Zbigniew J Piskorz

Zbigniew J Piskorz www.PISKORZ.pl
sMs692094788
kreowanie wizerunku
...

Temat: NASZE Wspolczesne ZAGROŻENIA.....Z czego wynikają...

Aż 70% powszechnych schorzeń ma związek z nieprawidłowym odżywianiem czyli dietą i wagą.
Codzienna dawka witamin, minerałów i składników odżywczych jest niezmiernie ważna dla dobrego stanu zdrowia i witalności. W idealnym świecie, odpowiednią dawkę witamin, minerałów i innych składników odżywczych dostarczyłoby nam nasze codzienne pożywienie. Ale w dzisiejszych czasach, właściwe odżywianie nie zawsze jest możliwe.
W naszym społeczeństwie wiele osób ma kłopoty z nadwagą oraz cierpi na niedobór składników odżywczych. W związku z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi, takimi jak zbytnie objadanie się, opuszczanie posiłków i stosowanie niewłaściwych diet. Stres, lekarstwa, palenie papierosów, alkohol i złe nawyki żywieniowe wszystko to prowadzi do słabszego przyswajania składników odżywczych przez organizm.
Wielu ludzi, którzy pragną szybko schudnąć, wyczerpuje swój organizm niebezpiecznymi metodami odchudzania. Diety radykalnie ograniczające pożywienie lub diety niskokaloryczne rzadko dostarczają organizmowi potrzebne składniki odżywcze i mogą prowadzić do wielu przewlekłych schorzeń.
Gwałtowne odchudzanie może także pozbawić nas radości jedzenia.
Po długim stosowaniu diety i odmawiania sobie wszystkiego. Ludziom nie udaje się utrzymać pożądanej wagi ciała i zgubione kilogramy powracają z nawiązką!
Jeśli twoja dieta dostarcza ci niewystarczającej ilości składników odżywczych, musisz ją uzupełnić witaminami, minerałami i innymi składnikami odżywczymi.

Z czego wynikają nasze problemy?
Z niedostarczenia wszystkich składników odżywczych jakich potrzebuje nasz umęczony organizm. Całodniowe zabieganie z dnia na dzień bez chwili odpoczynku, złe dożywianie aby tylko szybko i byle jak. Ciągłe stresy, zanieczyszczenia dają o sobie znać. Efektem tego jest to iż w naszym małym kraju rocznie wydajemy ponad 11 mld złotych w naszych aptekach w tym, na ponad 2 mld na leki na recepty. Na co wydajemy tyle pieniędzy: Pięć pastylek dziennie, to polska norma. Zazwyczaj oczywiście zgodnie z potrzebami i zaleceniami lekarzy, ale nie zawsze. Prawie każdy dorosły Polak - 92% - zażywa leki przeciwbólowe! Często nie tylko bez konsultacji ze specjalistą, ale wręcz bez opamiętania. Źródło: Wydarzenia Polsat 6 listopada 2005r.

Łatwo więc sobie przeliczyć ile statystyczny Polak wydaje rocznie na leki. Dzięki temu tzw. BIAŁY PRZEMYSŁ rozwija się tak dynamicznie. Apteki wyrastają w każdym mieście jak grzyby po deszczu.

Kolejną naszą główną bolączką jest głód.
Z czego on wynika, oprócz opisanego wcześniej szybkiego jedzenia byle jak, byle gdzie ważne ze szybko jest właśnie brak odpowiedniej ilości składników odżywczych. W naszych fast foodach jedzenie nie zawiera tyle składników odżywczych co powinno. W efekcie tego mamy głód a po nim kolejne jedzenie w ten sam sposób i koło się zamyka. Zanim się obudzimy mamy sporą nadwagę. Gdy tak nie robimy mamy inny problem - chorujemy i kolejna wizyta w aptece. A przecież można tego wszystkiego uniknąć.

