Anna Kowalska

Anna Kowalska koordynatorka
projektów, trenerka
genderowa i
antydyskrym...

Temat: warsztat genderowy dla rodziców / Kraków/ 5-6 czerwca 2009

Stowarzyszenie Willa Decjusza i Stowarzyszenie Aktywny Rozwój, we współpracy ze Stowarzyszeniem PlinEU, zaprasza kobiety i mężczyzn na
WARSZTAT GENDEROWY DLA RODZICÓW

Kiedy? 5-6 czerwca 2009, 10.00-18.00
Gdzie? Willa Decjusza, ul. 28 Lipca 17a, Kraków
Jak? 12 osób, formy pracy: dyskusja grupowa, ćwiczenia, praca w grupach, odgrywanie ról, materiały filmowe z omówieniem.

O czym będzie? Jakie korzyści uzyskają uczestnicy i uczestniczki?
- refleksja nad tym czym jest kobiecość, czym jest męskość
- wiedza czym jest gender i jak wpływa na nasze życia prywatne i zawodowe
- świadomość jakie normy obowiązują kobiety i mężczyzn w naszym społeczeństwie
- jak sobie radzić z oczekiwaniami wobec matek i ojców
- namysł nad tym jakich zasad i wartości uczymy nasze dzieci
- odpowiedzi na trudne i aktualne pytania: dlaczego kobiety zarabiają mniej? dlaczego mężczyźni żyją krócej? dlaczego kobiety stają się ofiarami przemocy domowej? dlaczego mężczyźni często mają problemy z uzyskaniem prawa do opieki nad dzieckiem?
- podjęcie osobistej decyzji czy stereotypowe postrzeganie kobiet i mężczyzn ma wpływać na nasze życiowe wybory i relacje z innymi

Z kim?
Monika Czapla - przez ostatnie 3 lata związana zawodowo z organizacjami pozarządowymi: Fundacją Godne Życie, Stowarzyszeniem Aktywne Kobiety, obecnie Stowarzyszeniem Aktywny Rozwój w Dąbrowie Górniczej. Współtworzyła i realizowała projekty społeczne m.in.: Centrum Informacji Praw Rodzin, „Oczy szeroko otwarte - przeciwdziałanie przemocy w rodzinie”, „Wybierz III sektor i pracuj z pasją”. Koordynowała cztery ostatnie edycje Festiwalu Progressteron na Śląsku. Absolwentka Akademii Terapii Ekspresyjnych, Akademii Liderek i Animatorek Społecznych i Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego.
Anna Kowalska - koordynatorka projektów społecznych w Stowarzyszeniu Willa Decjusza, zajmuje się m.in. przedsięwzięciami dotyczącymi praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji. Beneficjentka programu „Kompromis na rynku pracy”, laureatka konkursu „Niefortunne nazwy” w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz docenienia pracy domowej kobiet. Ekonomistka, absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego i Małopolskiej Akademii Trenerów Zarządzania Strategicznego.
Warsztat jest dyplomowym szkoleniem absolwentek Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Będzie obecna Maja Branka - doświadczona trenerka i konsultantka, opiekunka merytoryczna Akademii (http://ideazmiany.pl)

Ile kosztuje? Warsztat jest bezpłatny. Osobom uczestniczącym zapewniamy poczęstunek.

Jak się zgłosić? Trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy (http://villa.org.pl) i przesłać do 31 maja 2009 na adres: ania@villa.org.pl