konto usunięte

Temat: Wydarzenia

Tu piszemy o wszelkich ciekawych wydarzeniach i inicjatywach.

Temat: Wydarzenia

WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

8-10 lipca w godz. od 9:00 do 13:00
Centrum Pracy w Gdańsku Wrzeszczu przy Al. Grunwaldzkiej 30/32

Punkty Poradnictwa dla Osób Niepełnosprawnych działają przy oddziałach Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w całej Polsce. Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością (pracujące i bezrobotne) na bezpłatne poradnictwo psychologiczne. Osoby z niepełnosprawnością, które zgłoszą się na spotkanie z psychologiem, będą miały okazję rozpoznać swój potencjał, wyznaczyć dalszą ścieżkę rozwoju zawodowego i osobistego, a także otrzymać wsparcie psychologiczne. Na konsultacje zapraszamy do Oddziału POPON. W ramach projektu Punktów Poradnictwa oferujemy także szkolenia i warsztaty z zakresu rozwoju osobistego i umiejętności psychologicznych.

Pierwsze warsztaty we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdańsku odbędą się lipcu.

Warsztaty rozwoju osobistego będą cyklem 3 spotkań w grupach 8 osobowych. Planujemy prowadzić cykle raz w miesiącu od lipca do grudnia 2009 roku. Na warsztatach będziemy między innymi rozwijać uważność wewnętrzną, odkrywać tajemnice kryjące się za symptomami chorób i różnych odczuć z ciała oraz pracować z doświadczeniami związanymi z poszukiwaniem pracy. Jeśli jesteś osobą otwartą na różne, często zaskakujące metody rozwoju osobistego ten warsztat jest właśnie dla Ciebie.

Uczestnikami mogą zostać osoby, które:

- posiadają orzeczenie o niepełnosprawności
- są zarejestrowane w urzędzie pracy

Jak zgłosić się do udziału w warsztatach?

Poprzez kontakt osobisty w:

Oddział Pomorski POPON
Punkt Poradnictwa dla Osób Niepełnosprawnych
ul. Dyrekcyjna 6, pok. 111
80-852 Gdańsk
tel./faks: (58) 721 80 14
porady@gdansk.popon.pl
osoba do kontaktu: Kamila Skalska

Powiatowy Urząd Pacy w Gdańsku
80-802 Gdańsk, ul. 3 Maja 9
tel. (0 58) 732 52 29
osoba do kontaktu: Anna Dukowska (p.28, st14)


ilość miejsc ograniczona (grupa 8 osobowa)
możliwość zapisów na edycje w kolejnych miesiącach


Zadanie współfinansowane ze środków PFRON w ramach realizacji zadań zleconych zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Justyna Kasjaniuk

Justyna Kasjaniuk szkolenia, team
coaching

Temat: Wydarzenia

Bezpłatne warsztaty w Łodzi - skorzystaj albo podaj dalej informację:

Organizujemy w czasie wakacji kilka warsztatów, na które zapraszamy wszystkich którzy... również latem lubią mądrze porozmawiać ;-)

Mamy nadzieję na trochę refleksji, dyskusji ale i zabawy i ciekawych doświadczeń. Więcej szczegółów poniżej. Udział w warsztatach jest bezpłatny! Zapraszamy!

Zgłoszenia: biurokarier@umed.lodz.pl lub tel. 42 639 32 58

Wakacyjne warsztaty z Akademickim Biurem Karier:

Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami - o mechanizmach dyskryminacji
Termin: 14.07.2009 r. (wtorek), godz. 11.30-15.30
Miejsce: Łódź, Pl. Hallera 1, sala 213

Obrazy kobiet w reklamie - warsztat krytycznego oglądania
Termin: 12.08.2009 r. (środa), godz. 11.30-15.30
Miejsce: Łódź, Pl. Hallera 1, sala 213

Współpraca w zespole - warsztat efektywnego budowania współpracy
Termin: 26.08.2009 r. (środa), godz. 11.30-15.30
Miejsce: Łódź, Pl. Hallera 1, sala 213

Więcej informacji o warsztatach na www.umed.pl/abk

konto usunięte

Temat: Wydarzenia

Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Pergola 2009 Integracja

W weekend 28-29 listopada 2009 r. w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Pergola 2009 Integracja. Grupa Aktywnej Rehabilitacji oraz Studio Tańca Towarzyskiego Iness już po raz piąty organizują wspólnie wydarzenie, którego celem – dzięki zaproszeniu do uczestnictwa niepełnosprawnych – jest pokonywanie barier społecznych.
Organizatorzy zapraszają na stronę Pergola 2009Mateusz Dymek edytował(a) ten post dnia 17.09.09 o godzinie 11:54

konto usunięte

Temat: Wydarzenia

Czaty Kariery 5 - 9 października 2009 r.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery iSC Career Journal organizuje Czaty Kariery z Ekspertami z najlepszych uczelni wyższych i urzędów pracy w Polsce. Czaty odbędą się w dniach 5 – 9 października 2009 r. na portalu http://career-journal.com/pl .

