Wypowiedzi
-
Nic nie napisałeś w jakim formacie klient chce uzyskać informację.
Czy ba być jedynie interfejs i klient sam zasili tym np. swoją aplikację ?
Czy ma być to 'user friendly' już gotowa aplikacja, interfejs waszej aplikacji etc. ?
a) Serwer usług (nie wnikam w jakiej formie - WS, WCF, WebApi.. REST Full)
- wystawiasz metodę która zwraca potrzebne dane w formacie (xml, json)
plusy: klientowi przekazujesz dane w różnym formacie, lub sam prosto tworzysz dla niej prezentacje, warstwa pośrednicząca zabezpiecza bazę klient nie ma z nią styku.
Dla bezpieczeństwa dla metody pobierającej dane wystawiasz tylko "widok" z bazy i po problemie.Ten post został edytowany przez Autora dnia 08.04.16 o godzinie 17:23 -
1. Sprawdź czy przy normalnych uruchamianiu aplikacji (tzn. nie z Visual studio w trybie debuggowania) ale przez execa też występuje ten problem. Prawdopodobnie copy if newer nie działa tak jak powinien i po uruchomieniu z Visual Studio baza zawsze jest kopiowana i przykrywa ci ją.
2. Utrzymujesz połączenie do bazy przez cały cykl życia aplikacji czy tylko w momentach wykonywania zapytania - zobacz więc transakcje bazodanowe
3. Jeśli coś się nie zapisuje, a nie wyrzuca ci błędu i wszystko co powyżej (1, 2) nie pasuje, to widocznie nie wyłapujesz jakiegoś wyjątku.
Pozdrawiam - ale dla testu zrób "do not copy" albo przetestuj zachowanie bez Visual Studio. -
Hmm widzę, że mój temat odwołuję się do crossthreadingu, jednak u Ciebie, to coś więcej. Bo to fakt, starasz się odwołać tak jakby do innego wątku, ale dodatkowo (jeśli dobrze rozumiem, bo ciężko się było doczytać po tym opisie) starasz się wywołać metodę z głównego wątku w kodzie kompilowanym dynamicznie. Tutaj znalazłem przykład jak zrobić, to ale na odwórt. Czyli jak wywołać metodę z kodu kompilowanego dynamicznie w głównym wątku.
http://www.blackwasp.co.uk/RuntimeCompilation_2.aspx -
Pewnie chodzi o "cross-threading". Jeśli chcesz to załatwić w prosty sposó bez użycia rozbudowanych delegatów lub method invokerów itd użyj prostego Invoke i Action
przykład:
Chcę zaktualizować polę typu Int dla obiektu Progressbar
W metodzie wywoływanej w wątku umieszczam następujące odwołanie:
progressbar.Invoke(new Action(( ) = > {
//akcja
progressbar.Value++;
})); -
W drukarkach zebra (jeśli nie dograsz czcionki na drukarkę). Polskie czcionki (zresztą jakie kolwiek inne od ZEBRA A.. itd.) traktowane są jako grafika. Dlatego za pomocą ZPL II nie zrobisz tego, bez wgranej czcionki do drukarki. Jeśli jednym z wymagań jest obsługa polskiej czcionki wgraj ją, jeśli nie ma, to po prostu zrób tablicę jako wraper polskich znaków. Powodzenia.
Jeśli czegoś nie jesteś pewien po prostu sprawdź w pierwszej lepszej książce.
http://www.ypsylon.com/download/ZPLII_Guida.pdfTen post został edytowany przez Autora dnia 15.10.15 o godzinie 18:29 -
Czy mamy tutaj jakąś kadrę zarządzającą ? :)
Szybkie pytanie szybka odpowiedź.
Studia podyplomowe Zarządzanie Projektami IT vs. Menedżerskie studia podyplomowe - Executive MBA- 23.09.2015, 16:42
Pokaż wszystkie 1 komentarz -
Współpracowałem z programistą z Ukrainy, nie mnie jednak znał on język polski. Jeśli chodzi o jego profesjonalizm, to cenie :) Stawki Ci nie podpowiem, ze względu, że znał język i nie różniła się ona od standardowej stawki jaką może dostać każdy inny programista. Poza tym, jeśli zna angielski to także, brak znajomości polskiego nie powinien mieć wpływu na stawkę, jesteśmy w europie angielski w stopniu komunikatywnym powinien być podstawą.
