konto usunięte

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Tutaj zamieszczamy wszelakie informacje na temat targów i konferencji zgodnych tematycznie z misją grupy.

TR
Kamila P.

Kamila P. redaktorka,
wydawnictwo APRA

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Takich targów jeszcze nie było!

Już dziś zapraszamy wszystkich na pierwszą edycję Targów Energii Odnawialnej, które rozpoczną się 19 marca w Bydgoszczy. Organizatorem imprezy są Targi Pomorskie (http://targi-pom.com.pl), a głównym patronem medialnym kwartalnik „Agroenergetyka” (http://agroenergetyka.apra.pl).

- Nasze targi będą okazją do wymiany doświadczeń między teoretykami i praktykami – zapewnia Justyna Gumienik, komisarz TEO. - Wiele firm zwraca bowiem uwagę na wciąż zbyt małą wiedzę i dostępność rozwiązań ekologicznych w naszym kraju – przyznaje. Dlatego targi będą obfitowały w seminaria i konferencje branżowe, w których wezmą udział specjaliści reprezentujący wszystkie sektory OZE.
Bydgoskie Targi Energii Odnawialnej będą też okazją dla firm do zaprezentowania swojej oferty. - Zapraszamy wszystkich, którzy działają na rynku biopaliwowym, biogazowym, energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej, biomasy, a także technologii energooszczędnych – mówi Justyna Gumienik. Jak zapewnia odwiedzającymi imprezę będą głównie przedstawiciele samorządów lokalnych, inwestorzy, projektanci, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, przedstawiciele administracji, szkół i szpitali oraz właściciele domów jednorodzinnych. - Wiąże się to także z tym, że Targi Energii Odnawialnej odbędą się równolegle z XXVIII Ogólnopolskimi Targami Budownictwa i Instalacji GRYF-BUD. Jestem więc przekonana, że frekwencja – jak co roku – będzie bardzo duża.
Targi potrwają od 19 do 21 marca na obiektach bydgoskiego klubu sportowego „Zawisza”.
Piotr D.

Piotr D. Pomagam
przedsiębiorstwom w
zarządzaniu energią

Temat: TARGI I KONFERENCJE

I Forum Małych Elektrowni Wiatrowych ‘2011 - perspektywy rozwoju do 2020 roku
Seminarium międzynarodowe na targach CENERG, Warszawa, 23 marca 2011r.
Organizator: Instytut Energetyki Odnawialnej


W przełomowej i proroczej książce „Small is profitable” z 2002 r., Amory Lovins (red.) wyliczył 217 powodów dla których energetyka małej skali, a w szczególności energetyka odnawialna w tym małe elektrownie wiatrowe staną się wkrótce dominującymi na technologiami. Małe elektrownie wiatrowe w minionej już dekadzie rozwijały się szczególnie intensywnie w USA, ale wracają także na rynek UE. Obroty na światowym rynku małej energetyki wiatrowej wyniosły ok. 150 mln Euro. W ciągu tego roku zainstalowano 21 tys. małych elektrowni wiatrowych o mocy 43 MW, przy szybkim tempie wzrostu. Znaczące firmy lokują produkcję urządzeń i centra dystrybucji w UE, przewidując że razem z koncepcją rozwoju inteligentnych sieci i realizacją Pakietu klimatycznego UE, technologie te na stałe znajdą miejsce w na europejskim rynku. Informacje o tego typu trendach rynkowych po raz pierwszy we wrześniu 2010 r. potwierdziło EWEA (Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej), które do tej pory w Europie promowało głównie lądowe i morskie farmy wiatrowe.

Światowym trendem staje się stopniowe przejście od wytwarzania energii w źródłach wielkoskalowych do małoskalowych, ponieważ w koszty produkcji energii z tradycyjnych źródeł zaczyna doliczać się także tzw. koszty zewnętrzne, czyli związane z negatywnym oddziaływaniem na środowisko. Alternatywną koncepcją staje się stosowanie rozproszonych źródeł energii, które polegają na zużyciu energii w miejscu jej wytworzenia. Małe turbiny wiatrowe stanowią jedno z takich źródeł, jednak w Polsce technologia ta dopiero raczkuje, choć budzi uzasadnione nadzieje. W raporcie Instytutu Energetyki Odnawialnej z 2009 r. dla Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW) nt. rozwoju krajowego rynku energetyki wiatrowej, przewiduje się, że do 2020 roku zostanie zainstalowanych 600 MW mocy w małych elektrowniach wiatrowych.

