Temat: Nasze metody nauki jezyków

Aplikacja Panolingo, o której pisałam jakiś czas temu rozpoczęła właśnie kampanię na jednym z portali crowdfundingowych. Jeżeli podoba Wam się idea nauki z kontekstu i innowacyjne wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości, to możecie wesprzeć twórców aplikacji w jej rozudowie tutaj: https://polakpotrafi.pl/projekt/panolingo
Znam twórców tej aplikacji - to grupa młodych programistów z Poznania. Chcą dalej tworzyć tę aplikacje i dodawać kolejne poziomy ale, jak to często bywa, natrafili na barierę finansową. Jeżeli możecie dołożyć od siebie symboliczną złotówkę, to zachęcam :)
Dominika Topa-Bryniarska

Dominika Topa-Bryniarska językoznawca,
adiunkt, Uniwersytet
Śląski (Instytut
Język...

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Jaką strategię opracować do nauki? Gdy już wiadomo, jakiego języka chcemy sie uczyć, trzeba zastanowić się nad rozwojem czterech podstawowych umiejętności koniecznych do sprawnego posługiwania się nim: słuchania, mówienia, czytania i pisania. Wszystkie te umiejętności wymagają znajomości słownictwa i gramatyki. Ponadto, należy się zastanowić, na której umiejętności chcemy skupić się najbardziej. Czytanie jest kluczowe dla nabycia słownictwa, ale jeśli dopiero zaczynamy naukę języka z zupełnie innym alfabetem niż nasz, warto zacząć uczyć się mówić, aby uniknąć uczucia bycia przytłoczonym. Jeśl głównym celem jest prowadzenie rozmów z native speakerami, warto położyć większy nacisk na mówienie i słuchanie.

PS: Lingwista Stephen Krashen twierdzi, że maksymalizowanie swego wkładu w naukę poprzez dużą ilość przeczytanych tekstów i odsłuchanych nagrań jest najlepszym sposobem na opanowanie języka.
Joanna Str

Joanna Str Specjalista ds
handlu, Inda
Czekolada Sp. z o.o.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Cześć ja polecam do samodzielnej nauki stronę slowniki.lingea.pl na stronie znajdziecie tłumaczenia dla 30 języków a dla tych najbardziej popularnych gramatykę, wymowę itd
Strona jest całkowicie darmowa także nic Wam tutaj nie sprzedaję :)
Sama korzystam polecam
Dominika Topa-Bryniarska

Dominika Topa-Bryniarska językoznawca,
adiunkt, Uniwersytet
Śląski (Instytut
Język...

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Jak okiełznać naukę gramatyki ?Zamiast uczyć się na pamięć formułek i reguł – przynajmniej do czasu, aż osiągnie się poziom średniozaawansowany – warto kreślić schemat zdań, z którymi regularnie się spotykamy w trakcie nauki. Rysowanie schematu zdania pozwala na ćwiczenie każdego składnika gramatyki, nie czując przy tym przeciążenia ogromem informacji.
Oczywiście można również ćwiczyć gramatykę przy pomocy fiszek (flashcards) bądź czytania obcojęzycznych artykułów. Wtedy warto sprawdzać, czy pamięta się odmianę czasowników (koniugację)) i odmianę zaimków oraz rzeczowników przez przypadki (deklinację)
I na koniec warto pamiętać, że gramatyka nie musi być trudna lub odstraszająca . W rzeczywistości, jeśli zna się podstawowe słownictwo, można skupić się na tych formach i strukturach, które są najbardziej potrzebne, by juz od początku ćwiczyć mówienie i komunikatywność w języku docelowym.
Tomek Kciuk

Tomek Kciuk Własna działalność -
właściciel firmy,
Moja firma

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Ja dodam od siebie, że dobrym sposobem na utrwalanie oraz naukę języków obcych jest czytanie książek w danym języku, oczywiście dostosowanych poziomem do naszych umiejętności. Jeśli chcemy samodzielnie wziąć się za naukę jakiegoś języka, to polecam poczytać kilka artykułów na ten temat, niektóre rady mogą okazać się bardzo pomocne, np. takie jak tu https://sprzedajemy.pl/poradnik/ksiazki-do-nauki-jezyka... . Do przyjemnych sposobów wspomagania nauki języków należy także oglądanie seriali oraz filmów bez lektora, najlepiej z oryginalnymi napisami.Ten post został edytowany przez Autora dnia 10.11.17 o godzinie 12:55
Dominika Topa-Bryniarska

Dominika Topa-Bryniarska językoznawca,
adiunkt, Uniwersytet
Śląski (Instytut
Język...