Ps. Programistę należy cenić po jego umiejętnościach, nie możesz kręcić ze stawką tylko dlatego, że pochodzi z Ukrainy gra nie warta świeczki, programista posiedzi miesiąc, dwa popatrzy gdzie indziej i pójdzie. Ten post został edytowany przez Autora dnia 18.09.15 o godzinie 10:24 -
http://it-ebooks.info/ chyba znana ale podrzucam ku przypomnieniu
-
Informatyka to dość szeroko pojęty termin. Daj jakąś podpowiedź np. twoje zainteresowania, wybierane przedmioty dodatkowe na studiach, realizowane do tej pory projekty?
Kategorii jest wiele od algorytmów i sztucznej inteligencji, po sieci komputerowe i systemy administracji aż po programowanie i testowanie :). -
Serwery usług (Web Service) to już dość stary twór nie mniej jednak ciągle używany i cieszący się duży powodzeniem, pomimo ograniczonych możliwości udostępniania np. względem WCF. Wiele dziwnych ciekawostek zaczyna się gdy współpracujemy z Mono i Linux przy pomocy .NET'owych technologii. Np. kolejność deklaracji poszczególnych właściwości obiektu zaczyna mieć znaczenie.
Logicznym wydawało by się, aby najpierw określić typ argumentu, a następnie przypisać mu wartość w przypadku Windows nie ma znaczenia kolejność, a w przypadku Linux ciąg ten wygląda mniej logicznie najpierw należy przypisać wartość, następnie określić typ. Inaczej w efekcie dostaniemy wyjątek np. niepoprawna liczba lub typ argumentu. -
1. Piszemy kod tak aby był uniwersalnych (unikamy duplikatów w przypadku gdzie da się to w prosty sposób parametryzować)
2. Update - ExecuteNonQuery; Select - ExecuteReader, ExecuteScalar
3. Używamy parametrów lub tworzymy obiekt rekordu - działa szybciej. Unikamy przy tym wszelkich sql injection.
Przemysław, dodaj do swojego kodu wykorzystanie "using" pozwoli to na bezpieczniejsza pracę pod względem alokacji pamięci i złożył bym nieco kod, nie jest tu potrzebne aż tyle linijek.
funcja(){
MySqlCommand cmd = new MySqlCommand();
cmd.Connection = MyConn;
cmd.CommandText = sSql;
cmd.Prepare();
foreach (var parm in parms)
{
cmd.Parameters.AddWithValue(string.Format("@{0}", parm.Key), parm.Value);
}
cmd.ExecuteNonQuery();
}
proponuje
funkcja()
{
using(MySqlCommand cmd = MyConn.CreateCommand())
{
cmd.CommandText = @"select *......";
foreach (var parm in parms)
{
cmd.Parameters.AddWithValue(string.Format("@{0}", parm.Key), parm.Value);
}
cmd.ExecuteNonQuery();
}
}
Oczywiście jeśli baza obsługuje transakcje, polecam dorzucić transakcje przy wszelkich Update,Delete.
Oczywiście w przypadku niektórych baz danych wywoływanie metod Execute mija się z celem, czasem wyrzuca błąd lub też zwraca zero rekordów pomimo, że w dowolnym IDE do baz danych dostajemy wynik warto wtedy skorzystać z DataAdaptera - przypadek też może działać na odwrót. Ten post został edytowany przez Autora dnia 06.03.15 o godzinie 12:31 -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy PLC
-
Po pierwsze określ w jaki sposób chcesz się łączyć jakim protokołem
SOAP, czy REST ogólnie jeśli nigdy się nie bawiłeś polecam SOAP unikasz właśnie takiej konfiguracji jak w przypadku WebRequestów itp...
