konto usunięte

Temat: jak oczyszczać kamienie

nasi przyjaciele, tak jak i my trochę się brudzą (głównie tym, że oczyszczają nas i nasze pomieszczenie z nieciekawych energii, jeśli takowe się przydarzą, a wystarczy jakaś negatywna myśl, emocja), więc trzeba je co pewien czas, zwyczajowo mówi się, że co tydzień, oczyszczać.

Jakie macie sposoby na oczyszczanie?

Ja preferuję kilka:
- pod bieżącą wodą (nie może być za gorąca, raczej letnia lub zimna) z intencją oczyszczenia z niskich wibracji
- kąpiel w soli morskiej (wrzucam do miski z wodą garść soli i wsadzam kamyki do kąpieli. na ile? to zależy, intuicyjnie, ale może macie jakieś dane na ile powinno się wsadzać)
- wsadzenie, wręcz zakopanie w ziemi - bardzo to lubią i też je to oczyszcza.

konto usunięte

Temat: jak oczyszczać kamienie

Witajcie z reguły kamienie moczy się w osolonej wodzie (najlepiej źródlanej) 24h i trzyma na słońcu.
Można je też oczyszczać na szczotkach ametystowych, lub kryształowych.
Generalnie szczotki maja właściwości oczyszczania pomieszczeń i wszystkiego co znajduje się w ich zasięgu.
Warto mieć taką szczoteczkę w każdym pomieszczeniu.Anna L Pedowicz edytował(a) ten post dnia 25.03.10 o godzinie 14:11
Adrianna Adamek

Adrianna Adamek "Prawdziwym
powołaniem człowieka
jest to tylko, do
czego ...

Temat: jak oczyszczać kamienie

Korale dobrze oczyszczać w wodzie morskiej, więc trzeba je zabrać nad morze... , a turkusy trzeba zakopywać w ziemi...
Adrianna Adamek

Adrianna Adamek "Prawdziwym
powołaniem człowieka
jest to tylko, do
czego ...

Temat: jak oczyszczać kamienie

Po zimnej kąpieli kamienie mają być wystawione na promienie słoneczne. Dopiero tak oczyszczone i naenergetyzowane służą najlepiej...

konto usunięte

Temat: jak oczyszczać kamienie

Adrianna Adamek:
Po zimnej kąpieli kamienie mają być wystawione na promienie słoneczne. Dopiero tak oczyszczone i naenergetyzowane służą najlepiej...

Tak też mniej więcej robię tylko jeszcze + modlitwa :)
Ela S.

Ela S. Doradca ...

Temat: jak oczyszczać kamienie

do stosowanych przez Was metod oczyszczania można uzupełniająco dodać oczyszczanie dymem z kadzidła.
Kamień należy zanurzyć w dymie. Najlepiej do tego nadają się kadzidła o właściwościach oczyszczających takie jak mirra, benzoes.
Teresa Serafinowska

Teresa Serafinowska Doradztwo życiowe,
wróżby i astrologia

Temat: jak oczyszczać kamienie

Z zasady witam każdy nowo przybyły do mnie kamień żywiołami, które wymieniłyście w powyższych postach, można dodać jeszcze energię ognia - co doskonale oczyszcza a poza tym jest to swoisty rytuał powitalny. Kiedy już z nimi pracuję, zwykle przepłukuję pod bieżącą wodą (chyba, że pracowały nad czyms trudnym, wtedy czyszczę w zależności od potrzeb). Lubią też światło Słońca i Księżyca dla harmonizowania.
Katarzyna C.

Katarzyna C. DOULA, masażystka,
nauczycielka,
opiekunka

Temat: jak oczyszczać kamienie

"Moje" kryształy od czasu do czasu wysyłam do sanatorium: wkładam do wody z solą morską i zostawiam w ciemnościach na 2, 3 tygodnie.
Na bieżąco i najczęściej umieszczam w ziemi, aby oddały to, co zebrały podczas pracy i nabrały nowej siły.
Oczywiście korzystają też z kąpieli w słońcu, księżycu, deszczu, wannie :)

konto usunięte

Temat: jak oczyszczać kamienie

Nie wszystkie kamienie lubią wodę!!!

Przeczytajcie:

Jak często czyścić kamienie?
Wszystko tak naprawdę zależy od naszych osobistych preferencji oraz co najważniejsze- intuicji.
Niektórzy od razu po dotknięciu kamienia opłukują go pod strumieniem bieżącej wody. Od czasu do czasu kamień taki umieszczają w słonej wodzie na dłużej.
Inni oczyszczają kamienie jedynie po intensywnej pracy z osobą chorą lub np. medytacji.
Osobiście staram się zawsze wyczuwać kiedy dany kamień potrzebuje oczyszczenia- nie robię tego każdorazowo po pracy z danym minerałem. Staram się słuchać intuicji, patrzeć na kamienie, dotykać ich i podświadomie wyczuwać, czy są już za bardzo zabrudzone energetycznie, czy jeszcze nie.

