Wypowiedzi
-
Zainteresuj sie mechanizmami Cache. Jesli wykorzystujesz SMARTY to do tego krotka droga, wydajnosc duzo wieksza. Cache da ci tyle ze wszystko zostanie zapisane na dysku, a uzycie bazy danych zostanie wykluczone. To mocne uproszczenie ale o to glownie chodzi.
Poczytaj tez o cache-control na poziomie .htaccess to tez pewien sposob na przyspieszenie ladowania strony (samego ladowania, czasu wykonania nie zmieni) -
Przypominam z PHP to jezyk dzialajacy po stronie serwera... Parsowanie html za jego pomoca to jakis kosmos... co zrobic ze skryptami JS? Style CSS? Ok... na upartego teoretycznie dałoby się zrobić - ale co z elementami flash? Zagadnienie szerokie. Raczej niemożliwe bez wykorzystania zewnetrznej aplikacji.
-
Zrob wszystko poprzez AJAX. np. mootools
Swoją droga, kto dziś ma wyłączoną obsługę JS? Roboty spamujące, boty wyszukiwarek, ludzie z niecnymi celami (przewaznie) itd. -
Trzymanie plików w bazie danych to nieporozumienie. Wydziel jeden folder na uploadowane pliki i przypisuj im nazwę np. zgodnie z ID rekordu. W ten sposób będziesz miał równie wygodny (a nawet wygodniejszy) dostep do tych plikow niz przy kazdorazowym wywoływaniu ich z bazy (koniecznosc napisania skryptu ktory to pobierze rekord i zwroci jako plik). Najlepiej wrzucaj wszystko do folderu gdzie bedziesz grupowac dane np. wg struktury pliki z nazwą rozpoczynającą się na literę D trzymasz w folderze /pliki/D w ten sposob przy wiekszej ilosci plikow nie bedziesz obciazac zbytnio serwera.
Jeśli chodzi o indeksowanie. Polecam jeden z wielu systemów indeksujących np. ten z Zend Framework. Napewno da się z tym zrobić coś wydajniejszego od umieszczania wszystkiego w bazie danych.
Z rzeczy mało frapujących, ale przychodzących z czasem - co zrobić w przypadku dużego serwisu trzymającego pliki w bazie danych - gdy przyjdzie konieczność przeniesienia tego na inny serwer? -
Najlepiej użyć PHPMailer. Funkcja mail() sprawia dużo problemów. Poza tym korzystając z serwerów SMTP pozbywasz się problemów z dołączaniem załączników, obrazków, kodowaniem i całą masą innych detali. Czasem może okazać się zbawieniem gdy serwer SMTP z którego korzysta mail() ma ograniczenie w ilości wysyłanych wiadomości.
- 1
- 2