Dorota Myśliwiec

Dorota Myśliwiec Specjalista do spraw
obsługi klienta,
Gaspol S.A.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Jeśli chodzi o naukę jeżyka angielskiego też należałam do tych opornych. Język rozumiałam natomiast miałam duży problem z przełamaniem się i zaczęciu rozmowy. Dopiero jak trafiłam do szkoły językowej http://bestcentrum.pl/main gdzie przydzielono mi indywidualny kurs nauki przełamałam się. Teraz wyjazd zagraniczny nie stanowi problemu chętnie rozmawiam z cudzoziemcami :)
Karolina Skórska

Karolina Skórska Student, Uniwersytet
Warszawski

Temat: Nasze metody nauki jezyków

O, no prosze, to korzytamy z tych samych szkoł - ja chodze tez do Instytutu Austriackiego z tym ,ze w Warszawie http://www.warszawa.oei.org.pl/ :) Jak dla mnie szkoła rewelacja, tylu fajnych ludzi poznałam ;) I tez nie wyobrazam sobie innej lepszej metody na uczenie sie jezyków.

konto usunięte

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Ja w ostatnim czasie mocno przyłożyłam się do nauki języka angielskiego. Głównie z tego powodu,ze razem z mężem sporo podróżujemy i w podróży język ten naprawdę się przydaje. Uczę się sama ( korzystam z programu profesor Henry słownictwo, który jest naprawdę fajny).
Za to najbardziej pomagają mi lekcje indywidualne , szczególnie jeśli chodzi o gramatykę, z którą zawsze miałam pewien problem jak i również o konwersacje. Jednak rozmowa z innym człowiekiem jest niezbędna. Razem ze mężem wykupiliśmy sobie takie lekcje w tej szkole:
http://www.otwock.mobileenglish.pl
Działa ona na terenie całej Polski. Wygodne ponieważ to nauczyciel przyjeżdża do Ciebie i masz zapewnione wszystkie materiały dydaktyczne.

konto usunięte

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Samodzielna nauka języka jest prosta tylko pod warunkiem, że jest
odpowiednia motywacja. Bez niej trudno jest nauczyć się języka obcego. A co do sposobów nauki, myślę że nie ma uniwersalnej. Każdy powinien wybrać najbardziej efektywną dla siebie. Ja, kiedy zapisałam się na kurs języka niemieckiego, każdego dnia po ok 30 min powtarzałam materiał z zeszytów. Dodatkowo słuchałam nagrań audio i dziś bez problemu komunikuję się po niemiecku.:)
Adrian Bober

Adrian Bober spedytor, Burex

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Ja osobiście polecam naukę języka online.Nie tylko możemy się kształcić o pasującej nam godzinie, ale także możemy wybrać sobie nauczyciela. Dla wybrednych ludzi to nie wątpliwy plus. Ja sam się tak kształciłem a dokładniej w : http://chatterbox.pl i naprawdę byłem bardzo zadowolony i polecam to każdemu kto zastanawia sie nad tym tematem. To świetna sprawa. :)
Karolina Skórska

Karolina Skórska Student, Uniwersytet
Warszawski

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Moim zdaniem najlepsza metoda to kurs językowy. Widze to po sobie, kiedy ślęczałam sama nad ksiazkami to niewiele to dało, a od momentu wybrania sie na kurs do http://www.makilen.pl kiedy mialam nałożoną dyscyplinę to duuuzo wiecej wiedzy zdobyłam
Aleks Dąb

Aleks Dąb Kierownik Sklepu,
Jeronimo Martins
Polska S.A.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Nie zgadzam się z Tobą. Uczę się sam w domu i naprawdę ku mojemu zdziwieniu efekty są lepsze niż jak chodziłem na zajęcia. Teraz aktualnie używam kursu Emila Krebsa z http://krebsmethod.com, bo miałem trudności z blokadą językową . Teraz widzę, że dzień po dniu jest coraz lepiej. Najważniejsza jest po prostu systematyczność.
Marcin S.