Jakie są metody oczyszczania kamieni?
Kąpiel w słonej wodzie - do naczynia wsypujemy garstkę soli (najlepiej morskiej, ale może też być zwykła), układamy kamienie i wszystko zalewamy letnią wodą. Kamienie pozostawiamy w takiej wodzie na około 1 - 2 godziny. Po wyjęciu warto przepłukać kamienie pod bieżącą wodą a następnie je wytrzeć lub pozostawić na słońcu aż do wyschnięcia.
Uwaga! Zielone kamienie (lub kolorowe zawierające w sobie odcienie zieleni) nie przepadają za słoną wodą!

Oczyszczanie pod bieżącą wodą - kamień umieszczamy pod strumieniem letniej wody na kilka minut. Metoda zalecana dla zielonych kamieni oraz innych nie przepadających za solankami (np. turmaliny). Ważne- niektórych kamieni nie wolno umieszczać w wodzie gdyż mogą się rozpuścić (sól, chalkantyt), lub uwalniać szkodliwe substancje do wody (np. wanadynit)

Oczyszczanie w dymie - nasze kamienie możemy oczyszczać w dymie np. białej szałwii, drzewa sandałowego, itd. Warto podczas takiego oczyszczania wizualizować sobie to, że kamień opuszczają wszelkie negatywne energie, wibracje a sam kamień staje się "czysty". Metoda zalecana dla kamieni nie lubiących kontaktu z wodą (np. piryt).

Mycie z użyciem delikatnym środków czyszczących - jedynie w wyjątkowych sytuacjach, gdy nasz kamień staje się lepki i bardzo zanieczyszczony energetycznie i fizycznie. Myślę, że metoda ta jest wskazana jedynie dla osób bardziej obeznanych z tematyką.

Umieszczanie w sypkiej soli morskiej - zasypany kamień trzymamy w soli przez 24h a następnie opłukujemy kamień pod wodą. Sól raz na jakiś czas wymieniamy a pojemnik oczyszczamy.

Przy użyciu wizualizacji i słów - metoda dla zaawansowanych. Kamień umieszczamy w dłoni i wypowiadamy na głos formułę:
"Pragnę, aby ten kamień został oczyszczony! Niech opuszczą go złe energie!" . Podczas kilkukrotnego wypowiadania tych słów warto wizualizować sobie jak kamień staje się jaśniejszy, a złe energie, niczym zdmuchnięty kurz opuszczają kamień.

Wodę, która pozostała w naczyniu po oczyszczaniu kamieni należy szybko wylać do ścieków a samo naczynie- przepłukać.
Jeśli nie wiesz jaka metoda jest najodpowiedniejsza dla Twojego kamienia, nie wiesz czy możesz go umieścić w wodzie- oczyść go za pomocą dymu z kadzidła. To najbezpieczniejsza metoda!

Jak naładować kamień?
Umieszczanie na słońcu - najpopularniejsza forma ładowania naszych kamieni. Oczyszczone minerały umieszczamy na np. parapecie na kilka godzin. W przypadku kamieni kolorowych warto czas ten odpowiednio skrócić, gdyż mogą one wyblaknąć!

Umieszczanie w świetle księżyca - najlepsza metoda dla wyjątkowo kolorowych kamieni. Światło księżyca jest znacznie subtelniejsze od promieni słonecznych, dlatego kamienie warto umieścić na parapecie na cała noc. Oczywiście- najlepiej w czasie pełni, w bezchmurną noc!

Ładowanie energią Ziemi - kamienie pochodzą oraz powstały we wnętrzu Ziemi, dlatego też ponowne umieszczenie ich w podobnym otoczeniu jest bardzo dobrą metodą ponownej energetyzacji. Kamienie możemy zakopać w ogródku w czystej, nie skażonej substancjami chemicznymi ziemi, lub w donicy. Energia Ziemi jest bardzo delikatna, dlatego kamienie należy trzymać w niej przez kilka dni (najlepiej- nawet 7). Proszę zwrócić szczególną uwagę na kamienie nie lubiące wody- możemy je umieścić w donicy pod warunkiem, że ziemia jest sucha i nie będzie na nią padał deszcz!

Mocą umysłu - jedynie dla osób zaawansowanych, o dużych umiejętnościach relaksu i koncentracji. Przed ładowaniem kamienia musimy być absolutnie zrelaksowani zarówno fizycznie jak i umysłowo. Z zamkniętymi oczami trzymamy w dłoniach kryształ nad głową, wyobrażamy sobie strumień białego światła przechodzący przez czubek głowy, trafiający do serca, po czym biegnący wzdłuż rąk do dłoni i ładujący trzymany przez nas kamień.

Jak zharmonizować/ zaprogramować kamień z naszą osobistą energią?
Każdy oczyszczony i naładowany kamień możemy także odpowiednio zharmonizować z naszą własną energią. W tym celu należy wygodnie usiąść, najlepiej w pozycji medytacyjnej, wziąć kamień do dłoni i myśląc lub mówiąc półgłosem- "moja energia łączy się z Twoją energią". Możemy też "zaprogramować" dany kamień, np. w celu ochrony- "odtąd będziesz mnie bronił przed złą energią, złymi wpływami i ludźmi", przyciągnięcia bogactwa, itd. Cierpisz na migrenę? Zaprogramuj ametyst na to, aby uwolnił Cię od bólu, po czym regularnie umieszczaj go na czakrze brwi, lub korony. Możliwości jest wiele, zaufaj intuicji i mocy kamieni.