Zanim jednak przyjdzie czas rozkwitu tego sektora, trzeba uporać się z szeregiem zagadnień prawnych, administracyjnych, technicznych, a także organizacyjnych. Celem seminarium jest pokazanie uczestnikom, że rynek małych turbin wiatrowych już teraz istnieje i rozwija się, na razie tylko w określonych niszach, mimo niesprzyjających uwarunkowań prawnych i ekonomicznych. Spotkanie te będzie pierwszym krokiem w kierunku wzmocnienia tego rozwijającego się sektora i nadania mu odpowiedniej rangi, także poprzez określenie jego roli w realizacji dyrektywy 2009/28/WE o promocji odnawialnych źródeł energii i dyskusji najbardziej efektywnych instrumentów wsparcia do 2020 roku.

Podczas seminarium na targach CENERG 2011 przedstawiony zostanie aktualny stan oraz perspektywy rozwoju sektora małej energetyki wiatrowej w Polsce do 2020 roku. Nie zabraknie wymiany doświadczeń z użytkownikami i dostawcami turbin wiatrowych. Zaprezentowane zostaną również dostępne już teraz systemy wsparcia dla instalacji małych elektrowni wiatrowych. W tym dotacje i kredyty w ramach nowego programu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBRD) oraz możliwości przyłączania instalacji do sieci, jak i uwarunkowania prawne. Jeżeli interesuje Państwa szczególnie dana tematyka małej energetyki wiatrowej, jesteśmy również otwarci na propozycje.

Seminarium skierowane jest głównie do przedsiębiorców, którzy bezpośrednio związani są z instalowaniem i dystrybucją małych turbin. Adresatami są także wszyscy ci potencjalni inwestorzy, którzy postrzegają małą energetykę wiatrową jako sposób obniżenia kosztów zużycia energii w własnym gospodarstwie domowym, bądź firmie. Ponadto oferta seminarium dotyczy również banków, dla których turbiny wiatrowe mogą stać się atrakcyjnym przedmiotem finansowania.

Zainteresowanych udziałem, partnerstwem oraz innymi informacjami w sprawie Forum prosimy o kontakt z Instytutem Energetyki Odnawialnej pod adresem forumMEW@ieo.pl

Wkrótce więcej na: http://www.ieo.pl/forumMEW


Obrazek

Obrazek
Piotr D. edytował(a) ten post dnia 12.11.10 o godzinie 13:40
Maciej K.

Maciej K. mgr inż. specjalista
ds. energii
odnawialnej

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Jak zbudować dom, którego ogrzanie nie będzie kosztować majątku?
Czy warto korzystać z najbardziej energooszczędnych technologii dostępnych na rynku?
Jak przygotować projekt termo-modernizacyjny dla budynków już istniejących ?

Na te i na wiele innych pytań uzyskają Państwo odpowiedź na „Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego” współorganizowanym przez Wielkopolską Agencję Zarządzania Energią. Forum odbędzie się w ramach jubileuszowych – dwudziestych Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma w dniach 11-14 stycznia 2011r.
Dla wszystkich zainteresowanych osób Forum będzie okazją do wysłuchania interesujących prezentacji i dyskusji z ekspertami z dziedziny budownictwa energetycznego.Uczestnictwo w forum jest bezpłatne.

organizator: Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią Sp. z o.o., MTP
współorganizator: Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa,
CUTOB Sp. z o.o.
patronat medialny: redakcje MURATOR i CZYSTA ENERGIA

Serdecznie Zapraszamy
Łukasz Pietrzak

Łukasz Pietrzak Specjalista ds.
szkoleń, AKADEMIA
EUROKADRY

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Witam,

Zapraszam na szkolenie 'Służebność przesyłu 2011'

Nowelizacje, ustawy, zmiany...

WIĘCEJ INFORMACJI O SZKOLENIU:


Obrazek



Obrazek


PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY

Łukasz Pietrzak

Obrazek

tel. 22 811 12 22
kom. 516 617 345
lukasz_pietrzak@eurokadry.pl

konto usunięte

Temat: TARGI I KONFERENCJE

IX Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX- Kielce

http://www.targikielce.pl/index.html?k=enex_ne&s=index
Gabriel G.

Gabriel G. Członek Zarządu Enea
Centrum | dr inż.

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Polska obsługa na Targach ISH- pompy ciepła Dimplex:

http://www.glendimplex.pl/Zapraszamy-na-stoisko-Dimple...

konto usunięte

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Seminarium o dofinansowaniu kolektorów - spotkanie z instytucjami finansującymi przedsiewzięcie i z osobami, które skorzystały z dotacji!

