konto usunięte

Temat: Spiewacy


Obrazek

Bogusław MORKA ==== śpiewak - tenor , jest jednym z najmłodszych śpiewaków operowych i operetkowych w Polsce. Swoją karierę wokalną rozpoczął jako student Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie śpiewu profesora Michała Szopskiego , debiutując w 1984 roku na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, rolą Artura w "Łucji z Lamermoor". Specjalizując się w repertuarze operowym nie stroni od innych gatunków wykonując oratoria, pieśni, a także partie operetkowe
i musicalowe. Koncertuje i nagrywa z czołowymi orkiestrami w Polsce i za granicą. W roku 1992 został zaproszony do udziału w słynnym koncercie "Serce za serce" w Zabrzu,
gdzie śpiewał w duecie z Placido Domingo.
Oficjalna strona Artysty : http://www.boguslawmorka.pl/

konto usunięte

Temat: Spiewacy


Obrazek

MACIEJ NIESIOŁOWSKI ==== Po uzyskaniu dyplomu jako wiolonczelista, pracował w orkiestrze Filharmonii Narodowej, grał w zespole kameralnym "Con moto ma cantabile" i w Kwartecie Wilanowskim. Jest także absolwentem Wydziału Dyrygentury Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Bohdana Wodiczki. W 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Dyrygował przez 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, przez 12 lat kierował orkiestrą warszawskiej Akademii Muzycznej, przez krótki czas był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Brał udział w kursach mistrzowskich: w Bartok-Seminarium w Budapeszcie jako wiolonczelista i w Accademia Chigiana w Sienie jako dyrygent. Ukończył również studium menedżerów sztuki w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej (dawniej SGPiS). Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. Z batutą i humorem, co przyczyniło się do jego ogromnej popularności. Jest laureatem Nagrody Radiokomitetu w 1989 roku. Zdobył także prestiżową Nagrodę Publiczności "Wiktor" (1990). W sezonie 1998/1999 jako kierownik zrealizował w Gliwickim Teatrze Muzycznym operetkę Orfeusz w piekle jacquesa Offenbacha; w sezonie 2002/2003 - Wiedeńską krew Johanna Straussa oraz teatralną wersję koncertu Z batutą i humorem, a w sezonie 2005/2006 koncert Batuta, frak i elegancja.

NO ON TEZ JEST WYJATKOWO WAŻNY :-))

konto usunięte

Temat: Spiewacy


Obrazek

Grażyna Brodzińska [na zdjęciu z mężem, aktorem: Damianem Damięckim]. ==== dyskografia ====
2008, Sway - Kołysz mnie, Grażyna Brodzińska, "Krakowska Młoda Fliharmonia"
pod dyrekcją Tomasza Chmiela
2002, Śpiewaj, kochaj, Grażyna Brodzińska
1999, Najpiękniejsze kolędy, Grażyna Brodzińska, Bogusław Morka, Ryszard Morka
1998, Pardon Madame, Grażyna Brodzińska,
Bogusław Morka, Maciej Niesiołowski
i Orkiestra Sinfonietta Bydgoska
1997, Jestem zakochana - 12 najpiękniejszych
arii operetkowych, Grażyna Brodzińska,
Orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrekcją
Macieja Niesiołowskiego

konto usunięte

Temat: Spiewacy


Obrazek

TEGO PANA TEZ WSZYSCY ZNAJA
Bogusław Kaczyński (ur. 2 maja 1942 w Białej Podlaskiej) – dziennikarz, publicysta i krytyk muzyczny, popularyzator opery, operetki i muzyki poważnej, teoretyk muzyki, twórca telewizyjny, animator kultury, prezenter i autor wielu programów w TVP.
Jest autorem serii płytowej "Bogusław Kaczyński – Złota Kolekcja". Prowadził transmisje telewizyjne najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju i za granicą, m.in.: Konkurs Chopinowski, Konkurs im. Henryka Wieniawskiego, koncerty Pavarottiego, Placido Domingo, jubileusz Filharmonii Narodowej, festiwal w Sopocie, Koncerty Noworoczne z Wiednia, konkursy Eurowizji.
Bogusław Kaczyński - ulubieniec publiczności, gwiazdor Telewizji Polskiej, zdobywca trzech Wiktorów i Superwiktora, trzech Złotych Ekranów, Nagrody Neapolitańskiej, tytułów Mężczyzna Roku
i Pisarz Roku. Jego książki Dzikie orchidee, Kretowisko i Wielka sława to żart były bestsellerami wydawniczymi i uhonorowane zostały nagrodami literackimi.
Arek S.

Arek S. Export Manager

Temat: Spiewacy

Diana Damrau - moja ulubiona

Obrazek


Sopranistkę Dianę Damrau, słynącą z wykonań błyskotliwych, lecz niezmiernie trudnych arii koncertowych Mozarta, można usłyszeć w Berlinie i Monachium, Brukseli i Wiedniu, Londynie i Waszyngtonie...

Artystka urodziła się w Günzburg an der Donau w Niemczech. Śpiewu uczyła się u Carmen Hangau w Musikhochschule w Würzburgu. Podczas International Summer Academy na Mozarteum w Salzburgu uczestniczyła w klasach mistrzowskich Hanny Ludwig, u której kontynuowała studia repertuaru operowego i koncertowego. Zdobyła wiele nagród na kilku międzynarodowych konkursach wokalnych, jak na przykład na International Mozart Competition w Salzburgu.

Jej pierwsze angaże miały miejsce w Stadttheater Würzburg, Nationaltheater Mannheim i w Oper Frankfurt. Od 2002 roku Diana Damrau pracuje jako artystka niezależna.
W 1999 roku została wybrana przez krytyków magazynu „Opernwelt” Młodą Śpiewaczką Roku.

Międzynarodowa kariera sopranistki rozwinęła się szybko i zaniosła śpiewaczkę do największych teatrów operowych, takich, jak Bayerische Staatsoper München, Sächsische Staatsoper Dresden, Deutsche Oper Berlin, Staatsoper Unter den Linden Berlin i Hamburgische Staatsoper.

Przez dwa sezony, od 2000 do 2002 roku, artystka występowała w Wiener Staatsoper, grając Königin der Nacht w Czarodziejskim flecie, Zerbinettę w Ariadne auf Naxos w Théâtre Royal de la Monnaie Bruxelles, a także Königin der Nacht w Czarodziejskim flecie podczas Salzburg Festival, Zerbinettę w Ariadne auf Naxos podczas Dresden Opera Festival i Sophie w Der Rosenkavalier.
We wrześniu 2002 zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych podczas otwarcia sezonu koncertowego w Kennedy Center w Waszyngtonie.
W tym samym roku w Wiener Staatsoper odbyła się premiera opery Der Riese von Steinfeld Freidricha Cerha, w której Diane Damrau śpiewała rolę Die kleine Frau razem z Thomasem Hampsonem. Przedstawienie to było emitowane przez kilka europejskich stacji telewizyjnych (ORF, 3 SAT).
W sezonie 2003-2004 śpiewaczka występowała w nowej produkcji Czarodziejskiego fletu (rola Königin der Nacht) w Royal Opera House Covent Garden w Londynie, pod batutą Sir Colina Davisa. W 2004 wykonuje w tym samym miejscu partie Fiakermillii i Zerbinetty.
W 2003 roku artystka występowała w roli Blondchen w nowej produkcji Uprowadzenia z Seraju Mozarta podczas Salzburg Festival. Do repertuaru sopranistki weszły w tym samym sezonie dwie nowe role: Konstanze, w nowej produkcji w Oper Frankfurt i Zdenki, w Staatsoper München.
W grudniu 2004 roku artystka będzie śpiewać główną rolę w L'Europa Riconosciuta Salieriego pod batutą Riccardo Muti, na otwarcie sezonu w La Scali w Mediolanie.

Jej obszerny repertuar zawiera ponadto role Gildy w Rigoletto, Adiny w L´Elisir d´Amore, Oscara w Un Ballo in Maschera, Olympii w Les Contes d´Hoffmann, Leili w Les Pecheurs de Perles, Adele w Die Fledermaus, Gretel w Die Fledermaus, Ännchen w Der Freischütz, Marzelline w Fidelo i wiele innych.

Diana Damrau to nie tylko znamienita śpiewaczka operowa, ale także koncertowa. Występowała pod batutą takich dyrygentów, jak: Zubin Mehta, Lorin Maazel, Sir Colin Davis, Christoph von Dohnanyi, Adam Fischer, Dennis Russel Davies, Leonard Slatkin, Wolfgang Rennert czy Andrew Parrott.

Artystkę można regularnie usłyszeć na recitalach podczas Schubertiade Schwarzenberg oraz Kissinger Summer. Słynie z wykonań błyskotliwych, lecz niezmiernie trudnych arii koncertowych Mozarta, a także z wykonania Concert for coloratura soprano Gliere’go.
Jej repertuar zawiera również rozmaite partie sopranu z oratoriów i symfonii oraz muzykę współczesną, jak choćby Hérodiade-Fragmente Matthiasa Pintschera.

Diana Damrau jest znana zagranicznej publiczności dzięki wielu koncertom i recitalom w radiu (BR, WDR, SWR, HR, ORF i BBC) oraz telewizji (ARD, ZDF, ORF i BBC), na przykład z dorocznego Koncertu Wielkanocnego w 2002 roku w ARD z Prinzregententheater w Monachium, dyrygowanego przez Lorina Maazela.

http://www.youtube.com/watch?v=lJJW0dE5GF0&feature=rel...



Wyślij zaproszenie do