Marcin S. Online marketing
Manager / SEO/SEM

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Polecamy artykuły na temat metod nauki:

1. Aplikacje - http://www.sprachcaffe.com/polski/blog/aplikacje-mobil...

2. Filmy - http://www.sprachcaffe.com/polski/magazyn-artykul/najl...

3. Zbiór porad od 45 blogerów językowych - http://www.sprachcaffe.com/polski/poradnik/jak-nauczyc...

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Dla mnie najlepszą metodą jest uczenie się języków poprzez naukę słówek ;)
Korzystam z kilku aplikacji m.in z Lang Mission, strasznie mi aplikacja pomaga w poznaniu nowych słówek i utrwaleniu tych co już znałem ;) Aplikacja jest dostępna na smartfony i tablety. Jak ktoś jest zainteresowany wystarczy wpisać w google play Lang Mission lub wejść w link : http://www.langmission.pl/ - na stronie również szczegółowo opisana aplikacja. Aplikacja jest za darmo ;)

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Mi odpowiadają kursy online- wszystko w tempie, ktore mi odpowiada. Np. teraz ucze sie chinskiego na http://www.hanzilla.pl
Marzena Jeż

Marzena Jeż PGK "Dolina Baryczy"

Temat: Nasze metody nauki jezyków

A może jakaś nauka w szkole? Pi School to fajna szkoła - sama uczyłam się tam tylko za czasów nauki w Warszawie ale bardzo dobrze ich wspominam, wydaje mi się, że to najlepsze. rozwiązanie. sama nie byłam w stanie pewnych rzeczy się nauczyć, zrozumieć itp
Ewa Kapusta

Ewa Kapusta inne, student

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Pewnie wszyscy słyszeli o tym, że aby swobodnie poruszać się w danym języku należy poznać 1000 podstawowych słów. Sama się tak uczę i powiem Wam, że to działa. Taką listę słów możecie znaleźć tutaj http://aztekium.pl/1000.py?show=y&wyraz=collect&lang=p... :)
Maciej G.

Maciej G. Projektant /
Programista, Famor
S.A.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Oglądać, słuchać, rozmawiać ... ;)

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Myślę, że wybór metody nauczania języków obcych zależy w dużym stopniu od indywidualnych upodobań i predyspozycji. Ja np. najwięcej jestem w stanie nauczyć się dzięki konwersacjom, ale znam osoby które twierdza, że najwięcej daje im np. czytanie literatury w danym języku. Jeśli szukacie dobrej szkoły rosyjskiego w stolicy to polecam te kursy http://www.jezykrosyjski.com.pl/. Mają naprawdę świetnych native speakerów.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

W moje firmie zrobiłem szkolenie z języka angielskiego poprzez zewnętrzną firmę rafalkozak.pl To świetna firma! Początkowo zrobili test, który zdiagnozował znajomość języka angielskiego przez moich pracowników. Następnie stworzyli dwie grupy - podstawową i zaawansowaną. Moi pracownicy byli zadowoleni, ja również.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Polecam translator, który jest nowoczesnym translatorem oraz za pomocą którego Twoje dziecko będzie uczyć się języków obcych z radością - m-translate.pl

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Bardzo fajną opcą do nauki języka są gry takie jak ta: http://edusklep.pl/just-the-job-gra-jezykowa-z-polska-... Szybko i sprawnie przyswaja się w ten sposób wiedzę. Polecam

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Cześć! Ostatnio wyszła nowa aplikacja do nauki angielskiego na Androida, która nazywa się Panolingo. Aplikacja jest o tyle ciekawa i inna od tych, które pojawiły się dotychczas, że uczymy się poruszając się po różnych miejscach jak np. kuchnia czy łazienka i dostajemy polecenia do wykonania po angielsku. Pomieszczenia są przedstawione jako panoramy , dostępne też w wersji na wirtualną rzeczywistość, więc poznajemy słówka w realistycznej trójwymiarowej przestrzeni dzięki czemu łatwiej je zapamiętujemy. Uważam, że jest to bardzo fajnie przemyślane narzędzie i faktycznie nauka idzie szybciej i gdzieś tam to w głowie zostaje. Aplikacja jest już do pobrania w sklepie bezpłatnie, więc jeśli macie ochotę to zachęcam do przetestowania. Będę tez wdzięczna, jeżeli poświęcicie kilka minut na wypełnienie ankiety, która dotyczy oceny Panolingo https://goo.gl/gER7sU. Zależy mi na poznaniu opinii jak największej liczby osób uczących się języka :)
Anna Robecka

Anna Robecka Konsultant, Fiolet
S.A.

