konto usunięte
Temat: Bicie dzieci
Jak zatem masz postąpić, gdy dziecko jest naprawdę nieznośne, a ciebie rozpiera złość?1 Powiedz mu, jaka jesteś zła. Nie oceniaj przy tym dziecka, tylko konkretną sytuację. Mów: Jestem naprawdę wściekła, kiedy rozrzucasz poukładane ubrania; albo: Serce mi stanęło ze strachu, gdy wpakowałeś drut do kontaktu!
Akurat rozhisteryzowane dziecko majace na potrzeby przykładu 1,5 - 2 lata, gdzieś przejmuje się tym gdzie matka z ojcem maja serce. Przepraszam jesli jestem zdenerwowana to dziecko chyba powinno wiedzieć, że jest to spowodowane jego zachowaniem.
2 Bądź stanowcza, ale grzeczna. Możesz mówić głośno, lecz nie krzycz. Mów: Zabraniam ci postępować w ten sposób; albo: Nie wolno bawić się przy kontakcie. Może cię porazić prąd!
Hehe NIE KRZYCZ - 100% to robi
No tak dwulatek wie co to jest prąd i domysli się, ze jak wsadzi tam drucik to go zabije, pytanie czy dwulatek wie co to znaczy zabić się albo porazić.
3 Jeśli dziecko rzuca się, kopie, gryzie, przytrzymaj je mocno,powtarzając, że nie zgadzasz się na takie zachowanie. Odczekaj, aż opadnie z sił i uspokoi się. Możesz zamknąć je na kilka minut w innym pokoju albo posadzić w kącie i kazać mu siedzieć tam, aż się poprawi. Dbając o jego bezpieczeństwo, pozwalaj dziecku jednocześnie doświadczać konsekwencji własnego postępowania. Niech uczy się na własnych błędach, dzięki temu samo zaniecha niektórych zachowań. Nie chce jeść obiadu? Trudno, ale do kolacji nic innego .nie dostanie.
Z tym się zgadzam mimo że z takimi wyskokami miałam do czynienia 2 razy, i to nie mojego dziecka i jakie było jego zdziwienie że nie pozwoliłam mu głowy rozwalić o kant łóżka i w nosie mam jego krzyki.
Ale jak widać opinia ta nie jest jednoznaczna nawet wśród psychologów
4 W przypadku małych dzieci skuteczną metodą jest odwracanie uwagi od przedmiotu sporu. Zamiast drutu i kontaktu – zaproponuj jakiś inny, interesujący przedmiot. Latarkę? Klucze?
Acha, rodzic dziecku klucze i laterke, a wtedy gdy bedzie zmuszony wyjśc z pokoju (np. aby skorzystać z toalety) wówczas mamy drucik w kontakcie i "grilowane" dziecko. Mamy chyba ustalać zasady, a nie odwracac uwage.
5 Ustalaj jasne zasady – dziecko potrzebuje twoich wskazówek. Przewiduj trudne sytuacje. Jeśli wiesz, że idziecie do przychodni, gdzie trzeba będzie odczekać dłuższą chwilę i nie hałasować, zabierz ze sobą zabawkę i uprzedź dziecko, że u lekarza trzeba zachowywać się cichutko. Wprowadzaj też reguły i rytuały w domu. Mów np.: „Jak zjesz obiad, pobawię się z tobą kolejką”.
Kompletna bzdura, zainteresowanie rodzica, powinno być ZAWSZE, a nie może ono byc nagrodą za dobre zachowanie. Jeśli chcemy aby w przychodni dziecko było cicho, to się tłumaczy czemu powinno być cicho, a nie bierze zabawki o które może być wojna, bo zaraz sie spoboda innemu dziecku. Jest jeszcze wiele innych sposóbów na to aby zainteresowac dziecko i tak poprowadzić aby godzina lub dwie oczekiwanie nie stały sie udręką wszystkich oczekujacych, wkońcu w przychodni nie jest tylko jedno dziecko.
przepraszam mały problem ze sformatowaniem ;)Aleksandra K. edytował(a) ten post dnia 29.11.11 o godzinie 15:55