Mariusz B.

Mariusz B. Coach twórczej
kariery

Temat: Walter Russell i Polihistor

Walter Russell i Polihistor

Niewielka objętościowo książeczka „Człowiek, który poznał tajemnice Wszechświata” niesie w sobie niezwykły ładunek optymizmu. Nieczęsto, bowiem można przeczytać o życiu tak bogatym w doświadczenia i spełnionym, jak życie Waltera Russella – prawdziwego człowieka renesansu.

Tak czytamy w zdawkowych opisach książki i krótkich rysach po życiu Waltera Russella (1871-1963). Wgłębiwszy się lekturę jakże znamienitą inspiracją staje się Russell niemal w pełni odzwierciedlając idee Polihistora. Można więc śmiało polecić Waltera Russella jako jeden z ważniejszych przykładów prawie współczesnego Polihistora. A tak czytamy dalej.

Porównywany jest do Leonarda da Vinci, jeśli chodzi o spektrum zainteresowań oraz Nikoli Tesli, ze względu na obłożenie tej biografii anatemą niepamięci. Russell przeżył coś, co całkowicie odmieniło jego funkcjonowanie w świecie. Swemu przyjacielowi Glennowi Clarkowi opowiada o tym tak:

- W maju 1921 roku Bóg zabrał mnie na wysoki szczyt natchnienia i głębokiej ekstazy. Jaskrawy błysk niby błyskawica odciął moją świadomomość ciała i stwierdziłem, że zostałem z niego uwolniony i znajduję się całkowicie w Myśloświecie Światła, które jest Bogiem. I wtedy Bóg rzekł do mnie: „Ujrzyj jedność wszystkich rzeczy w Moim Świetle i pozorną ich rozdzielność w dwóch światłach mojej podzielonej myśli. Ujrzyj, że Ja, Niepodzielny, Niezmienny, jestem we wszystkich oddzielnych rzeczach, scalając je...”.

To doświadczenie jedności ze Źródłem stało się momentem przełomowym i zaważyło na wszystkich poczynaniach Waltera. A ich lista – podkreślmy to z naciskiem – jest niezwykle imponująca. Podobno grał na pianinie szybciej niż nauczył się mówić. W wieku 19 lat zaczął pracować jako profesjonalny ilustrator książek i czasopism. Wkrótce stał się uznanym portrecistą, specjalizującym się w obrazach dzieci i osób publicznych. Zaprojektował i wybudował kilkanaście budynków (np. gmach Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku), z których część stoi do dzisiaj. Wskutek zbiegu okoliczności zajął się rzeźbą, odnosz1c w tej dziedzinie duże sukcesy. Interesowały go zagadnienia tak odległe od siebie, jak etyka w biznesie oraz układ okresowy pierwiastków (zaprezentował nową jego wersję, przewidując m.in. odkrycie plutonu i deuteru!). Ostatecznie opublikował kilka książek, przedstawiając w nich spójną wizję człowieka i Wszechświata, związków ludzkości ze Stwórcą i praktykę duchowego rozwoju.

Russell jest także twórcą spopularyzowanego w latach 60. ub. w. pojęcia New Age, które stało się znakiem rozpoznawczym nieformalnego, wielopostaciowego alternatywnego ruchu kulturowego na całym świecie.

Sformułował fizyczną teorię powstania i funkcjonowania wszechświata. Ta rewolucyjna teoria, której punktem wyjścia jest zasada falowego ruchu światła, nie została uznana przez akademickich naukowców, co jednak nie zniechęciło Russella do jej wyłożenia w dwóch obszernych dziełach naukowo-filozoficznych.

Osiągając sukces w tak wielu dziedzinach, ten współczesny Leonardo da Vinci udowodniona i ogłoszona przez niego filozofia ma swój niedoceniany wymiar praktyczny. Wierzę głęboko – powtarzał Walter Russell, a jego słowa powinniśmy wziąć sobie do serca – a ten, kto ufa nieograniczonej pomocy Inteligencji Kosmicznej, może otrzymać wszystko, o ile przestrzega prawa i zawsze daje innym więcej, niż oczekuje, a czyni to z radością i ochotą.

Przypominając właśnie, że POLIHISTOR, człowiek, który potrafi dokonać wszystkiego, na co przyjdzie mu ochota.

Więcej nt postaci Waltera Russela znajdziesz na poniższych stronach www oraz kilka filmów na YouTube.

- Lao Russell Interview PM Magazine
- Lao Russell Memorial Service 1988
- Walter Russell Vortex Video- The Cosmology of Twin Opposing Electro-Magnetic Vortices
- i kilka innych

Artykuł opracowany na postawie informacji zaczerpniętych z Internetu oraz recenzji książki.

http://walter-russell.de
http://philosophy.org
http://via-visioninaction.org