Sandra K.

Sandra K. Certyfikowany
Psychoterapeuta,
Psycholog, Trener

Temat: Dyskryminacja pracowników w dostępie do szkoleń?

Odpowiadając na powyższe pytanie, można odpowiedzieć bardzo pokrętnie, że dyskryminacja w szkoleniach nie istnieje w ogóle, choć czasem ma miejsce, a w niektórych wypadkach pojawia się nagminnie. Powyższe dość dziwne z pozoru stwierdzenia można dość łatwo wytłumaczyć. Przy typowaniu pracowników na szkolenia, dostępie do szkoleń, organizacji szkoleń w firmach w sensie formalnym, a nawet w stanie faktycznym nie występują żadne praktyki otwartej dyskryminacji. Natomiast powszechnie występuje zjawisko preferowania niektórych pracowników, grup pracowników lub tematów albo zagadnień.

Dlaczego nie występuje zjawisko dyskryminacji? Po pierwsze dlatego, że przepisy nakazują równe traktowanie pracowników w zakresie dostępu do szkolenia mających na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Otwartym pozostaje pytanie a co się dzieje w wypadku szkoleń ogólnie rozwijających, albo nie mieszczących się w ogólnych ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Dla naszych dalszych rozważań jest to jednak bez praktycznego znaczenia. Właściwe traktowanie wszystkich pracowników powinno mieć miejsce w tym zakresie bez względu na stosunek pracodawcy do konkretnego pracownika.

Jeżeli chcesz poczytać na ten temat więcej, serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszym firmowym blogiem, na którym znajdziesz ten oraz inne ciekawe artykuły. ZOBACZ TERAZ!