Temat: Nasze metody nauki jezyków

A jak lepiej okiełznać umiejętność słuchania? Oto kilka przetestowanych przeze mnie sposobów:
1. Dyktowanie. Dyktowanie, wbrew pozorom, daje wiele korzyści. Jeśli jesteś na etapie początkującym, zacznij od małych porcji materiału. Odsłuchaj z nich 30 sekund lub 1 minutę, a następnie przejdź do dłuższych nagrań.Zanim zaczniesz korzystać z dyktowania lub podsumowywać, odsłuchaj najpierw nagranie w całości, abyś mógł ogólnie zrozumieć treść.
2. Powtarzaj na głos to, co słyszysz. Oglądając filmy lub słuchając muzyki, powtórz to, co słyszysz. Nie tylko poprawisz swoją wymowę, ale również rozwiniesz intuicję w stosunku do języka, którego się uczysz. Spróbuj zatrzymać nagranie po każdym zdaniu i powtórzyć je. Wypowiadaj słowa głośno kilka razy, aż poczujesz, że je opanowałeś. Powtarzaj tę czynność z każdym zdaniem.
3. Dokonaj podsumowania. Po kilku minutach nagrania, przerwij je i spróbuj podsumować własnymi słowami to, co właśnie usłyszałeś. Bądź tak konkretny, jak to tylko możliwe. Następnie spróbuj wyrazić swoją opinię na temat poruszony w nagraniu. W miarę postępów w nauce, gdy praktyka ta stanie się dużo łatwiejsza, powinieneś zacząć podsumowywać to, co słyszysz dokładnie tak, jak mówią rozmówcy. Nauczysz się w ten sposób szybko przywoływać informacje, odpowiednio dostosowując je do własnych potrzeb. Zacznij pisać lub podsumowywać dopiero podczas drugiego powtórzenia słuchania.
Jeszcze jedna wskazówka: kiedy ćwiczysz umiejętność słuchania, koniecznie zaopatrz się w transkrypcję. Nie musisz przecież znać wszystkich słów w nagraniu, a transkrypcje są przydatne do samosprawdzenia się.
Kamil Chypa

Kamil Chypa Logistics Manager,
Futil

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Najlepszą moją metodą jest szkoła językowa. Zapisałem się do szkoły w Warszawie i mogę polecić http://sjw.uw.edu.pl/pl/home/

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Według mnie najlepsze metody ma szkoła https://speak-up.pl/pl/kariera, mają dobrych metodyków i nauczycieli. Fajny program, bardzo dbają o jakość nauczania. Ceny nie należą do najniższych, ale warto. Sama tam się uczę.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Ja uczę się za pomocą platformy http://ellalanguage.com , piszę to dlatego, że zrobiłam ogromne postępy!
Zdradzę tylko tyle, że nauka ta nie kosztuje mnie wiele wysiłku. Uczę się w ten sposób, że jeśli mam więcej czasu siadam wygodnie przed komputerem i uczę się na tej stronce lecz kiedy nie ma mnie w domu i zazwyczaj spędzam czas w podróży, lub jestem zmuszona czekać na coś (w kolejce, jadąc autobusem itd) używam aplikacji na telefon Ella Language.
Fajna sprawa z tą stronką szczególnie, że mimo podziału na poziomy jest dodatkowo podział na General i Business English :)
Jeśli nie masz jeszcze swojej złotej metody to warto spróbować nauki z tą platformą, ja myślałam kiedyś, że nigdy nie przekonam się do tego języka a jednak udało się.Ten post został edytowany przez Autora dnia 14.02.18 o godzinie 09:46

