Ireneusz
Ignaczak
Wynalazca, U siebie
:)
Temat: OZE konkretny projekt , konkretny problem..
Witam, od pewnego, dłuższego czasu zajmuję wybranymi problemami OZE. Zaczynałem wiele lat temu od pelletowania słomy i troci. Głównym problemem w małych i średnich zakładach produkujących pellet na rzecz energetyki oprócz utrzymania wysokiej kaloryczności było suszenie surowca w pierwszym etapie produkcji i utrzymanie odpowiedniej stałej wilgotności. Tradycyjne suszenie otwartym ogniem w suszarniach bębnowych było niewygodne i niebezpieczne (kto tym suszył ten wie o czym mówię).Wtedy, po opracowałem założenia dla suszarni indukcyjnej. Drogą prób i błędów, przerabiania prototypów, zminiaturyzowana suszarnia okazała się piecem indukcyjnym , dwu systemowym produkującym ciepło dla domu.
Piec zgłosiłem do UP RP za pośrednictwem Rzecznika Patentowego. Na dziś posiadam raport o stanie techniki dla tego zgłoszenia z poziomem 4xa. Cóż piec wymaga zasilania na poziomie od 3.6 do 7.2 Kw . Taki piec x 10 (np) staje się już kotłownia i wymaga zasilenia z odnawialnych źródeł energii.
Dlatego opracowaniem i opatentowałem (z taki samym skutkiem jak ww) pionową wiatrosiłownię (VAWT) dla małych i średnich mocy. jej charakterystyka to ; inteligentna reakcja na sile wiatru, stała prędkość obrotowa, niski poziom hałasu, zmienna geometria skrzydeł, produkcja prądu przy minimalnym wietrze, brak wymaganej zgody budowlanej oraz inne nowości ujęte w opisie patentowym.
Powstają więc warunki aby zastosować zasilanie hybrydowe konkretnego urządzenia i w skali roku zbilansować się na zero. Opracowałem project inwestycyjny. Biznesowo super. A problem - brak wyraźnego i zdecydowanego inwestora. Może macie jakieś poważne pomysły na rozwój tego projektu. Pozdrawiam.
Z ostatniej chwili. W czasie prac nad prototypem oraz w wyniku przemyśleń powstał produkt, w którym udało się zredukować moc od 50 do 80% - wszystkie tzw. " pompy ciepła" na złom. !Ten post został edytowany przez Autora dnia 03.10.16 o godzinie 10:24