Podczas Targów CENERG 2011 zorganizowane zostanie seminarium: "Inwestycje w kolektory słoneczne wraz z dofinansowaniem; doświadczenia i plany wsparcia budowy kolektorów słonecznych". Seminarium organizowane jest przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Partnerem konferencji jest Grupa BPS.

Zapraszamy do udziału w seminarium wszystkie osoby, które są zainteresowane poszerzeniem wiedzy, doborem instalacji słonecznej i wyborem urządzeń i instalatorów (będą obecni na Targach CENERG) jak również instalatorów, dystrybutorów, producentów, którzy chcieliby uzyskać informacje lub wymienić poglądy z bankami nt. działania programów dotacji.

Rejestracja uczestnictwa oraz informacje o konferencji są dostępne na portalu uruchomionym przez organizatorów seminarium http://www.inwestujwkolektory.pl/konferencja-sloneczna, na którym można zapoznać się min. z programem spotkania, ofertą banków oraz ofertą instalatorów oraz z niezależnym doradztwem wspartym przyjaznymi oraz praktycznymi kalkulatorami i programami doboru instalacji.


Obrazek


Zapraszam :)Maria Kaminska edytował(a) ten post dnia 02.03.11 o godzinie 15:42
Bartosz Iwicki

Bartosz Iwicki Przedsiębiorca,
WWW.AUTOMAEKO.PL

Temat: TARGI I KONFERENCJE

15. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej "ENERGIA"
Szczecin 18-20.03.2011

Targi ENERGIA to prezentacja nowoczesnych technologii pozyskiwania i wykorzystywania energii elektrycznej oraz cieplnej ze źródeł odnawialnych i konwencjonalnych, możliwości finansowania, sposoby magazynowania i oszczędzania energii.
Od czterech lat targom towarzyszy, ciesząca się dużym zainteresowaniem, konferencja naukowo-techniczna pt. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”.

link:
http://www.mts.pl/index.php?mod=targi&pod=szczegoly&id...
Aleksandra Cybulska

Aleksandra Cybulska Menadżer portali
internetowych:
marketing, redakcja,
tv

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2011 - jak zwykle także o energooszczędnych rozwiązaniach:

http://www.rynekinstalacyjny.pl/index.php?option=com_c...
Aleksandra Cybulska

Aleksandra Cybulska Menadżer portali
internetowych:
marketing, redakcja,
tv

Temat: TARGI I KONFERENCJE

O energetyce słonecznej w Warszawie, podczas targów CENERG 2011:

http://www.rynekinstalacyjny.pl/index.php?option=com_c...Aleksandra Cybulska edytował(a) ten post dnia 15.03.11 o godzinie 10:14
Joanna Mińska

Joanna Mińska Specjalista, Biuro
Rachunkowe

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Witam serdecznie,

W dniach 10-12 maja br. odbędzie się III Forum Gospodarcze TIME (Telekomunikacja, Internet, Media, Elektronika) organizowane przez naszą Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji. Będzie to największe w tym roku spotkanie przemysłu ICT organizowane w Polsce. Tegoroczna edycja Forum poświęcona będzie w całości transformacji technicznej energetyki, zgodnie z koncepcją Smart Grid.
Forum Gospodarcze TIME, stanowi neutralną platformę wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat rozwoju rynku oraz nowych technologii. Kierowane jest do reprezentantów firm elektronicznych, energetycznych i teleinformatycznych oraz przedstawicieli władz.

Celem tegorocznego Forum jest próba odpowiedzi na pytanie, które zadają sobie przedstawiciele całej branży: „Czy Polska ma szanse zostać europejskim liderem w produkcji systemów i urządzeń dla sieci elektroenergetycznych budowanych wg koncepcji Smart Grid?”

Więcej:
http://www.fgtime.org.pl/
http://www.facebook.com/pages/KIGEiT-Krajowa-Izba-Gosp...
Piotr D.

Piotr D. Pomagam
przedsiębiorstwom w
zarządzaniu energią

Temat: TARGI I KONFERENCJE


Obrazek


Forum Małych Elektrowni Wiatrowych 2011
Pierwsze wyniki badań nad sektorem małej energetyki wiatrowej!!!


Okoliczności jakie towarzyszą organizacji Forum Małych Elektrowni Wiatrowych (Forum MEW) nawiązują do Krajowego planu działań w zakresie energii ze źródeł odnawialnych (KPD) przyjętego do realizacji przez Radę Ministrów 7 grudnia 2010 roku. W dokumencie po raz pierwszy uwzględniono, jako odrębną kategorię, energię generowaną z małych elektrowni wiatrowych, tj. 550MW do 2020r., co stanowi odpowiednik budowy ponad 100 tys. pojedynczych instalacji. Przewiduje się, że skala całej inwestycji osiągnie obroty 6,6 mld zł do 2020 roku. Ponadto Polska zobowiązana jest do wprowadzenia ustawy o odnawialnych źródłach energii w ramach implementacji dyrektywy 2009/28/WE, której projekt ma zostać udostępniony w I kw. 2011 roku. Dlatego też przedsiębiorcy wywodzący się z sektora małej energetyki wiatrowej będą mieli na Forum MEW okazję wspólnie wypracować swoje stanowisko i propozycje zapisów w ustawie dotyczącej realizacji wyznaczonych przez KPD celów dla sektora energetyki małych turbin wiatrowych, a także bezpośrednio przedstawić je Ministerstwu Gospodarki, ze
względu na fakt, że Honorowy Patronat nad Forum MEW pełni wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. W projekcie ustawy oczekuje się zróżnicowania wielkości wsparcia dla poszczególnych technologii energetyki odnawialnej oraz uproszczenia procedur prawnych w zakresie instalacji małych elektrowni wiatrowych w odróżnieniu od dużych farm wiatrowych i innych technologii OZE.

Instytut Energetyki Odnawialnej w ramach organizacji Forum MEW prowadzi także pilotażowe badania wśród kluczowych przedstawicieli rynku MEW, których celem jest zebranie możliwie najpełniejszej informacji statystycznej oraz co ważniejsze, szczegółowa analiza szans rozwoju i problemów sektora MEW. IEO zidentyfikował ponad 70 firm, które aktywnie działają w branży małej energetyki wiatrowej (producenci, dystrybutorzy,
importerzy, instalatorzy i inne). Polski sektor MEW znajduje się aktualnie w początkowej fazie rozwoju, jako że w zdecydowanej większości reprezentowany jest przez mikroprzedsiębiorstwa, które branżą MEW zajmują się od 2-3 lat. Udział przychodów z tytułu produkcji i sprzedaży turbin, bądź ich komponentów waha się w dużym zakresie od 10 do 100% całkowitego budżetu firm, który uzależniony jest w zależności od tego czy firma jest
producentem turbin (większy udział), czy importuje i sprzedaje zagraniczne systemy MEW, jako jedne z produktów oferowanych w firmie (mniejszy udział). Większość firm z sektora zadeklarowało wzrost sprzedaży od 15 do 30% (w przypadku dystrybutorów), a niektórzy producenci planują podwojenie swojej
produkcji, jednak z uwagi na małą skalę prowadzonej działalności, są to nadal małe wielkości.

Prawie 90 % firm stwierdziło, że najistotniejszą szansą dla rozwoju sektora MEW będzie uproszczenie i ujednolicenie procedur oraz przepisów w zakresie wydawania pozwoleń na budowę przydomowych elektrowni wiatrowych oraz stworzenie programu dofinansowania inwestycji. W pierwszej piątce szans znalazły się również zmiany w prawie energetycznym ułatwiającym podłączenie do sieci małe elektrownie wiatrowe (tzw. net-metering) – 82%, zwiększenie puli środków z budżetu państwa na badania i rozwój nowoczesnych technologii OZE – 79% oraz przeszkolenie organów administracji publicznej w zakresie możliwości wykorzystania technologii OZE we własnych gminach –
64%, inne równie istotne szanse to ogólnopolskie kampanie informacyjne nakierowane na końcowych inwestorów, nośny portalu wymiany informacji promującej technologie małej energetyki wiatrowej oraz rozwiązań małych turbin wiatrowych zintegrowanych z innymi technologiami OZE (np. PV, kolektory słoneczne, pompy ciepła i inne) – ponad 60% Główne problemy zidentyfikowane przez sektor MEW, które wymagają natychmiastowego rozwiązania to brak oferty banków, które sfinansowałyby budowę małych elektrowni wiatrowych – 89%, niska świadomość społeczna w zakresie możliwości wykorzystania małych turbin wiatrowych, skomplikowane procedury i zasady współpracy z operatorem sieci energetycznej – po 73% oraz wysokie koszty budowy małych elektrowni wiatrowych – 62%. Podsumowując, mała energetyka wiatrowa z jednej strony wymaga stworzenia systemu wsparcia oprzez system dotacji lub kredytów, a z drugiej regulowanie zasad współpracy małych elektrowni wiatrowych z siecią elektroenergetyczną (net metering), dzięki którym nie będzie koniczności budowy magazynów energii (akumulatorów), które są znaczącym kosztem inwestycji. Ponadto ożywczy wpływ na sektor MEW będą miały kampanie informacyjne i portal tematyczny, które w podniosą świadomość potencjalnych inwestorów nt wykorzystania OZE, w tym małej energetyki wiatrowej.
Więcej informacji zaprezentowane zostanie podczas pierwszej edycji I Forum Małych Elektrowni Wiatrowych, 23 marca podczas III Targów CENERG w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Rejestracja uczestnictwa w konferencji prowadzona jest do 15 Marca na stronie: http://ieo.pl/forumMEW Piotr D. edytował(a) ten post dnia 10.03.11 o godzinie 13:48
Maciej K.

