konto usunięte

Temat: Mówię pracodawcy "adios". 4 sygnały, że pora zmienić pracę

Mówię pracodawcy "adios". 4 sygnały, że pora zmienić pracę

Staropolskie przysłowie mówi, że wszystko, co dobre szybko się kończy. Niestety często bywa też tak w przypadku pracy, która choć na początku wydawała Nam się wymarzoną, z biegiem czasu staje się przykrym obowiązkiem.

Jak więc poznać, że nadchodzi krytyczny moment, by rozpocząć poszukiwania nowego zajęcia? Oto 4 niepokojące sygnały:

Jesteś znudzony

8 godzinny dzień pracy nie może upływać pod znakiem nudy i monotonii. Gdy jesteśmy zaangażowani w powierzone zadania, z jednej strony rośnie Nasza produktywność, z drugiej zaś mamy szansę przyswoić więcej nowej wiedzy oraz cennych umiejętności. Jeśli jednak większość czasu w firmie poświęcamy na niezbyt przydatne zajęcia – prawdopodobnie to znak, że pora zmienić pracę na bardziej rozwojową oraz dynamiczną. Z korzyścią dla siebie.

Masz bardzo złe relacje z szefem

Jeśli czujesz, że między Tobą a przełożonym narasta konflikt, spróbuj rozwiązać problem pokojowo. Dopytaj co jest powodem zaistniałej sytuacji i postaraj się doprowadzić do kompromisu. Jeśli jednak ta relacja od dawna pozostawia wiele do życzenia i nie możesz jej naprawić, pomyśl o odejściu z obecnej firmy. Najważniejszy jest Twój komfort oraz praca z ludźmi, którzy stają się inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań na polu zawodowym.

Firma nie rozwija się

Czy firma w której pracujesz dalej używa przestarzałych technologii? A może jej produkty lub usługi są postrzegane jako niezbyt innowacyjne i co gorsza, nikt nie próbuje tego zmienić? Jeśli tak jest, to pamiętaj, że także i Twoja reputacja specjalisty jest zagrożona. Dajesz się poznać jako osoba, która nie jest na bieżąco z aktualnymi trendami, a co za tym idzie – nie chce się rozwijać. Lepiej nadać więc swojej karierze przyspieszenia, pracując w dynamicznym i nowoczesnym środowisku, które podąża z duchem czasu oraz technologii.

Otrzymałeś nową propozycję pracy

Nie musisz czuć się winny, że otrzymałeś propozycję nowej pracy i rezygnujesz z tej posady, która nie przynosi Ci satysfakcji. Najważniejszy jest Twój rozwój oraz poczucie spełnienia zawodowego. Robiąc krok naprzód – działasz tylko z korzyścią dla siebie oraz bierzesz odpowiedzialność za swoją karierę. Jeśli dopiero szukasz nowego zajęcia – zadbaj o zaktualizowane CV, nie obawiaj się podnosić swoich kompetencji oraz skup się na tym, by Twój wizerunek w social media był profesjonalisty. To połowa Twojego sukcesu.

Żródło: http://manager.nf.pl/
Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski Pełnomocnik
Dyrektora ds.
Bezpieczeństwa
Informacji i Och...

Temat: Mówię pracodawcy "adios". 4 sygnały, że pora zmienić pracę

Częstą przyczyną frustracji jest "wypalenie zawodowe". Poczucie, iż to co wykonujemy nie przynosi nam satysfakcji jest bezsensowne. Innym zaś powodem poszukiwania nowej pracy często jest to, że mamy wrażenie iż osiągnęliśmy w danej firmie wszystko co mogliśmy. Nasze pomysły, postrzeżenia czy też praca zostaje przypisywana innym jak tylko się okaże że mieliśmy rację. Szklany sufit, który napotkaliśmy podcina nam skrzydła, powoduje brak motywacji do działania, rozwijania się, a nasz potencjał zostaje rozproszony. Brak możliwości dalszego awansu.
W tedy, mimo bardzo dobrych relacji pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, szukamy wyzwań zawodowych gdzie nasze zaangażowanie wiedza i doświadczenie stanie docenione (przez pracodawcę) przyniesie nam satysfakcję oraz przyniesie wymierne korzyści ekonomiczne dla obu stron.
Myślę że, mało jest szefów, którzy na informację o odejściu z pracy pracownika, z dumą powiedzą "świetnie, że się Tobie udało i idziesz dalej, a praca w naszej firmie przyczyniła się do Twojego sukcesu" .

konto usunięte

Temat: Mówię pracodawcy "adios". 4 sygnały, że pora zmienić pracę

Witaj Piotrze,

Zgadzam się z dużo z tego co piszesz. Jednak "wypalenie zawodowe" jest czymś bardzo specyficznym i częściej powoduje zwolnienie pracownika aniżeli jego dobrowolne odejście, gdyż on to wypalenie zawodowe raczej przenosi ze sobą do następnej pracy.

Moim zdaniem, znudzenie, jedno z tych wymienionych sygnałów, nie jest wcale to samo co wypalenie zawodowe i występuje o wiele częściej jako powód do zmiany pracy, gdyż osoba jest świadoma tego, że ta praca ją nudzi. Natomiast osoba, która wypaliła się zawodowo, czyli nie przynosi już nic nowego do swojej pracy, może być tego nieświadoma i ciągle pracuje jak dawniej, - i to taka osoba może powodować znudzenie swoich współpracowników a szczególnie podwładnych.



Wyślij zaproszenie do