konto usunięte
Temat: W zdrowym ciele zdrowy duch. Well-being nabiera znaczenia...
Pracodawcy coraz częściej stwarzają warunki pracy pozytywnie wpływające na ogólny dobrostan pracowników, czyli well-being. Zwłaszcza że co piąty pracownik deklaruje, iż odejdzie z pracy, jeśli pracodawca nie będzie lepiej dbać o jego zdrowie.Well-being przynosi korzyści nie tylko pracownikom, ale też pracodawcom.
To dobre narzędzie w walce o pracownika na rynku pracy - blisko połowa zatrudnionych twierdzi, że w przypadku zmiany pracy będzie poszukiwać takiej firmy, która zadba o zdrowie pracowników lepiej, niż wymagają tego przepisy BHP.
Aktywność fizyczna pomaga pozbyć się stresu - ćwiczenia powodują wzrost endorfin, czyli hormonów szczęścia.
Well-being to podejmowanie działań służących dobremu samopoczuciu i zdrowiu pracowników. W czasie, kiedy na rynku coraz trudniej o pracowników, firmy zaczęły sięgać po to narzędzie. Jak przekonują eksperci, trend ten będzie narastał.
- Na podstawie przygotowanego przez Devire raportu #RynekZmianyPracy widzimy, że w najbliższych latach pracownicy będą oczekiwać od swoich pracodawców więcej elastyczności oraz zaangażowania w ich well-being – mówi w rozmowie z PulsHR.pl Michał Młynarczyk, dyrektor zarządzający firmą rekrutacyjną i outsourcingową Devire. W efekcie takich zmian powinni zwiększyć i poprawić poziom zaangażowania swoich pracowników. To z kolei przełoży się na zmniejszenie rotacji - dodaje.
W podobnym tonie wypowiada się Sylwia Pawełczyk-Maśluk, VP Talent & Culture Eastern Europe w Accor.
- W mojej ocenie prężnie rozwijać się będzie szeroko pojęty temat well-being. Nie zapomnimy oczywiście w tym roku o rynku pracownika i nadal szukać będziemy najlepszych rozwiązań w zakresie budowania marki pracodawcy, rekrutacji i benefitów - komentuje.
Regenerująca drzemka w trakcie pracy
Przykładów na działania w zakresie well-being – szczególnie na światowym rynku – nie brakuje. W jednej z chińskich firm w Pekinie są pokoje do drzemki z leżakami, a pracownicy mają nawet możliwość przebrania się w piżamę. Z kolei Google, Procter&Gamble, Zappos czy Cisco zdecydowały się w niektórych swoich biurach umieścić specjalne fotele do spania („EnergyPods”).
We Wrocławiu natomiast w 2018 r. powstała Vinci Power Nap – Kawiarenka Snu. To miejsce wytchnienia, ciszy i spokoju, słychać śpiew ptaków, są prawdziwe drzewa. Wszystko to wśród trawy i oczyszczonego powietrza.
CZYTAJ DALEJ » https://www.pulshr.pl/rynek-zdrowia/w-zdrowym-ciele-zdr...