Maciej K. mgr inż. specjalista
ds. energii
odnawialnej

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Zapraszamy na warsztaty CNG : Czy CNG jest szansą na tanie i ekologiczne zasilanie pojazdów w Polsce?
http://www.energylaw.pl/sections/view/28
Agata Modzelewska

Agata Modzelewska PR, Centrum Promocji
Informatyki

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Zapraszamy do udziału w seminarium w cyklu TELEINFORMATYKA W PRZEDSIEBIORSTWACH SIECIOWYCH
"FUNKCJONALNOŚCI I EFEKTYWNOŚĆ SYSTEMÓW BILINGOWYCH W ENERGETYCE, TELEFONII, CIEPŁOWNICTWIE, WODOCIĄGACH"
24 maja 2011 roku, Warszawa

UWAGA – 5 % RABATU dla odbiorców GL

Prowadzenie obrad: Tadeusz Szulc, niezależny doradca biznesowy

PROGRAM (10:00-16:15)

Optymalizacja modeli funkcjonalnych systemów bilingowych.
Zmiana systemu bilingowego nie jest równoznaczna z poprawą warunków i atmosfery, w jakiej odbywa się sprzedaż. Kluczem do skutecznego wsparcia procesów sprzedaży nie jest sam system bilingowy, ale zaimplementowany w nim lub zintegrowany z nim system modeli obsługi klienta. Modele te mogą i powinny nie tylko umożliwiać tworzenie różnego rodzaju scenariuszy obsługi klienta, ale również ułatwiać specjalizowaną symulację planowania sprzedaży oraz analityczną optymalizację, czyli być elementami interaktywnego systemu zarządzania. Dobrze zaplanowany i wdrożony (lub zmodernizowany) system bilingowy powinien w pełni realizować zarówno okresowe jak i doraźne cele biznesowe przedsiębiorstwa.
Tadeusz Szulc, niezależny doradca biznesowy

Billingi podążające za rynkiem. Powiązanie z technologią smart meteringu:
- Billing jako narzędzie, a nie ogranicznik
- Możliwości, potrzeby, nadzieje
- Billing chudy czy tłusty?
Grzegorz Kinelski, wiceprezes Zarządu TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o.

Jak ograniczyć koszty działalności operatora?
- Wirtualizacja środowisk informatycznych
- Integracja systemów operatora
- Biling w modelu SaaS
Krzysztof Skórka, Zastępca Dyrektora Departamentu Telekomunikacji WASKO SA

Czy można ufać bilingom?
Zestawienie bilingowe w ostatnim okresie stało się bardzo popularnym narzędziem rozwiązującym najbardziej nawet skomplikowane sprawy natury politycznej, finansowej czy prawnej. Łatwość, z jaką posługujemy się bilingami świadczyć może, że jesteśmy pewni co zawierają i skąd pochodzą zawarte w nim dane. W praktyce ufamy twórcy bilingów, że zawarte w nim dane są prawdziwe. Mając bardzo powierzchowną wiedzę na temat zestawień bilingowych, czy można ufać bilingom? Czy samo zestawienie bilingowe, bez podania źródła danych oraz narzędzia je interpretującego, może służyć za podstawę do wydawania wyroków na forum publicznym? W świetle rozwoju technologicznego na rynku telekomunikacyjnym, powyższe pytania wydają się bardzo zasadne. Wystarczy wspomnieć o usługach, takich jak zapowiedź, poczta głosowa, transferowanie rozmów czy telekonferencje, aby stwierdzić, że podstawowe zestawienie bilingowe może nam niewiele powiedzieć o faktycznie zrealizowanym połączeniu.
Mateusz Witański, specjalista w zakresie projektów teleinformatycznych

System bilingowy Sara - niezawodny partner w dobie liberalizacji rynku usług masowych
Dariusz Walkiewicz, Pełnomocnik Zarządu firmy Altar Sp. z o.o.

Aspekty prawne bilingu w branży Utilities.
- Pojęcie klienta w zakresie prowadzenia systemów bilingowych
- Regulacje prawne rozliczeń klientów
- Ochrona danych osobowych klientów
- Bilingi a prawne aspekty rozpatrywania reklamacji
- Biling jako informatyczny system rozliczeń - regulacje prawne
dr Marzena Czarnecka, Wydział Finansów i Ubezpieczeń, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Kancelaria Radców Prawnych Tomasz Ogłódek Marzena Czarnecka

Ryzyka związane z funkcjonowaniem systemów bilingowych i funkcja Revenue Assurance:
- Utrata przychodów w branżach sektora utilities
- Obszary i przyczyny utraty przychodów: klasyfikacja problemów, mapa ryzyk utraty przychodów, studia przypadków
- Co to jest Revenue Assurance (RA)
- Obszary działania funkcji RA w przedsiębiorstwie
- Sposób działania funkcji RA
- Efekty działań RA - studia przypadków
Bartłomiej Szeliga, Manager w Dziale Zarządzania Ryzykiem Informatycznym w Ernst&Young

Innowacje teleinformatyczne w branżach sieciowych - nowe usługi dla odbiorców, producentów i operatorów (energii, gazu, wody, etc).
- System monitorowania zużycia energii oraz kontroli komputerów i urządzeń w sieciach rozległych opartych na protokole IP: Architektura i założenia, Skalowalność i elastyczność systemu (użycie protokołu XMPP, możliwość rozszerzeń), Usługi dla odbiorców w formie outsourcingu (statystyki, definiowanie polityk zarządzania)
- Zdalny pomiar energii (głównie elektrycznej): Integracja z urządzeniami monitorującymi i kontrolującymi pobór energii przy użyciu protokołu ZigBee, Szczegółowe monitorowanie zużycia energii przez urządzenia na podstawie analizy odczytów z inteligentnych liczników
- Dodatkowe usługi dla odbiorców i dostawców: Szczegółowe statystyki i analizy, Usługi i serwery treści (multimedia, storage, obliczenia) na żądanie, Kontekstowe aplikacje HAN
dr inż. Ariel Oleksiak, Zastępca kierownika Działu Aplikacji, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS)

RABATOWY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
http://www.cpi.com.pl/imprezy/2011/twps/formularz_pr_r...
*Powyższy koszt obejmuje: udział w obradach, materiały konferencyjne, poczęstunek w przerwie w obradach.
W celu uzyskania formularza faksowego, proszę o kontakt: pr@cpi.com.pl

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.
Bogdan Szymanski

Bogdan Szymanski inżynier OŹE

Temat: TARGI I KONFERENCJE


Obrazek


Strona forum
http://www.energiawgminie.pl

II FORUM OZE energiawgminie.pl
Edycja "Energia, Gospodarka, Środowisko, PPP"
11-12.04.2011 Kraków
Sala Obrad Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3/4, Kraków

Zapraszamy na drugą edycję Forum OZE energiawgminie.pl!

Forum kierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców i inwestorów zainteresowanych tematyką inwestycji w OZE, a także do organizacji pracodawców. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Energia, Gospodarka, Środowisko, PPP". Forum łączyć będzie w sobie zagadnienia planowania energetycznego w gminie, wykorzystania w praktyce technologii energooszczędnych OZE, sposobów finansowania inwestycji.

DZIAŁ 1 Obowiązki gmin w świetle prawa energetycznego oraz polityka energetyczna.
DZIAŁ 2 Możliwości finansowania OZE dla samorządów - AKTUALNA SYTUACJA 2011
DZIAŁ 3 Odnawialne Źródła Energii - praktyka krok po kroku
DZIAŁ 4 Partnerstwo publiczno-prywatne PPP

Wstęp dla samorządów bezpłatny!

konto usunięte

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Zapraszamy do udziału w IV Forum Przemysłu Energetyki Słonecznej , tym razem Forum odbędzie się w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki, w dniu 31 maja, w Sali Warszawskiej. Forum, tak jak w ubiegłym roku – towarzyszyć będzie wystawa instalacji słonecznych. Zobacz galerię zdjęć z ubiegłorocznego Forum i wystawy.

Tegoroczne Forum zbiegnie się z oficjalną inauguracją trzyletniej, europejskiej kampanii promującej energetykę słoneczną – Europejskie Słoneczne Dni. Forum adresowane jest przede wszystkim do producentów, instalatorów i dystrybutorów systemów słonecznych termicznych oraz inwestorów publicznych i przemysłowych.

