Temat: Niepełnosprawne uczelnie

Ciekawy artykuł znalazłem ostatnio na portalu dlastudenta.pl - głównie o sytuacji niepełnosprawnych studentów na polskich uczelniach. O tym, jak często zdarza się, że władze wielu uczelni kompletnie nie mają na względzie tego, żeby dostosowywać swoje budynki do potrzeb niepełnosprawnych studentów.

Artykuł pod tym linkiem: http://studia.dlastudenta.pl/artykul/Niepelnosprawne_u...

Grzegorz Szymański

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

Temat: Niepełnosprawne uczelnie

Wiesz, tam na końcu tego artykułu jest informacja o tym, że także i u nas niektóre uczelnie zaczynają wdrażać e-learning, jednak niestety - w dalszym ciągu nie jest i pewnie długo jeszcze nie będzie to normą.
Danuta Wojtowicz

Danuta Wojtowicz Specjalista ds.
Rekrutacji, JDE
Consulting

Temat: Niepełnosprawne uczelnie

Grunt, że jest tych kilka uczelni, jak choćby UW czy WSP TWP, które już zaczynają o tym myśleć i wychodzą z pomocną ręką do niepełnosprawnych studentów... I z tego trzeba się cieszyć, choć oczywiście to tylko kropla w morzu potrzeb.

konto usunięte

Temat: Niepełnosprawne uczelnie

Witam serdecznie,

Uniwersytet Śląski jest również przyjazny studentom niepełnosprawnym.

http://www.bon.us.edu.pl/

W celu stworzenia pewnej przeciwwagi poniżej podaję przykłady dostosowania budynków i uczelni:

http://www.bon.us.edu.pl/informacje-dla-kandydatow-na-...

I oczywiście zapraszam osoby niepełnosprawne do studiowania w Uniwersytecie Śląskim :)

Pozdrawiam
Magdalena Gałaj

Magdalena Gałaj
psycholog,psychotera
peutka

Temat: Niepełnosprawne uczelnie

e-learning jest pomocny,ale ma duży minus-odcina od kontaktu z ludźmi tego niepełnosprawnego studenta,który i tak już jest bardziej "odcięty"niż rówieśnicy.

konto usunięte

Temat: Niepełnosprawne uczelnie

Magdalena Gałaj:
e-learning jest pomocny,ale ma duży minus-odcina od kontaktu z ludźmi tego niepełnosprawnego studenta,który i tak już jest bardziej "odcięty"niż rówieśnicy.

W nawiązaniu do wypowiedzi Magdy zdecydowanie polecam wszystkim studentom niepełnosprawnym (w miarę ich możliwości zdrowotnych)studiowanie na wydziałach w styczności z rówieśnikami.
Na Uniwersytecie Śląskim student niepełnosprawny jeśli ma taką potrzebę i napisze podanie może skorzystać z pomocy asystenta.
Taka forma pomocy się sprawdza i bardzo często korzystają z niej osoby niedowidzące i niewidome z dysfunkcją narządu ruchu i zespołem Aspergera.
Osoby niedosłyszące i niesłyszące korzystają z pomocy tłumacza "migającego".

Moi kochani niepełnosprawni przyszli studenci jeszcze raz zapraszam do zdobywania wiedzy na Uniwersytecie Śląskim :)

Pozdrawiam
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Niepełnosprawne uczelnie

Wszystko zależy od nastawienia poszczególnych wykładowców a nie całych uczelni, od tego zacznijmy.
2 lata temu, napisałem jeden z testów. Niestety z powodu wady wzroku - także pytania były opisowe - nie wszystko zdążyłem napisać dokładnie, czytelnie. Dowiedziałem się że nie zaliczyłem :)Ups...?

Ale to była pomyłkowa informacja. Po prostu wykładowca nie mógł się doczytać i przy następnej okazji poprosił mnie o ustną wypowiedz dotyczącą nieczytelnego tekstu.

Przy okazji zostałem poinformowany, iż wystarczy powiedzieć, mogę ustnie, na laptopie i jak mi się żywnie podoba. Wszak uczelnia realizuje program promocji zdrowia.

A tak z drugiej strony, trochę śmieszne jak na kierunkach społecznych (na uniwersytetach) ktoś niby daje możliwość zdawania w nietypowy sposób. Co to ma być, łaska?
Ludzie, jeśli ktoś uczy np psychologii lub socjologii a nie zna problematyki osób niepełnosprawnych lub nie jest w stanie zorganizować prostego egzaminu dla osoby z wadą wzroku lub słuchu to co on tam robi jako wykładowca?

Przeciętny pracownik socjalny powinien dać sobie z tym rady, a co dopiero wykładowcy. W dzisiejszych czasach?
E tam ... :)

Następna dyskusja:

Rozpoczecie dzialalnosci go...




Wyślij zaproszenie do