Sabrina Kowalczyk

Sabrina Kowalczyk Coach |
Szkoleniowiec

Temat: Szkolenia, ćwiczenia, warsztaty, audiobooki, ebooki,...

Jak ustaliliśmy w wcześniejszych tematach ważne jest by osoba która uczy innych sama bezustannie się rozwijała i dbała o swoje dokształcanie, rozwój i poszerzała zakres swojej wiedzy.

Zatem to jest idealne miejsce na przesyłanie dobrych filmów rozwojowych, polecenia audiobooków, książek, ebooków, polecanie szkoleń dla trenerów, spotkań biznesowych, ciekawych artykułów, wartościowych stron internetowych w różnych językach (nie tylko polskim), by poszerzać swoje horyzonty :)

Po za tym dzięki temu możemy wzajemnie się polecać, uczyć się od siebie i wymieniać uwagami, spostrzeżeniami. Wiedza powinna krążyć, wędrować i być przekazywana dalej ponieważ ma nie ocenioną wartość - zatem co, wam pomogło w własnym rozwoju i możecie polecić innym trenerom?
Sabrina Kowalczyk

Sabrina Kowalczyk Coach |
Szkoleniowiec

Temat: Szkolenia, ćwiczenia, warsztaty, audiobooki, ebooki,...

Strona przyjemna, ciekawa, ma kilka nieznacznych błędów, jednak mimo wszystko ciekawe artykuły i dobre cytaty.

http://piekny-umysl.pl/2010/05/szybki-tor-umyslu-czyli...

Szybki tor umysłu, czyli stan optymalnego uczenia się

Czy szybka nauka i bez większego wysiłku jest możliwa? Pewnie większość ankietowanych, odpowie „nie”. Ja z własnego doświadczenia wiem, że nauka może być świetną zabawą i nie wymaga aż taaaaak ogromnego wysiłku. Jednak trzeba wiedzieć jak się uczyć, aby znacząco przyspieszyć proces uczenia się, zapamiętania i odtwarzania informacji. Podam Ci kilka wskazówek, które pomogą Tobie osiągnąć pożądany stan.

Z nauką jest podobnie jak ze sportem. Jeśli chcesz odnieść sukces musisz się odpowiednio przygotować, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dobry maratończyk wie, że w szpilkach daleko nie zabiegnie, a tylko nabawi się kontuzji. Bez odpowiedniego stroju, codziennych ćwiczeń i wizualizacji wygranego biegu, medalu olimpijskiego na pewno nie zdobędzie. Jeżeli chcesz utrzymać koncentrację na wysokim poziomie i szybko opanować całą wyznaczoną partię materiału, także musisz się odpowiednio przygotować.

Zadbaj o zewnętrzne środowisko sprzyjające pracy mózgu:

Odpowiednie miejsce: pokój, gabinet, czytelnia, sala wykładowa; to miejsce wolne od bodźców mogących Cię rozkojarzyć np. hałas;
Zadbaj o odpowiednie dla Ciebie biurko, krzesło, oświetlenie;
Miej pod ręką świeżą wodę do picia;
Zadbaj o zabawki pobudzające i korzystaj z nich w czasie przerwy (skakanka, piłeczki do żonglowania, kredki do rysowania z czystym blokiem, plastelinę lub modelinę itp.);
Zdrowo się odżywiaj, unikaj śmieciowego jedzenia typu: chipy, cola, fast food.

Czytaj dalej na http://piekny-umysl.pl/2010/05/szybki-tor-umyslu-czyli...
Sabrina Kowalczyk

Sabrina Kowalczyk Coach |
Szkoleniowiec

Temat: Szkolenia, ćwiczenia, warsztaty, audiobooki, ebooki,...

Bardzo dobrze przygotowane artykuły, cenna biografia i interesujące tematy.

http://www.psychologia-spoleczna.pl/artykuly-czytelnia...

Czy od innych kultur dzieli nas Ocean?

Psychologia społeczno-międzykulturowa

"Culture shock – ang. szok kulturowy, pomieszanie i dezorientacja przeżywane przez człowieka, który znalazł się w obcym sobie kulturowo albo obyczajowo środowisku” podaje definicja zaczerpnięta ze słownika wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych (Kopaliński, 1994).
Być może za kilkadziesiąt lat zwrot ten wejdzie na stałe do słownika języka polskiego, stając się pojęciem znanym szerszej grupie ludzi, niż tylko psychologom międzykulturowym.
W dniu dzisiejszym jesteśmy na etapie powolnego wkraczania w świat wielokulturowy, stajemy się częścią większej, bardziej zróżnicowanej wewnętrznie społeczności, w której różnice są podstawą dyskusji, a nie głównym argumentem przeciw.
Jest to jednak dopiero początek drogi, a ta wydaje się być długą, zawiłą, pełną nieprzewidzianego, które tumani i przestrasza. Nie wystarczy tylko wkroczyć w szeregi, by stać się pełnoprawnym członkiem. Należałoby się wykazać pewną wiedzą, dobrą wolą, chęcią poznania, ale przede wszystkim szacunkiem dla tego, co nie musi straszyć tylko dlatego, że jest nowe, inne.
I teraz, w kim lub w czym szukać źródeł pomocy? Co w nas samych, jakie cechy osobowości, mogą okazać się pomocne w adaptacji do nowych warunków?
Możemy założyć, że każdy z nas posiada genetycznie uwarunkowane dyspozycje do reagowania w określony sposób na bodźce płynące z zewnątrz. Zespół tych dyspozycji składa się na osobowość człowieka.

Czytaj dalej na http://www.psychologia-spoleczna.pl/artykuly-czytelnia...
Damian Sosnowski

Damian Sosnowski Baw się, Szanuj
ludzi, Zarabiaj
pieniądze.

Temat: Szkolenia, ćwiczenia, warsztaty, audiobooki, ebooki,...

"GRYWALIZACJA" polecam!!

Ja słuchałem audiobooka tej książki, jednak lektor nie ujął mnie umiejętnością ciekawego czytania. Dlatego polecam książkę ponieważ treść jak najbardziej godna uwagi ;)

http://pl.paweltkaczyk.com/grywalizacja-ksiazka-ebook-...
Sabrina Kowalczyk

Sabrina Kowalczyk Coach |
Szkoleniowiec

Temat: Szkolenia, ćwiczenia, warsztaty, audiobooki, ebooki,...

Kilka słów motywacji :)

[jpg]http://www.youtube.com/watch?v=Ulll8H9h75c&list=PL54A7...[/jpg]



Wyślij zaproszenie do