ABC niepełnosprawnego studenta na rynku pracy. Co i gdzie studiować? Jak przygotować się na start w życie zawodowe? A może założyć własną działalność gospodarczą? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą Eksperci podczas Czatów Kariery na portalu http://career-journal.com/pl . Czaty skierowane są do wszystkich osób, które chcą skutecznie przygotować się do wejścia na rynek pracy.

Więcej informacji na portalu http://career-journal.com/pl

Grzegorz Szymański

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

Grzegorz Szymański

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Magdalena Gałaj

Magdalena Gałaj
psycholog,psychotera
peutka

Temat: Wydarzenia

Prawie...

konto usunięte

Temat: Wydarzenia

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie-warsztaty z panią Aliną Łopatką, logopedą i pedagogiem specjalnym.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00 w sobotę (2 październik) w siedzibie Rady Osiedla Wyżyny przy ulicy Wojska Polskiego 19B. Warsztaty pn. Wspomaganie rozwoju komunikacji i języka dzieci niepełnosprawnych z zastosowaniem metod komunikacji alternatywnej potrwają około 2 godzin, podczas których – w przyjaznej atmosferze będzie można porozmawiać o problemach dzieci z dysfunkcjami. Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń (imię, nazwisko, telefon uczestnika) pod adresem zk.bydgoszcz@psouu.org.pl

Warsztaty otwierają cykl spotkań przeznaczonych dla rodziców dzieci z dysfunkcjami organizowanych przez Koło Bydgoskie PSOUU, dzięki grantowi Urzędu Miasta Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy!

W razie pytań – zapraszam na stronę http://psouu.bydgoszcz.pl

Alina Łopatka
Zajmuje się terapią zaburzeń artykulacyjnych i zaburzeń mowy różnego pochodzenia, wspieraniem rozwoju mowy i porozumiewania się alternatywnego (dzieci niemówiące i słabomówiące) - AAC, terapią mowy po całkowitej lub częściowej jej utracie u dzieci i osób dorosłych, elementami wczesnej interwencji terapeutycznej u dzieci w wieku poniemowlęcym, a także terapią pedagogiczną młodzieży oraz dzieci z tzw. grupy ryzyka dysleksji.

Temat: Wydarzenia

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji pod honorowym patronatem
Posła na Sejm RP Pana Marka Plury zatytułowanej:

„JAK ZAROBIĆ ZATRUDNIAJĄC OSOBĘ GŁUCHONIEWIDOMĄ”

której celem jest zapoznanie jej uczestników/czek z moŜliwościami wykonywania pracy zawodowej i społecznej przez osoby z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu, a także z korzyściami płynącymi z zatrudniania takich osób.
Organizatorem konferencji jest Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym – jedyna w Polsce organizacja zajmująca się osobami z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu.
Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Katowice.
Konferencja odbędzie się we czwartek 21 października 2010 r. w Urzędzie Miasta Katowice przy ul. Młyńskiej 4, sala nr 209, w godzinach 10.00-12.30.
Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie konferencji są:
· pani Agnieszka Majnusz – e-mail: amajnusz@tpg.org.pl; tel.: 530 301 096
· pan Krzysztof Wostal – e-mail: kwostal@tpg.org.pl; tel.: 531 246 001.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie przybycia drogą elektroniczną.
Do zobaczenia podczas konferencji.
Agnieszka Majnusz
Trenerka pracy osób głuchoniewidomych

szczegóły:
http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/593071.html

Temat: Wydarzenia

Witam...
Chciałbym odświeżyć temat barier http://www.goldenline.pl/forum/1686/bariery tam od półtora roku poza mną i moją znajomą nikt nie zaglądał...

Grzegorz Szymański

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Anita J.

Anita J. redaktor, korektor,
piarowiec

Temat: Wydarzenia

Program 3 Polskiego Radia i Rzecznik Praw Obywatelskich zapraszają na spotkanie prasowe poświęcone kampanii społecznej „Wybory dla wszystkich”.

Ponad 2 miliony polskich obywateli ma problemy z korzystaniem ze swoich praw wyborczych. W zdecydowanej większości są to osoby z niepełnosprawnością i osoby starsze. Celem kampanii jest, aby w czasie wyborów 9 października 2011 roku zapewnić powszechny dostęp osób z niepełnosprawnością i osób starszych do udziału w wyborach.

