Alex
Brand
Life-coach, radio
DJ. Ekspert w
dziedzinie
motywacji, osi...
Temat: Kluczowe problemy ludzi, którzy postawili na drogę...
Przedstawiam ranking najczęstszych problemów ludzi, którzy postawili na drogę samorozwoju. Jeśli znalazłeś w tym siebie - wiedz, że nie jesteś sam. I nie poddawaj się, tylko wymyśl rozwiązanie dla każdego z tych problemów. A potem wdrąż w swoje życie.Jedziemy!
1. Wątpliwości, lęki
Za każdym razem, kiedy planujesz zacząć coś nowego, dokonać zmiany w swoim życiu, pojawiają się wątpliwości i lęki. One blokują Ciebie, Twoje myśli, Twoje działania. Często przez same myśli o przyszłych zmianach zapiera dech w piersiach. Już nie mówiąc o tym, jak same tylko lęki przeszkadzają w życiu codziennym, wypełniając je zupełnie niepotrzebnym stresem.
2. Brak zrozumienia własnych życzeń
Gdy prowadziłem w radiu program o rozwoju osobistym, kilka razy na miesiąc dostawałem to samo pytanie, pojawiające się również w e-mailach: „Chcę się rozwijać, czuję w sobie potencjał, który mogę zrealizować. Chciałbym się zająć czymś ciekawym i znaczącym. Ale nie wiem czym dokładnie. Jak określić czego naprawdę chcę?”. Ten problem prowadzi do punktu, w którym zaczynając swoją drogę, ludzie idą w inną stronę, niż by chcieli. I niezmiennie napotykają rozczarowanie.
3. Jak odróżnić swoje własne życzenia od tych narzuconych przez innych?
Jest to na tyle rozpowszechniony problem, że tylko o nim można by napisać całą książkę. Środki masowego przekazu, pisemka, billboard'y pokazują nam taką ilość stereotypów, obrazów, że dzisiaj już ciężko jest odróżnić, czego chcemy my, a co jest narzucone przez reklamę. Ludzie, którzy nas otaczają, także przekazują nam pewną część swojego światopoglądu- wpływają na nas. Zamęt z celami i życzeniami prowadzi do tego, że ludzie przez całe życie dążą do obcych celów. Najczęściej olśnienie przychodzi zbyt późno, kiedy już nie ma czasu na zmiany.
4. Za mało motywacji do działania
Problem motywacji - to tylko powierzchowna warstwa problemu „człowieka rozwijającego się”. Ludzie często nie rozumieją, że stosowanie oddzielnych metod motywacji - to tak jakby zaklić taśmą rurę wodociągową - i tak się będzie przeciekać. Często próby rozwiązania problemu prowadzą do tego, że człowiek jeszcze bardziej się zamyka, nie potrafiąc walczyć z okolicznościami.
5. Nie wiadomo jak prawidłowo pracować z celami: stawianie, ponowne przeglądanie. Nie jestem pewien, czy cele są postawione prawidłowo.
Ten problem wypadałoby umieścić na początku listy. Tak czy inaczej, przypuszczam, że w przeszłości każdy z was próbował stawiać przed sobą cele. Obstawiam, że więcej niż połowa czytelników tej książki zna system S.M.A.R.T., jakieś inne wskazówki o prawidłowym stawianiu celów, które są ogólnodostępne w Google (ale proszę zauważyć, że mimo tego, że ta informacja jest wszędzie - nie wszyscy zostają milionerami). Postawiony cel nie daje niczego, oprócz niewyraźnego zrozumienia do czego chcesz dojść. On nie daje tej energii działania, która jest potrzebna do osiągnięcia sukcesu. Dlatego większa część naszych celów nie spełnia się, tylko pozostaje w postaci pięknych słów na kartce.
6. Brak wewnętrznej energii do aktywnego działania
Wszystkie próby osiągnięcia celu lub wprowadzenia jakichś zmian do swojego życia nie mają żadnego sensu, jeśli brakuje Ci wewnętrznej energii do urzeczywistniania ich. To tak, jakbyś miał cholernie drogi samochód, lecz brakowałoby Ci benzyny. Bez paliwa jest on tylko kawałkiem żelaza. We wszystkich książkach i artykułach bardzo mało uwagi zwraca się na to, gdzie można znaleźć energię i rześkość potrzebną dla swoich osiągnięć. Samodzielne poszukiwanie doprowadza ludzi do zamieszania i kieruje na błędną drogę. I zamiast wysokiego poziomu energii dopada ich ociężałość i apatia.
7. Stałe odkładanie pracy „na potem”
Czekanie jest jednym z naszych najstraszniejszych wrogów. To jest cichy morderca naszego sukcesu. Stałe odkładanie pracy działa wolno i nieuchronnie. To doprowadza do tego, że ludzie inteligentni, , posiadający perspektywę rozwoju oraz kolosalny potencjał są za plecami tych, którzy są mniej utalentowani, lecz bardziej pracowici i sprytni. Jeśli odkładasz na „potem” branie się za jakąś pracę dzisiaj – bądź pewien, że jutro ktoś Cię wyprzedzi w drodze do sukcesu. I dla Ciebie sukcesu już może zabraknąć.
8. Brak pewności siebie, przeświadczenie o własnych siłach
Kiedy człowiekowi brakuje pewności siebie, wszystko, za co będzie się brał, skończy się niepowodzeniem. Brak pewności blokuje Cię już na samym początku działania. Ten brak zawsze próbuje zbić Cię z drogi, nawet kiedy już zacząłeś coś robić. I nawet osiągając cel, człowiek zastanawia się - czy to jest na pewno to co chciałem osiągnąć? Przy takiej sytuacji o żadnej harmonii duchowej nawet nie można mówić. Oprócz tego, brak pewności budzi stały stan stresu, co przekłada się na zdrowie. (np. układ sercowo- naczyniowy lub odpornościowy.)
9. Brak wewnętrznego namiętnego pragnienia
Brak mocnej chęci prowadzi do tego, że człowiek nawet nie może „oderwać tyłka od kanapy”, żeby zacząć wprowadzać zmiany w swoim życiu. Przy tym warto zauważyć, że ani sposoby na stawianie celów, ani sposoby na motywację nie pomogą, dopóki sam nie będziesz chciał czegoś osiągnąć. Jak wiadomo, na miejscu nawet kamień mchem obrasta.
10. Brak wiary w sukces drogi, którą obrałeś
To jest krytyczny problem, który może przekreślić wszystkie dobre ruchy. Jeśli nie wierzysz w to, do czego dążysz, jesteś skazany na niepowodzenie. Ale nie trzeba wpadać w rozpacz. Ten problem, jak i inne, ma swoje rozwiązanie. Nie wszystko da się naprawić w kilka tygodni, ale jeśli systematycznie zajmiesz się tą kwestią, możliwie, że już za pół roku, Twoi bliscy nie poznają Ciebie - tak duży progres osiągniesz.
Jakie z tych problemów spotkałeś u siebie? Podziel się problemami oraz możliwym rozwiązaniami, a możliwie, że też udzielę wartościowej rady :)
Pozdrawiam,
Alex Brand
http://formula-sukcesu.pl