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Moim zdaniem prawdziwym wyzwaniem jest wyrobienie motywacji. Nie chodzi mi od razu, żeby miec nie wiadomo jaką presję, ale trzeba nastawić umysł na przyswajanie wiedzy. Może głupio to brzmi, ale przekonanie organizmu na to, ze ta wiedza jest nam potrzebna to polowa sukcesu. Wiecej o tym napisali tutaj. Miałam ogromne problemy, ale dzięki motywacji i specjaliście, który koordynował moją naukę poczyniłam ogromne postępy. Życzę sobie i wam, aby nauka postępowała jak najłatwiej.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

U mnie żadne metody nie działały, dopóki nie skorzystałam z oferty szkoły językowej https://speak-up.pl/ która dzięki lektorowi wskrzesiła mój ukryty talent do języków bo po ukończonym angielskim wzięłam się za niemiecki

Temat: Nasze metody nauki jezyków

ja tez uważam, że najlepiej jest się uczyć w ośrodku, a online dodatkowo. ja mogę polecić http://elsinore-angielski.katowice.pl

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Ja ostatnio trafiłem na artykuł o ciekawych sposobach na naukę http://ja-mezczyzna.pl/ciekawe-sposoby-nauke-jezykow-o... dzięki temu nauka idzie mi przyjemniej.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Naprawdę dobry system rozpoznawania mowy jest w https://www.speakingo.pl i stworzone przez gościa z potwierdzonym profilem naukowym, bo na to jednak zwracam uwagę. Dobre, naturalne przyswajanie gramatyki wchodzi, nie katujesz się słówkami. W sumie można w kółko powtarzać rozmówki z komputerem, aż załapiesz „flow”. Myślę, że przerobienie całej platformy na pamięć jest znacznie łatwiejsze niż kucie z książek, a znacznie więcej daje w codziennych, praktycznych sytuacjach. Polecam i pozdrawiam.
Michał Palok

Michał Palok Specjalista do sp.
sprzedaży,
Subiektyw, własna
działalność

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Uczyłem się niemieckiego na materiałach Tomasza Zalewskiego. Moim zdaniem najlepsze w sieci obecnie. Wiem, że prowadzi również płatne lekcje grupowe na Skype. Wstępnie 4 miesiące korzystałem. Robię tak, że 4 miesiące, później sam się uczę znowu i wracam. U mnie to się sprawdza, ale większość ludzi u niego i tak przedłuża, bo warto faktycznie. A na Skype jest pomoc również doraźna. Zdarzają się mężczyźni, którzy już w Niemczech mieszkają i też podstaw się uczą. Więc sam widzisz, że można w każdym wieku zacząć.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Polecam https://www.penpaland.com strona internetowa oparta wymiany językowej

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Pod koniec studiów na poważnie zaczęłam się uczyć francuskiego przez ten kurs http://smart-language.pl/, bo po prostu miałam dość siedzenia w naszym kraju. Żadnych perspektyw. Wzięłam ten kurs, fiszki dokupiłam jeszcze, otoczyłam się językiem na co dzień i są w końcu wyniki. Polecam podobne działanie.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Od początkującego do mniej więcej średnio – zaawansowanego uczy Tomasz Zalewski niemieckiego. Świetny lektor, a wyjaśnia w taki sposób, że skojarzeniami sobie człowiek przypomina. Grunt to być na bieżąco z materiałem. Jestem bardzo zadowolony. Tutaj masz jego bloga, zalewskitomasz.pl.Ten post został edytowany przez Autora dnia 19.03.19 o godzinie 15:02
Izabella Partyka

Izabella Partyka Przedstawiciel
medyczny, Enel-Med

Temat: Nasze metody nauki jezyków

U mnie super sprawdzają się fiszki. Kupiłam je ostatnio w empiku. Koszt jest śmieszny, a faktycznie można sobie sporo utrwalić.
Kamil Marzec

Kamil Marzec spec. ds. sprzedaży,
Inchcape Motor
Polska Sp. z o.o.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Obecnie korzystam z kursu online z lektorem na portalu Lerni.

https://lerni.us/skype-lekcje?utm_source=pbo&utm_medium...


Obrazek



Wyślij zaproszenie do