Jerzy
Śliwa
zawodowy mediator,
trener, współpraca z
EMNI Bruksela, pr...
Agnieszka
Swaczyna
Adwokat,
www.blogrozwod.pl
www.childabductionbl
og.pl
Temat: PRZEDSTAW SIĘ, BO WARTO
Jestem adwokatem, a niedawno zdobyłam kwalifikacje mediatora rodzinnego. W swojej praktyce zawodowej zajmuję się głównie prawem cywilnym i rodzinnym. Prowadzę bloga o rozwodach i separacji (http://blogrozwod.wordpress.com) oraz prawie spadkowym (http://blog.kancelariaswaczyna.pl). Ukończyłam kurs mediacji rodzinnej, gdyż uważam, że warto szukać rozwiązania konfliktów poza sądem. Jeszcze nie wiem, czy będę prowadziła mediacje. Na razie myślę o stażu.
Magdalena
Sendor
trener, mediator,
właścicielka firmy
Ekodzieciak
Temat: PRZEDSTAW SIĘ, BO WARTO
Prowadzimy mediacje oparte na modelu mediacji Porozumienia bez Przemocy M. B. Rosenberga.Więcej o nas na stronie http://strefaporozumienia.pl/
W świat mediacji dopiero wchodzimy i mam nadzieję, otrzymać tu wiele inspiracji a może i równiez dołożyć.
Maciej
Wojewódka
analityk, manager,
badacz, organizator,
uhonorowany za kr...
Temat: PRZEDSTAW SIĘ, BO WARTO
Osobiście nie wierzę obecnie w szersze powodzenie mediacji w naszym kraju, w sytuacji rozchodzenia się rodziców, gdyż otoczenie prawne sprzyja występowaniu czynników uniemożliwiających ten proces jakimi są praktyczna nierówność stron w postępowaniu rodzinnym oraz niejednokrotne występowanie przemocy emocjonalnej jaką jest alienacja rodzicielska, niejednokrotnie ukrywanej pod płaszczykiem konfliktu rodzicielskiego.Natomiast podaję kilka linków do dyskusji na forum Alienacja rodzicielska, które być może okażą się przydatne w Waszej pracy, gdyż wskazują na występowanie problemów u dzieci wychowujących się tylko z jednym rodzicem oraz możliwych negatywnych następstw tych problemów, które warto byłoby uświadamiać rozchodzącym się rodzicom.
Oto one:
Gdy dziecko (również nastolatek) wychowuje się i mieszka tylko z jednym rodzicem
http://www.goldenline.pl/forum/1386722/gdy-dziecko-row...
oraz
Alienacja rodzicielska w praktyce
http://www.goldenline.pl/forum/976112/alienacja-rodzic...
Ogólne wprowadzenie teoretyczne do tych zagadnień przedstawiam m.in. na stronach:
https://sites.google.com/site/maciejwojewodka/home/gdy-...
oraz
https://sites.google.com/site/maciejwojewodka/home/alie...
Zapraszam jednocześnie do zapoznania się z krótkim omówieniem mojego projektu badawczego – Alienacja rodzicielska (PA) – wstępne badania nad problemem i jego efektami w Polsce, które jest dostępne m.in. na stronie:
https://sites.google.com/site/maciejwojewodka/home/alie...
Zapraszam także do współpracy podczas realizacji tego projektu.Maciej Wojewódka edytował(a) ten post dnia 02.10.12 o godzinie 11:25
konto usunięte
Temat: PRZEDSTAW SIĘ, BO WARTO
Maciej Wojewódka:
Osobiście nie wierzę obecnie w szersze powodzenie mediacji w naszym kraju, w sytuacji rozchodzenia się rodziców, gdyż otoczenie prawne sprzyja występowaniu czynników uniemożliwiających ten proces jakimi są praktyczna nierówność stron w postępowaniu rodzinnym oraz niejednokrotne występowanie przemocy emocjonalnej jaką jest alienacja rodzicielska, niejednokrotnie ukrywanej pod płaszczykiem konfliktu rodzicielskiego.
Jako osoba, która mediacje ma już za sobą (nic nie wniosły, bo po 30 min. sesji wspólnej zostały zerwane przez moją ex) chciałem tylko dodać, że nie są one zalecane w sytuacjach kiedy w rozpadającej się rodzinie występuje przemoc fizyczna bądź psychiczna.
Moim zdaniem, w obecnym systemie sądowniczym, mediacje zastąpiły pierwszą rozprawę rozwodową, która dawniej zawsze była pojednawcza.
Z moich doświadczeń (jak i bazując na przekazie od innych rozwodzących się par), mediacje były zlecane przez Sąd tuż przed wyznaczeniem terminu sprawy rozwodowej - tak aby była "jasność" co do dalszego kierunku sprawy rozwodowej (to się chyba fachowo nazwy dalszego przewodu sądowego).
Następna dyskusja: