Basia L.

Basia L. e-PR, e-marketing,
SM, grafika i www

Temat: Design i ekologia - o modzie na technologię LED

Trwa moda na dekorowanie światłem. Jest ono elementem koniecznym dla dobrej ekspozycji budynków, wnętrz i przedmiotów. Oświetlenie w domach to już nie tylko żyrandol i lampka, ale podświetlanie szafek, schodów, obrazów, wanny i wszystkiego co uznamy za warte podkreślenia. Coraz modniejsze staje się też oświetlanie budynków (już nie tylko tych najbardziej ekskluzywnych), ogródków, parków, pomników, ławek, czyli otoczenia poza domem. W całą tę modę idealnie wpisuje się technika LED, która daje najlepsze możliwości dla projektantów, jest nowoczesna i ekologiczna.

więcej na ten temat w artykule:
http://pr-net.pl/design-i-ekologia-o-modzie-na-technol...

konto usunięte

Temat: Design i ekologia - o modzie na technologię LED

Oświetlenie LED jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Różnorodność wzorów zapewnia zadowolenie nawet najbardziej wymagającemu Klientowi. Długa żywotność, brak potrzeby konserwacji, przyjemne barwy, możliwość cyfrowego sterowania sprawiają, że LED stają się naprawdę dużym zagrożeniem dla tradycyjnych źródeł światła. Trzeba natomiast pamiętać o jakości - naprawdę warto zapłacić za LED troszkę więcej i cieszyć się nim bez zarzutów. Nie polecam np. kupowania żarówek w hipermarketach budowlanych itp. Lepiej udać się do wyspecjalizowanego sprzedawcy, który dodatkowo pomoże w doborze odpowiedniego produktu.
Iwona Szafran

Iwona Szafran Członek zarządu,
Stowarzyszenie Lwie
Serca

Temat: Design i ekologia - o modzie na technologię LED

Szkolenie Iluminacja oraz oświetlenie terenów zieleni i małej architektury – zasady projektowania i osiągane efekty

14 grudnia 2011r., Kampus SGGW Warszawa

Zjawisko iluminacji w ostatnich latach stało się bardzo powszechne. To najefektywniejsze narzędzie do kształtowania otoczenia w którym żyjemy. Dobrze zaprojektowane i wykonane oświetlenie znacznie zwiększa atrakcyjność przestrzeni publicznej jak i prywatnej.

Główne powody dla których instalujemy oświetlenie to:
• zwiększenie poczucia bezpieczeństwa;
• podkreślenie szlaków komunikacyjnych, podpowiedź w jaki sposób przebiegają;
• rozjaśnienie, oswojenie ciemnej przestrzeni, co ułatwia odbiór otoczenia i poruszanie się po nim, pozwalając na korzystanie nie tylko w dzień;
• wyeksponowanie ważnych elementów nocą (np. doświetlanie pomników, zabytkowych drzew itp.);
• odpowiednio zakomponowane jest elementem poprawiającym estetykę otoczenia, zwiększa walory estetyczne obszaru i obiektów występujących na nim;
• zaktywizowanie i uatrakcyjnienie mało uczęszczanych przestrzeni np. parkowych;
• odświeżenie wizerunku miejsca – powstaje nowa wizytówka miasta.

O atrakcyjności nocnego wizerunku iluminowanych obiektów decyduje umiejętność właściwego wykorzystania technik oświetleniowych. Ważne jest nie tylko co chcemy oświetlić, ale też efekt jaki chcemy uzyskać i przede wszystkim jak to zrobić.

Podczas szkolenia powiemy jakie czynniki dotyczące danego miejsca należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu oświetlenia. Jak dobrać moc oświetlenia do wielkości i koloru eksponowanego elementu. Oprócz praktycznych rad przedstawimy czego należy unikać i pokażemy typowe błędy projektowe.

Celem szkolenia będzie przedstawienie różnych sposobów oświetlania przestrzeni publicznej oraz elementów znajdujących się w niej. Zaprezentowane zostaną przepisy dotyczące zagadnień związanych ze źródłami światła oraz ich zastosowaniem. Pokazane zostaną różne techniki oświetlania elementów oraz efekty jakie można w ten sposób uzyskać. Wskazane zostaną plusy i minusy poszczególnych rozwiązań.

Szkolenie poprowadzi: dr inż. Hanna Marszałek, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Adiunkt w Instytucie Budownictwa na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji. Prowadzi zajęcia na kierunku Architektura krajobrazu m.in. z zakresu konstrukcji elementów małej architektury oraz przystosowania przestrzeni publicznej dla
osób niepełnosprawnych.

Uwaga: Szkolenia finansowane co najmniej w 70% ze środków publicznych zwolnione są z vat. Wówczas koszt szkolenia jest równy cenie netto.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30.11 – liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Program oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie organizatora: http://dendros.pl – zakładka aktualne szkolenia lub pod numerem tel. 61 307 40 53, mail:szkolenia@dendros.pl



Wyślij zaproszenie do