Specjalnymi gośćmi Forum będą m.in:

Robin Welling - Prezes Europejskiej Federacji Przemysłu Energetyki Słonecznej ESTIF,
Jan Eric Nielsen – Dyrektor Departamentu Energetyki Słonecznej w PlanEnergi, Sekretarz Solar Keymark Network
Roger Hackstock - Dyrektor AustriaSolar - Inicjator kampanii Europejskie Słoneczne Dni (od 2002 r.)
oraz przedstawiciele kluczowych ministerstw i instytucji finansowych.

Tradycją, już jest, że Forum jest okazją do zacieśnienia i sformalizowania współpracy w ramach firm produkcyjnych i instalatorskich sektora energetyki słonecznej w Polsce i w UE oraz zielonej gospodarki pod hasłem „przemysł słoneczny innym przemysłom”.

Podczas Forum przedstawiamy m.in:

- rynek kolektorów słonecznych w Polsce: najnowsze statystyki sprzedaży wg badań prowadzonych corocznie przez IEO,
- trendy, kierunki rozwoju i rynek kolektorów słonecznych w UE: zbiorcze statystyki sprzedaży kolektorów słonecznych w UE prowadzone przez ESTIF,
- instrumenty wsparcie zielonego ciepła w nowej ustawie dot. OZE
- kampanie informacyjne i marketingowe jako instrumenty wsparcia sektora energetyki słonecznej: podsumowanie pierwszej edycji kampanii Europejskie Słoneczne Dni (kampania odbędzie się w pierwszej połowie maja) oraz doświadczeń austriackich
- wnioski i podsumowanie rocznej działalności programu kredytów z dotacją na budowę instalacji kolektorów słonecznych NFOŚiGW,
- energetyka słoneczna w zastosowaniach przemysłowych: systemy magazynowania energii w instalacjach słonecznych termicznych, zarządzania energią i inteligentne sieci


Obrazek


Końcowym elementem Forum będzie panel dyskusyjny, którego głównymi tematami będą:

- potrzeby inwestorów i nowe możliwości wsparcia finansowego dla sektora kolektorów słonecznych,
- nowe technologie i rynki dla kolektorów słonecznych

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele: Ministerstwa Gospodarki, Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki, PKPP Lewiatan, Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Panelu Słonecznego, Związku Banków Polskich, Związku Powiatów Polskich.

Więcej informacji i rejestracja udziału na stronie http://ieo.pl/solarforum
Maciej K.

Maciej K. mgr inż. specjalista
ds. energii
odnawialnej

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Zapraszamy Państwa na II Forum Polskiej Grupy Agencji Energetycznych na targach GreenPower 2011 w dniach 25-26 maja br.

Podczas Forum odbędzie się sesja poświęcona małych elektrowniom wiatrowym.

Udział w Forum i jego wszystkich sesjach tematycznych jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy zatem o wcześniejszą rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy. Termin rejestracji upływa w poniedziałek 23 maja o godz. 12.00.

Zgłoszenia i rejestracja na stronie: http://www.waze.pl/991-2
Program forum : http://www.waze.pl/documents/Zaproszenie.pdf

Serdecznie Zapraszamy

Temat: TARGI I KONFERENCJE

Przegląd maszyn zrebkujących na Maschinentag 2011 - Wörth/Waldkraiburg Bawaria 15.07.2011
Miejsce: Wörth/Waldkraiburg
Od : Friday, 15 July 2011 10:00 AM
Do : Friday, 15 July 2011 03:00 PM

szczegóły http://www.fbk-ev.de/messe-2011.php

wstęp wolny
Joanna P.

Joanna P. Cud, że mieszczę się
w sukienki- mam tak
ogromny apetyt n...

Temat: TARGI I KONFERENCJE

2 września 2011

WROCŁAW

UDZIAŁ BEZPŁATNY

TEMAT: „Autonomia energetyczna domu, osiedla, gminy i regionu”


Obrazek


Czy grozi nam kryzys energetyczny i globalna ciemność? Zasobów ropy naftowej wystarczy mniej więcej do końca pierwszej połowy tego stulecia – alarmują naukowcy. W Europie większość krajów, nie czekając na problemową sytuację, już teraz wykorzystuje odnawialne źródła energii. W Polsce temat ten dopiero jest podejmowany. Powstają jednak prekursorskie projekty – jak gdańskie osiedle energooszczędne, któremu energię dostarcza wiatr i słońce! Czy alternatywne źródła energii to tylko utopia? Już niebawem wyjaśni to Międzynarodowa Konferencja we Wrocławiu, nad którą patronat objął szef Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek.

