konto usunięte

Temat: Czy zarządzanie wierzytelnościami jest efektywne?

Czy zarządzanie wierzytelnościami jest efektywne?

Czy zarządzanie wierzytelnościami w naszym kraju przynosi oczekiwane efekty? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali eksperci KPF, którzy przy okazji opracowywania najnowszego raportu na temat wielkości polskiego rynku wierzytelności oszacowali, jak prezentuje się efektywność windykacji. Przeprowadzona analiza prowadzi do dość optymistycznych wniosków.


Obrazek

Nierzetelni kontrahenci szkodzą przedsiębiorcy, osłabiają potencjał gospodarczy. Średni udział odzyskanych należności do wartości obsługiwanych wierzytelności W okresie od końca 2014 roku wskaźnik utrzymywał się w przedziale wartości względnej od ok. 4,1% do 5,8%.

Zatory płatnicze to jedna z głównych bolączek polskich przedsiębiorców i problem dość szeroko poruszany w różnego rodzaju opracowaniach. Konsekwencją nieterminowych płatności ze strony kontrahentów może być chociażby konieczność ograniczania zatrudnienia i inwestycji czy limitowanie funduszu płac. Aby zminimalizować negatywne skutki nierzetelności płatniczej, wierzyciele decydują się zlecić wyspecjalizowanym podmiotom działania windykacyjne czy też sprzedają portfele wierzytelności wierzycielom wtórnym. Jest to krok, który zasługuje na pochwałę - efektywna windykacja długów jest bowiem w stanie minimalizować straty gospodarcze oraz społeczne.

Nierzetelni płatnicy szkodzą nie tylko wierzycielowi – przeciętny Kowalski również traci ...

http://www.finanse.egospodarka.pl/art/galeria/143332,C...Ten post został edytowany przez Autora dnia 05.09.17 o godzinie 16:03

konto usunięte

Temat: Czy zarządzanie wierzytelnościami jest efektywne?

Artykuł powinien jasno przestawić co to jest FACTORING (skup wierzycielności) i jak się nim efektywnie posługiwać.

konto usunięte

Temat: Czy zarządzanie wierzytelnościami jest efektywne?

100 mld zł rocznie tracą polskie firmy z powodu zatorów płatniczych. Powstają nowe rozwiązania, które mogą uchronić je przed bankructwem.

Koszty zatorów płatniczych dla polskich firm wynoszą ponad 100 mld zł rocznie. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że przedsiębiorstwa muszą czekać średnio 3 miesiące na opłacenie wystawionej faktury. Zatory płatnicze są poważnym problemem dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, który musi się posiłkować kredytami, pożyczkami albo faktoringiem, żeby utrzymać płynność finansową. Nie każda firma może z nich jednak skorzystać. Aby wypełnić też lukę na rynku, pojawiają się firmy z usługą mikrofaktoringu dla freelancerów oraz małych i średnich firm.


– Zapotrzebowanie na poprawę płynności jest w każdej firmie, czy to małej, czy dużej, z tym że mała firma jest na to dużo bardziej wrażliwa. Kiedy duża firma ma problem z płynnością, to jest w stanie to przez jakiś czas wytrzymać. Dla małej może to oznaczać spore problemy. Dlatego powinny położyć naprawdę duży nacisk na odpowiednie zarządzanie swoją płynnością finansową. Mamy kilka narzędzi finansowych, które pozwalają im spokojnie odnaleźć się w tej sytuacji – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Tomasz Domagalski, prezes zarządu firmy faktoringowej Finiata, która zadebiutowała w czerwcu na polskim rynku.

https://biznes.newseria.pl/news/100-mld-zl-rocznie-trac...



Wyślij zaproszenie do