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Według mnie najlepszym sposobem na efektywną naukę języka jest praktyka. Nauka oparta tylko na wysłuchiwaniu i wkuwaniu teorii na niewiele się zda, jeśli nie będziemy umieli swobodnie rozmawiać w danym języku. Najlepsza opcją wg mnie jest wyjazd za granicę, kursy zagraniczne są bardzo ciekawym i fajnym rozwiązaniem dla wielu osób, ponieważ dają możliwość osłuchania się z danym językiem. Ja korzystałam z oferty tej firmy http://osp-konczycewielkie.pl/najlepszy-sposob-na-nauk... ale myślę, że znajdzie się wiele innych równie pomocnych.
Dominika Topa-Bryniarska

Dominika Topa-Bryniarska językoznawca,
adiunkt, Uniwersytet
Śląski (Instytut
Język...

Temat: Nasze metody nauki jezyków

Jedną z największych zmor uczących się języków obcych, oprócz sławnych rodzajników, są przyimki, występujące w sąsiedztwie czasowników, przymiotników, rzeczowników czy przysłówków, a zatem zwroty typu: delight in, essayer de, preocuparse por itp. Z własnego doświadczenia i rozmów z innymi wiem, że to nie lada orzech do zgryzienia, a na domiar złego orzech, po którym native speakerzy od razu poznają cudzoziemca (nawet jeśli ów szczęśliwiec wyzbył się rodzimego akcentu i posiada bardzo duży zakres słownictwa). Da się jednak owo "poznanie" chociaż w pewnym stopniu ograniczyć. Jak? Podzielę sie paroma wskazówkami, które pomogły mi w znacznym stopniu opanować przyimki w miarę przyjemny i lekki sposób:
1. Uczenie się słówek wraz z przyimkami ZAWSZE w kontekście. "Bez kontekstu" to "bez sensu". Każdy język jest polisemiczny, na każde słówko przypada po kilkadziesiąt znaczeń i to właśnie dzięki kontekstowi wiemy, o jakie znaczenie chodzi. Dlatego efektownym sposobem nauki jest czytanie, wypisywanie słówek, a następnie powtarzanie na głos pełnych zdań, które pomogą nam dopasować słówko do odpowiedniego kontekstu. Oczywiście, najłatwiej zapamiętamy własne zdania na tematy, które nas interesują;
2. Podzielenie nauki na części, bo duże ilości nowego słownictwa do opanowania zniechęcają i...przerażają. Dobrym sposobem jest albo zakupienie albo wykonanie samemu fiszek ze zwrotami w rozmiarze kieszonkowym i zabierania ich ze sobą. Zawsze w ciągu dnia można znaleźć parę minut na naukę, np. dojeżdżając gdzieś. Alternatywa jest umieszczenie kartek z przyimkami np. w pokoju przy biurku lub nawet lodówce, byleby tylko dość często na spoglądać (opcja szczególnie pomocna dla wzrokowców);
3. Nie warto tłumaczyć obcojęzycznych przyimków na polskie i vice versa. Owszem, w pewnej części przypadków mogą się one pokrywać, ale nie jest to żelazna reguła. Nie ma potrzeby wprowadzać sobie zamętu, by potem zastanawiać się, czy ten bądź tamten przyimek na pewno odpowiada danemu przyimkowi w języku obcym. Ponadto, nie zawsze przyimki pojawiają sie w języku A tam, gdzie były w języku B.



Wyślij zaproszenie do