozycję która może na szybko da się zrealizować a która ułatwiłaby to zadanie. Mianowicie czy nie dało by się przy wprowadzaniu dokumentu SAD podpiąć do niego zamówienia z którego będzie realizowany dokument i wszystkie operacje były by prowadzone tylko na liście artykułów występujących na zamówieniu, a wprowadzana pozycja byłaby automatycznie uzupełniana o ilość i cenę z dokumentu zamówienia? Oczywiście z możliwością modyfikacji.
    Wtedy także po zatwierdzeniu dokumentu SAD można by było odznaczyć pozycje zrealizowane z zamówienia, a same zamówienie jako częściowo zrealizowane.

    Z zamówieniami mamy następujące problemy:
    1. Przy wyborze kontrahenta dla którego jest ustalona waluta wystawianych dokumentów program zawsze wstawia walutę EUR.
    2. Proponowana ostania cena od kontrahenta w walucie nie jest tą która była na ostatnim dokumencie SAD tylko (prawdopodobnie) jest wyliczana z ceny zakupu w usd pomnożonej przez kurs PLN i ponownie podzielona z poprzedniej ceny nabycia w PLN przez aktualny kurs PLN. Przykład (5$ x 3,5pln (stary kurs)=17,5pln / 3,8pln (nowy kurs)= 4,6$). Czy program nie może proponować ostatniej ceny tylko w USD?
    3. Przy zmianie waluty na zamówieniach program przelicza ceny nie wiadomo w jaki sposób. Nigdy nie udaje się powrócić do poprzedniej ceny pomimo modyfikacji kursów.

    Ostatni problem to brak widoczności faktycznych cen nabycia artykułów importowanych. Mamy w historii przychodów cenę towarów w PLN od krajowego kontrahenta i to jest cena faktyczna zakupu. Inaczej ma się sprawa dla towarów w walucie. Jest duży problem na przykład przy imporcie z Chin. Cena widoczne w historii dostaw towarów często ma się ni jak do faktycznej ceny nabycia. Wpływ ma na to właśnie różnice kursowe walut. Czasami od wystawieni faktury przez firmę chińską (1 kurs waluty), zapłaty za towar zaliczki (2 kurs waluty), zapłaty całkowitej za towar przed wysyłką (3 kurs waluty), a faktyczną dostawą do polski i wprowadzeniu dokumentu SAD (4 kurs waluty- celny z dokumentu SAD) do czasu dostawy (od 2-6 miesięcy) różnica kursu waluty może wynosić kilkanaście %. W cenie nabycia nie widać także innych kosztów np.za transport, usługi spedycyjne, ubezpieczeniowe, przeładunkowe, transport wewnętrzny, które są znaczne przy tej formie dostawy.
    Mam w związku z tym pytanie czy nie można by wprowadzić trzeciej ceny zakupu którą by wyliczał importer i wprowadzał ręcznie, a która byłaby widoczna na liście rozchodu i przychodu towarów? Od razu zaznaczę że cena kartotekowa nie załatwi sprawy bo w przypadku kilku dostaw danego artykułu będących na stanie i tak nie będzie to cena aktualna nabycia.

    Pozdrawiam.

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do