konto usunięte

Temat: 22 kwietnia 2008- debata na temat TYBETU w Krakowie

„Tybet od Gonpo Ri do zamieszek w Lhasie” – opis projektu
Niech wszystko trwa jak dawniej i niech panuje dostatek!


1. Cele, założenia, opis szczegółowy projektu
Projekt „Tybet od Gonpo Ri do zamieszek w Lhasie” to inicjatywa Stowarzyszenia Krzyk Wolności, które zajmuje się prawami człowieka. Podstawowym przedsięwzięcia jest wzmocnienie przekazu oraz przybliżenie historii, kultury, jak i obecnej sytuacji tego dawniej niepodległego Państwa, a obecnie Tybetańskiego regionu Autonomicznego, w roku 1949 anektowanego przez Chiny.
Projekt składa się z jednego etapu, jakim jest Debata oraz towarzyszących mu wydarzeń, jakimi będzie między innymi pokaz zdjęć z Tybetu.
Debata „Tybet od Gonpo Ri do zamieszek w Lhasie” skierowana zarówno do studentów, mieszkańców Krakowa, jak również osób zainteresowanych i działających w tej dziedzinie. W dyskusji wezmą udział naukowcy, dziennikarze, aktywiści zajmujący się zagadnieniem w sferze czystko naukowej jak i praktycznej. Są to ludzie reprezentujący szeroką wiedzę na ten temat, reprezentujący interesujące poglądy. Konferencja ma na celu przede wszystkim kompleksowe omówienie zagadnienia. Dzięki zaproszonym gościom przestanie być to spotkanie na temat regionu istniejącego dla niektórych tylko na mapie. Wieloaspektowe omówienie przedmiotu Wydarzenia zapewni jego dokładniejsze zrozumienie, ale przede wszystkim pomoże zapewnić Tybetowi to, co głosi legenda o jego powstaniu „ Niech wszystko trwa jak dawniej i niech panuje dostatek!”

Plan wydarzenia

Wtorek, 22 kwietnia 2008 roku, godzina 18.00, sala S5, Radia Kraków al. Słowackiego 22

Debata- jej celem jest przede wszystkim przybliżenie historii, kultury oraz sytuacji w Tybecie zarówno tej nagłośnionej przed kilkoma tygodniami, jak i ogólnej.
Tego rodzaju ukazanie szerokiego spektrum zagadnienia będzie możliwe do zaprezentowania dzięki zaproszonym gościom:
Dr hab. Prof. UJ Łukaszowi Trzcińskiemu i Joannie Greli z Katedry Religioznawstwa UJ
Weronice Graboń i Katarzynie Paluch z Fundacji Inna Przestrzeń
Markowi Kalmusowi- podróżnikowi i tybetologowi
Bartkowi Dobrochowi- dziennikarzowi
Adamowi Koziełowi z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka


2. Organizatorzy
• Stowarzyszenie Krzyk Wolności
3. Patroni
• WSE
4. Patroni medialni
• Radio Kraków
• TVP3
• Gazeta Wyborcza
• Lex.edu.pl
• „Stosunki Międzynarodowe”