Często nie jesteśmy do końca przekonani czy dany kamień jest odpowiedni na daną dolegliwość- w tym celu warto zadawać konkretne pytania wahadłem. Np. "czy ten kamień jest odpowiedni na daną dolegliwość?". W dziale "Wahadełkowym" znajduje się kilka plansz ułatwiających nam odnalezienie odpowiedniego kamienia- zapraszam tutaj.

!Kamienie nie przepadające za wodą!
Cynober, Halit, Krokoit, Wanadynit, Piryt, Piromorfit, Erytryn, Chalkantyt, Kowelin, Cerusyt (po kontakcie koniecznie umyj ręce- ruda ołowiu!).
Oznacza to też, że kamieni tych nie trzymamy bezpośrednio na skórze a na ubraniu!
Kolorowe kalcyty najlepiej umieszczać w wodzie krócej od pozostałych kamieni.

!Kamienie nie przepadające za słoną wodą!
Wszelkie zielone kamienie oraz kolorowe zawierające tę barwę. Np. malachit, niektóre zielone odmiany turkusu, awenturyn, szmaragd, zielony kalcyt itd.
Turmaliny zaleca się oczyszczać jedynie pod bieżącą wodą.

Tekst ze strony:
http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=45&t=1458
Krzysztof W.

Krzysztof W. Szukam pracy.
Specjalista ochrony
środowiska.

Temat: jak oczyszczać kamienie

Magda zamieściła świetny tekst dotyczący oczyszczania. To prawda, niektóre kamienie nie znoszą wody. Do tych, kótre nie lubią słonej wody dodałbym jeszcze chryzokolę i lazuryty (lapis lazuli) - jeśli już maja być płukane słoną wodą, to jedynie krótko, a potem koniecznie trzeba je wypłukać wodą słodką. Generalnie, to lepiej jest po prostu zasypać kamień solą, niż płukać go w słonej wodzie. I dotyczy to wszystkich kamieni. Jedynie bursztyny lubią i wręcz wymagają aby je od czasu do czasu wykąpać w słonej wodzie.

Jeśli chodzi o promienie słoneczne, to niektóre barwne kamienie rzeczywiście mogą nieco zmieniać barwę, ale to wtedy gdy są bardzo długo wystawione na bardzo silne słońce. Natomiast spore niebezpieczeństwo wiąże się z szeroko pojętymi kryształami - zarówno kryształy górskie, jak i kwarce różowe, dymne, mleczne, z rutylem jak i ametysty. One czasem mają w swoim wnętrzu "zatopione" banieczki gazu, który pod wpływem promieni słonecznych nagrzewa się i w "banieczce" gazu bardzo wzrasta ciśnienie. To może doprowadzić nawet do pęknięcia kryształu. Miałem takie przypadki. Dlatego nie przesadzajmy ze słońcem, uważajmy na swoje kamienie, nie zostawiajmy ich zbyt długo na pełnym słońcu , bo możemy stracić bardzo wartościowe okazy.

Natomiast niezmiernie ważna rzeczą jest zakopywanie kamieni. Kamienie zakupione w sklepie mają za sobą długą drogę, bardzo często są bębnowane, przechodzą długi transport, w sklepie są wielokrotnie dotykane, przekręcane, uderzane. One przez to tracą swoje właściwości. Choćby przez to, że zawarte w nich domeny magnetyczne są zupełnie chaotycznie ułożone. Dlatego też zakupione w sklepie kamienie należy bezwzględnie zakopywać. I to na CONJMNIEJ 7 dni - to jest absolutne minimum. Oczywiście nie zakopujemy kamieni, które są rozpuszczalne w wodzie (wymieniła je Magda w sytowanym tekście). Kamienie zakopane w ziemi odzyskują znaczną część swoich właściwości, które utraciły podczas obróbki.

Mówi się też dużo o mentalnym oczyszczaniu kamieni. Niektórzy to potrafią. Jednak nowo zakupiony kamień powinien przejść pełny proces oczyszczenia: zakopanie do ziemi, intensywne płukanie, okadzenie, i wreszcie ładowanie promieniami słońca, księżyca lub gwiazd. Niektórzy zalecają przed ładowaniem "przeciągnąć" kamień przez płomień świecy. Jeśli ktoś chce sprawdzić, czy jego siły mentalne są na tyle duże, by oczyścić taki "sklepowy" kamień, to niech spróbuje siłą woli np. zmienić biegunowość magnesu. Jeśli mu się to uda, to śmiało może się brać za mentalne oczyszczanie kamieni. I proszę, nie traktujcie tego ostatniego zdania jak żart - napisałem to całkiem poważnie.



Wyślij zaproszenie do