Honorowy Patronat Parlamentu Europejskiego

Kluczowym zagadnieniem zbliżającego się międzynarodowego sympozjum pod tytułem: „Autonomia energetyczna domu, osiedla, gminy i regionu” będzie bezpieczeństwo energetyczne w kontekście praktycznych rozwiązań. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. w jaki sposób oszczędzać wykorzystując energię z odnawialnych źródeł w gospodarstwie domowym, a także na całym osiedlu, w całej gminie czy w całym regionie. Debata zgromadzi stu uczestników, wśród których będą parlamentarzyści, naukowcy oraz przedsiębiorców z Polski, Europy, a także z innych kontynentów. Swój udział w konferencji zapowiedzieli przedstawiciele samorządów i organizacji, którzy z powodzeniem już wykorzystują energię odnawialną. Na spotkaniu zaprezentowany zostanie m.in. model Domu Słonecznego z Danii, autorstwa Duńskiego Instytutu Technologicznego. W roli prelegenta wystąpią także burmistrzowie jednych z najbardziej samowystarczalnych energetycznie miast na świecie - Feldheim oraz Güssing. Alternatywne źródła energii to jeden z głównych tematów działalności Parlamentu Europejskiego, który objął konferencję honorowym patronatem. – Inicjatywa ta, mająca na cele zwiększenie świadomości na temat kwestii energii i budynków przyjaznych dla środowiska, zasługuje na uznanie. Parlament Europejski działa na rzecz trzech filarów, na których wzniesiona została wspólnota energetyczna Unii Europejskiej XXI w., a mianowicie zrównoważonego rozwoju, konkurencyjności i bezpieczeństwa dostaw energii. Ponadto nasza instytucja znana jest z zaangażowania na rzecz energooszczędnej infrastruktury służącej wyeliminowaniu marnowania energii. Dlatego też z przyjemnością informuję, że Parlament Europejski, któremu przewodniczę, obejmuje patronat nad tym wydarzeniem – potwierdza Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

W trakcie sympozjum zostanie zaprezentowany nowy model współpracy, który przyjęło w ostatnim czasie dwadzieścia gmin dolnośląskich, jako efekt ich zaangażowania w projekt finansowany ze środków EOG Funduszy Norweskich.

Konferencja „Autonomia energetyczna domu, osiedla, gminy i regionu” nie jest wydarzeniem zamkniętym. Do bezpłatnego udziału w dalszym ciągu można zgłaszać się za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strony internetowej. Wyjątkowym wydarzeniem będzie również projekcja filmu, który na całym świecie zyskuje ogromną popularność. O godz. 14.30 rozpocznie się otwarty seans filmu „Czwarta rewolucja” Carla-A. Fechnera, który pokazuje, że globalne korzystanie z odnawialnych źródeł energii nie jest utopią. Według reżysera tego dokumentu ludzkość może w ciągu 30 lat bez problemu uniezależnić się od ropy i paliw kopalnych. W obrazie poznajemy naukowców, inżynierów, a także innowacyjnych biznesmenów i celebrytów, którzy zachęcają do takich działań. Reżyser przenosi nas do najbardziej wydajnego biurowca w Niemczech, który produkuje nawet więcej energii niż jej zużywa. Trzeba tylko chcieć - to motto „Czwartej rewolucji”. Uczestnicy tej rewolucji to właśnie prelegenci i słuchacze konferencji „Autonomia energetyczna domu, osiedla, gminy i regionu”.

Międzynarodową Konferencję 2 września organizuje Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy. Jest to organizacja ekspercka, która od 20 lat zajmuje się promowaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Oficjalna strona konferencji:
http://www.eko-gmina.pl/konferencja/

Zapraszamy również na Facebook:
http://www.facebook.com/pages/Nieko%C5%84cz%C4%85ca-si...

Jeśli są Państwo praktykami w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii i chcieliby Państwo podzielić się swoją wiedzą, tym samym są Państwo zainteresowani udziałem w konferencji w roli prelegenta - zapraszam do kontaktu.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w konferencji uczestników.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie konferencji:
http://www.eko-gmina.pl/konferencja/uczestnik.htmlJoanna P. edytował(a) ten post dnia 26.07.11 o godzinie 11:40

Następna dyskusja:

Szkolenia, konferencje, tar...




Wyślij zaproszenie do