PS. na hasło "WSDoAllReceiver: Incoming message does not contain required Security header" google zwraca dość sporo wyników przeszukiwałeś je ? Wiele z odpowiedziami.
http://stackoverflow.com/questions/5833539/how-to-add-...
http://www.codeproject.com/Articles/19508/WebService-A...
tu z pewnością byłeś - http://www.poczta-polska.pl/pliki/webservices/Metody%2...
https://www.pzw.poczta-polska.pl/MKPWWW/Zasoby/Interfej...
Pozdrawiam ;)Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.12.14 o godzinie 18:20 -
Część,
Jeśli jesteś jak mówisz "zupełnie zielony" to rozpocznij najpierw edukację na własną rękę.
Dlaczego ? Ponieważ może się okazać, że to nie jest "TO" o co ci chodzi i wydasz tylko niepotrzebnie pieniądze.
Studia, czy też studia podyplomowe to dobra sprawa ponieważ wymagają nauki często od podstaw. Rzadko kiedy spotykam "amatora" programowania, który chętnie i z zapałem zaczyna naukę od podstaw - typy zmiennych, definicje i teorie - bo przecież "po co mi to...". Wręcz przeciwnie, to bardzo ważne pozwoli to w przyszłości na płynne posługiwanie się językiem oraz wytwarzanie własnych koncepcji dosłownie pływanie po kodzie.
Moja rada - choć może wydać się zbędne, zacznij od podstaw, a nie tylko szukaj gotowców w necie i je analizuj - to przyjdzie potem. Rozpocznij naukę sam dla siebie, a potem jeśli stwierdzisz , że po zrobieniu jednego dwóch projektów, to jest to co cię ciągnie rozpocznij podyplomówkę. Choć zdaj sobie jedno pytanie czy ten papier jest ci potrzebny skoro będziesz miał już wiedze.
:) pozdrawiam -
Czasem się zastanawiam, jak to się jeszcze wszystko trzyma kupy, to przecież nie jedyny przypadek... I nie ukrywajmy jeden z niewielu ujawnionych...
-
Kod to ladna florystyczna mieszanka :-) . fakt audyt podpisany dupochron jest:-)
-
Ooo, to ciekawe. Sam muszę spróbować skorzystać z Enterprise Architect :) taka opcja może się przydać.
-
ms sql server 2008r2 - skoro masz taka bazę, to z tego co się orientuje, bo sam korzystam jest przecież w tym IDE SQL Server Management Studio - w którym masz generowanie całych diagramów :> Chyba, że jest ono dopiero w wersji 2014. Sprawdź lub dociągnij.
-
Z rozszerzalnością itp. nie ma problemu tak jak wspomniałeś zachowanie odpowiednich skali w punktach narysowanych przed zmianom wielkości, w tym tkwi problem. Bo obszar Graphics się rozszerza i podąża za rozmiarem pictureboxa ale niestety punkty które poprzednio zostały narysowane zmieniają swój rozmiar.
Albo zastosować jakąś macierz transformacji i skalować.
Pomysł aby generowane punkty dodawać do listy i przy resize_end i generowaniu nowej grafiki przerysowywać je. Wszystko fajnie zachowujemy wielkości punktów itd. Tyle, że przy zmniejszaniu zasłonimy sobie te które są wygenerowane poza tym obszarem (ale to normalne) -
Jeśli dobrze zrozumiałem to podam przykład.
pictureBox1.Image = Image.FromFile("pobrane.jpg");
Graphics g = Graphics.FromImage(pictureBox1.Image);
do przeładowania metody onLoad wrzuciłem ten kod, nic nadzwyczajnego. I tak jak w twoim przypadku w momencie rozszerzania okna obrazek nie skalował się mimo iż picture box był zadokowany.
Proponuję badać moment przekroczenia wysokości ona i zmieniać SizeMode pictureBoxa na StretchImage - wtedy zmiana rozmiaru okna będzie także zmieniała rozmiar obrazka w środku.
Jeśli nie o ten problem chodziło, proszę o więcej informacji lub po prostu kod źródłowy. I podziałamyTen post został edytowany przez Autora dnia 04.11.14 o godzinie 12:25