Temat: Pomoc- ankieta dla obcokrajowców

Piszę pracę magisterską i potrzebne mi ankiety na temat cudzoziemców studiujących w Polsce. Proszę o pomoc klikając w link:

http://webankieta.pl/ankieta/w1hpthg2bk7a/p
Bogdan Janusz

Bogdan Janusz Jak jest śledź po
japońsku?

Temat: Pomoc- ankieta dla obcokrajowców

Nie jestem obcokrajowcem, ale z ciekawości rzuciłem okiem na ankietę i... jak na mój wymagający gust jest ona mocno niedopracowana. Konkretnie:

1. Z jakiego państwa Pan/ Pani przybył/ a?
3. Skąd zdobył pan/ pani informację na temat możliwości studiowania w Polsce?


To jak, w pierwszym pytaniu szanuje się ankietowanego (Pan), a w trzecim już nie (pan)?

1. Z jakiego państwa Pan/ Pani przybył/ a?
4. Podaj źródła finansowania pobytu na studiach w Polsce.
6. Jakie czynniki zewnętrzne zdecydowały o wyborze Polski jako miejsca moich studiów?


To ja już jestem całkiem głupi, jak pan Czesio z Kabareciku Lipińskiej: zwracasz się do ankietowanych per pan, per ty, czy per ja?

7. Czy polecił by Pan/ Pani innym obcokrajowcom podjęcie studiów w Polsce?

Obcokrajowcowi bym darował, ale Polak piszący pracę magisterską powinien jednak wiedzieć, że cząstkę -by z osobowymi formami czasowników pisze się łącznie.

1. Z jakiego państwa Pan/ Pani przybył/ a?
10. Podaj kraj pochodzenia, a w następnym pytaniu zaznacz właściwy kontynent


Czyżby pytanie nr 10 sprawdzało, czy ankietowany aby nie nakłamał w pytaniu nr 1?

Sugeruję szybkie wniesienie stosownych poprawek, zanim się nie zorientuje promotor :-) I życzę dużo ankietowanych i powodzenia w pisaniu pracy.
Karina Ślesińska

Karina Ślesińska Hiszpania - tłumacz
przysięgły j.
hiszpańskiego

Temat: Pomoc- ankieta dla obcokrajowców

Bogdan, jak na mój gust to się trochę czepiasz :) Owszem, to są błędy ortograficzne, ale mnie bardziej zastanawia czy taki Erasmus w ogóle będzie potrafił przeczytać taką ankietę w j. polskim, zrozumieć ją i wypełnić.

Pytanie 1 i 10 wcale nie oznacza tego samego. Załóżmy, że człowiek urodzony w Senegalu mieszka od 5 lat we Francji. Więc odp. na pierwsze pytanie - przybył z Francji, odp. na dziesiąte - pochodzi z Senegalu (Afryka).
Bogdan Janusz

Bogdan Janusz Jak jest śledź po
japońsku?

Temat: Pomoc- ankieta dla obcokrajowców

Trochę? Nie, ja się bardzo czepiam. To wynika z mojego zanadto idealistycznego podejścia do życia: wydaje mi się, że kandydat na magistra powinien umieć stworzyć spójną i logiczną ankietę składającą się z raptem kilkunastu pytań. Choć może się mylę, może teraz już na takie rzeczy nie zwraca się uwagi, ale mnie to razi. Jeżeli promotor pracy nie zwróciłby na te niedoróbki uwagi, to albo jakość prac, którymi się teoretycznie opiekuje, całkiem mu zwisa (w skrajnym przypadku: nawet ich nie czyta), albo sam nie wie, co jak się pisze i nie widzi niczego złego w niespójności pytań. Tak czy tak biada nam, biada.

To, że Erasmus może mieć problemy ze zrozumieniem ankiety nie jest, moim zdaniem, żadnym usprawiedliwieniem dla fuszerki. A jeśli się zdarzy, że nie będzie miał problemów i zwróci uwagę na te same szczegóły, co ja? Nie wiem, żyję w innym świecie, ale... mnie by było głupio.

A jeśli chodzi o pytania 1 / 10, to pewnie masz rację, choć jeśli tak, to ta para pytań bardziej pasowałaby mi do kwestionariusza peerelowskiego pogranicznika niż do studenckiej ankiety.



Wyślij zaproszenie do