Poniedziałek, 5 września, godz. 12.00
Program 3 Polskiego Radia, ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa

Akredytacje dziennikarskie:
Anita Celarska
POLSKIE RADIO S.A.
tel. 22 645 51 29; 508 011 369
anita.celarska@polskieradio.pl
Piotr Iwanicki

Piotr Iwanicki kosztorysant,
REM-BUDEX

Temat: Wydarzenia

Moi Drodzy,

Jestem wielokrotnym mistrzem Świata w tańcu na wózkach.W związku z tym że tworzę swoją SZKOŁĘ TAŃCA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH chciałbym Was prosić niezależnie od Waszego miejsca zamieszkania o wpisanie się na mój fanpage na facebooku.Wystarczy wpisać w pole szukaj : Jestem aktywnym wózkowiczem i kliknąć lubię to.
Moja szkoła będzie mobilna w związku z czym niezależnie od tego gdzie mieszkacie poprzyjcie moją inicjatywę.Dzięki stronie na facebooku będę zbierał chętnych do zajęć tanecznych i informował o terminach zajęć.
Z góry dziękuję i zapraszam do ruchu:)

pozdrawiam Piotr Iwanicki
Justyna Krawczyk

Justyna Krawczyk Senior Consultant,
Grupa HRC S.A.

Temat: Wydarzenia

W związku z realizacją przez firmę Grupa HRC S.A. projektu wSPINamy się na szczyty
w biznesie, chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w konferencji informacyjnej, która odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2012 roku, w godzinach 10:30-14:30, w Centrum Konferencyjnym Zielna przy ulicy Zielnej 37 w Warszawie.

Kilka słów o konferencji
Konferencja dotyczyć będzie transferowania innowacyjnych rozwiązań naukowych do gospodarki. Uczestnicy dowiedzą się czym jest innowacyjna przedsiębiorczość akademicka, w jaki sposób wprowadzić wyniki badań naukowych do obrotu gospodarczego, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać dofinansowanie, a dzięki panelowi dyskusyjnemu, uzyskają odpowiedzi na swoje pytania.
Wśród panelistów znajdą się przedstawiciele organizacji pozarządowych, administracji publicznej oraz firm prywatnych.

Poniżej przedstawiamy plan konferencji:
10:30-10:45 Powitalna kawa/herbata
10:45-11.15 Inauguracja konferencji. Wystąpienie pana Waldemara Patureja, przewodniczącego Rady Nadzorczej firmy Grupa HRC S.A.
Czym jest przedsiębiorczość akademicka i dlaczego innowacyjność się opłaca?
11.15-11.45 Wystąpienie pana Bartosza Mioduszewskiego, przewodniczącego zarządu Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo.
Własna firma szansą na rozwój zawodowy.
Niepełnosprawni absolwenci uczelni wyższych na polskim rynku pracy.
11.45-12.15 Wystąpienie pana Sebastiana Michalaka, adwokata Kancelarii Prawnej W. Paturej.
Jak połączyć naukę z biznesem?
Prawne aspekty komercjalizacji wyników badań naukowych.
12.15-12.45 Wystąpienie pani Urszuli Pawlak, przedstawicielki Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.
Innowacyjność kosztuje, czyli jak uzyskać dofinansowanie?
12.45-13.30 Lunch
13.30-14.30 Panel dyskusyjny

Budynek Centrum Konferencyjnego Zielna jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Uczestnicy otrzymają komplet materiałów informacyjno-promocyjnych.
Kilka słów o projekcie
Projekt wSPINamy się na szczyty w biznesie realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.2 Transfer wiedzy, Poddziałanie 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw)
i współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Skierowany jest do osób planujących założenie własnej firmy innowacyjnej, tj. firmy opartej na wiedzy, a w szczególności do osób niepełnosprawnych (studentów, absolwentów uczelni wyższych, doktorantów, pracowników naukowych). Stworzony został po to, by zachęcić przedstawicieli polskiej nauki – studentów, doktorantów, pracowników naukowych – do zakładania innowacyjnych firm opartych na wiedzy (tzw. firm typu SPINoff/out), i aby przekonać ich, że wejście do biznesu nie musi oznaczać rezygnacji z naukowych aspiracji i zainteresowań, lecz przeciwnie - może służyć ich rozwojowi. Grupą, do której chcemy dotrzeć w szczególności, są osoby niepełnosprawne, których sytuacja na polskim rynku pracy jest trudna, i dla których założenie własnego biznesu mogłoby okazać się dobrym rozwiązaniem.
W ramach projektu zaplanowano również bezpłatne konsultacje biznesowe dla osób myślących o otworzeniu własnej firmy.

Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa w projekcie poprzez wysłanie maila na adres biuro@wspinamysie.pl. Dziękujemy!
Anna Nikiel

Anna Nikiel Specjalista ds.
promocji

Temat: Wydarzenia

W dzisiejszym wydaniu http://zrobmy-to-razem.pl prezentujemy historię z życia wziętą - wywiad z mamą małego Frania - chorego chłopca, którego rodzice zdecydowali się sprzedać dom, aby mieć pieniądze na kosztowna rehabilitację syna.
Czytajcie i komentujcie.
Zapraszamy też do uczestnictwa w aukcjach allegro.
Klikajcie i komentujcie: http://www.zrobmy-to-razem.pl/art/historia-frania
Anna Nikiel

Anna Nikiel Specjalista ds.
promocji

Temat: Wydarzenia

Zbliżają się wakacje. Większość szkół językowych ma w tym okresie przerwę wakacyjną. Szkoła Językowa Fundacji Shamrock pracuje bez przerwy !!! Wykorzystaj wakacje i chwilę wolnego czasu na własny rozwój i poprawę kompetencji językowych !!! To z pewnosią zaprocentuje !!!
Zalety nauki on-line ( przez internet) w Szkole Języków Obcych Fundacji Shamrock:
- indywidualne zajęcia z lektorem 1 na 1 - czyli lektor poświęca 100% czasu tylko Tobie
- uczysz się z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu - zarówno w domu, jak i na wakacjach, w parku, wyjeżdżając w delegację
- nie tracisz czasu na dojazdy do szkoły
- nauka w dostosowanym indywidualnie tempie
- możesz rozpocząć naukę w dowolnym momencie w trakcie roku
nieograniczony dostęp do materiałów szkoleniowych on-line przez 24 godziny
- elastyczne godziny zajęć z lektorem - sam ustalasz dogodny dla Ciebie czas nauki i zajęć
- zajęcia z doświadczonymi filologami z odpowiednim wykształceniem kierunkowym
- lektor, który śledzi Twoje postępy, ocenia testy oraz motywuje do systematycznej nauki
- pomagasz osobom niepełnosprawnym wspierając Fundację Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Shamrock
Jako Fundacja Wsparcia Osób Niepełnosprawnych dajemy możliwość nauki języka obcego osobom niepełnosprawnym na preferencyjnych warunkach.
Specjalnie z tą myślą przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę cenową kursów językowych dedykowaną dla osób niepełnosprawnych.
Pomożemy osiągnąć Ci sukces zawodowy
http://www.szkola-shamrock.pl/
Anna Nikiel

Anna Nikiel Specjalista ds.
promocji

Temat: Wydarzenia

W związku ze zbliżającym się EURO 2012, a potem olimpiady, pozostańmy w duchu sportowych rywalizacji. Na łamach ZTR prezentujemy artykuł o drużynie głuchoniemych siatkarzy. Czytajcie i komentujcie http://www.zrobmy-to-razem.pl/art/lks-inwemer. Zapraszamy również do czytania i polubienia innych artykułów w naszym serwisie.
Anna Nikiel

Anna Nikiel Specjalista ds.
promocji

Temat: Wydarzenia

Wakacje już się rozpoczęły. Fundacja Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Shamrock działająca w Krapkowicach jest organem założycielskim Szkoły Języków Obcych, która organizuje Intesywny Letni Kurs Językowy. Z nami szybko i tanio nauczysz sie języka, uzupełnisz wiedzę z zakresu gramatyki , rozszerzysz słownictwo. A co najważniejsze nie bedziesz musiał rezygnowac z kursu w czasie wakacyjnego wyjazdu, ponieważ uczymy on-line. Zapraszamy!Więcej informacji o tym uzyskacie pod numerem gg 28643507 od 8.00 do 16.00 oraz na stronie http://www.szkola-shamrock.pl/. Dla osób niepełnosprawnych preferencyjne warunki.
Anna Nikiel

Anna Nikiel Specjalista ds.
promocji

Temat: Wydarzenia

W Polsce brakuje książek dla dzieci niesłyszących i borykających się z wadami słuchu. Żaneta Bartoszek, studentka z Chorzowa chce to zmienić. Wystartowała w trzeciej edycji akcji „Stypendium z Wyboru”, by zdobyć 5000 złotych na opracowanie i wydanie bajki, której bohaterowie posługują się językiem migowym. Teraz potrzebuje głosów internautów. Przeczytasz o tym na stronie http://zrobmy-to-razem.pl/art/stypendium-z-wyboru



Wyślij zaproszenie do