Temat: Debata "Czy zniszczymy wolność w sieci?" 27 maja g. 17:00

Serdecznie zapraszamy na debatę "Czy zniszczymy wolność w sieci?" - 27 maja o godz. 17:00 w auli głównej Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych przy ul. Koszykowej 86 w Warszawie.

W debacie udział wezmą:
Waldemar Pawlak – Wiceprezes Rady Ministrów RP
Jarosław Lipszyc – Prezes Fundacji Nowoczesna Polska
Marek Jerzy Minakowski – Chief Scientist DreamLab Onet.pl
Rafał Jaczyński – Dyrektor Depratamentu Zarządzania Bezpieczeństwem STI, TP S.A.
Krzysztof Sobieszek - Pełnomocnik Zarządu NaszaKlasa.pl ds. Badań

Organizatorami debaty są studenci kierunku Informatyka Społeczna w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Będzie ona dotyczyć tematyki poczucia anonimowości użytkowników Internetu oraz pojawiających się nowych negatywnych zjawisk społecznych w sieci m.in. cyberprzemocy i trollowania. W trakcie wydarzenia zaproszeni goście wypowiedzą się na temat zaproponowanych przez studentów sposobów częściowego lub całkowitego ograniczenia anonimowości, które miałoby doprowadzić do wyeliminowania niepożądanych zjawisk.

Czy możemy wykorzystywać Internet w sposób bardziej odpowiedzialny? Kto ma odpowiadać za treści zamieszczane w Sieci i czy zawsze jesteśmy w stanie odnaleźć sprawcę e-przestępstwa? Na ile użytkownicy Internetu są w stanie zrezygnować z własnej anonimowości i wolności osobistej na rzecz wspólnego dobra? Czy może warto zastanowić się nad łagodniejszymi formami zwiększania odpowiedzialności użytkowników za ich działania w Sieci? Debata ma za zadanie rozpocząć dyskusję o tym, co możemy zrobić, aby osiągnąć wymienione wcześniej cele.

Potwierdzenie uczestnictwa w debacie:
wolnoscwsieci@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji na stronie wydarzenia:

http://www.facebook.com/pages/Warsaw-Poland/Social-Inf...

oraz stronie debaty:

http://www.facebook.com/pages/Warsaw-Poland/Social-Inf...
Marcin I.

Marcin I. Koordynator
projektów

Temat: Debata "Czy zniszczymy wolność w sieci?" 27 maja g. 17:00

Cyberprzemoc i trollowanie jako NOWE negatywne zjawiska społeczne? Hm...

Ponadto wydaje mi się, że zakładacie (IMHO mylnie) nierozerwalny związek pomiędzy anonimowością a wolnością osobistą. Prawo do wyrażania poglądów można uznać za "wolność do" zapisaną zdaje się nawet w Konstytucji. Anonimowość wypowiedzi jest czym zupełnie innym. Dodam jeszcze, że wg mnie problemem nie jest anonimowość jako taka lecz brak poczucia braku konsekwencji za swoje działania w sieci. Bierze zaś się on stąd, że dopiero samobójstwa ofiar cyberprzemocy przekonują odpowiednie instytucje do działania. Bo też nie jest do końca tak, że w sieci jesteśmy anonimowi.

Następna dyskusja:

Kierunek 2.0 - czyli PRAkTy...




Wyślij zaproszenie do