Kolejnym zagrożeniem dla naszego zdrowia jest zła żywność:
Zacytuję teraz fragmenty artykułu z gazety Wprost autorstwa Andrzeja Kulika "...W Polsce od dawna spożywamy nabiał i mięso skażone dioksynami ... ... Dioksyny wywołują choroby nowotworowe i uszkadzają system odpornościowy organizmu; ich szkodliwe oddziaływanie na organizm ujawnia się czasem dopiero po latach ... ... W Polsce nie ma norm określających zawartość dioksyn w żywności ... rutynowe badania wykonuje się natomiast w Unii Europejskiej ... Polskiej żywności na razie nikt nie zamierza kontrolować. Dalej więc będziemy żyć w błogim przeświadczeniu, że nasza żywność jest "zdrowsza i lepsza" od zagranicznej ... ... Mało tego, w naszym codziennym jadłospisie znajduje się wiele substancji nie mniej szkodliwych dla zdrowia niż dioksyny...." Mam nadzieje, że od tego czasu wiele się zmieniło.

Otyłość, a astma.
Otyłość u dzieci, zwłaszcza u dziewczynek, zwiększa ryzyko zachorowania na astmę. Sugerują to badania przeprowadzone w latach 1993-1994 w Szkocji i Anglii na reprezentatywnej grupie prawie 15 tys. maluchów w wieku 4-11 lat. Chorobę wykryto u 17 proc. z nich, przy czym częściej występowała ona u dzieci z nadwagą. Nie ma prostego wyjaśnienia, dlaczego otyłe dziewczynki są podatniejsze na astmę niż chłopcy. Odpowiedzi być może należy szukać w wyższym poziomie hormonu leptyny, produkowanego przez tkanki tłuszczowe.

Źródło: Tygodnik "Wprost", Nr 949 (04 lutego 2001)

Zaburzenia erekcji mogą być oznakami chorób układu krążenia. Przyczyny chorób serca są od lat te same: palenie papierosów, nadciśnienie, otyłość, wysoki poziom cholesterolu. (...) Równie ważny jest styl życia: czas spędzony przed ekranem komputera i za kierownicą w połączeniu z pełną węglowodanów i tłuszczów dietą oraz brakiem ruchu odbija się na naszej kondycji i doprowadza do otyłości.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat liczba osób z nadwagą w krajach rozwiniętych wzrosła niemal dwukrotnie. Choroba ta staje się poważnym problemem nie tylko w krajach rozwiniętych, lecz także rozwijających się. Coraz częściej specjaliści, mówiąc o otyłości, używają określenia "epidemia". Tylko w Stanach Zjednoczonych liczba dorosłych dotkniętych otyłością wynosi 61 mln. Na całym świecie jest 100 mln otyłych. Poważne problemy z nadwagą coraz częściej mają nastolatki. Żródło: Tygodnik "Wprost", Nr 824 "Waga problemu"(13 września 1998).

Pokolenie fast death
Dzieci są karmione rakotwórczymi produktami. Nowotworami, cukrzycą, zawałem serca, a w najlepszym wypadku próchnicą zębów grozi spożywanie produktów przeznaczonych dla dzieci, zawierających nadmierne ilości cukru bądź soli - ostrzega brytyjska organizacja konsumencka Consumers Association. Większość dzieci w Polsce cierpi z powodu niedoboru witamin, szczególnie B1, B2, B6, PP i C - alarmują polscy dietetycy w raporcie "Witaminy, żywienie, zdrowie". Głównym tego powodem jest lawinowy wzrost spożycia produktów typu fast food. Źle żywionych jest prawie 80 proc. dzieci między pierwszym a trzecim rokiem życia, głównie z powodu mało urozmaiconej diety - wynika z raportu opracowanego przez Instytut Matki i Dziecka, Instytut Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka oraz Instytut Żywności i Żywienia. Źródło: Tygodnik "Wprost", Nr 1102 (11 stycznia 2004)

Schudnij dla zdrowia
Musisz uświadomić sobie, że zrzucenie zbędnych kilogramów to nie jest przejaw próżności, tylko konieczność. Otyłość przyczynia się m.in. do: cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, układu pokarmowego, kręgosłupa i stawów. Utrudnia ruch, a to powoduje dalsze kłopoty ze zdrowiem. Może być przyczyną kompleksów i depresji. Otyłość brzuszna (tzw. wisceralna - sylwetka przypomina jabłko, a tłuszcz gromadzi się wewnątrz jamy brzusznej) wiąże się z tzw. zespołem metabolicznym, który przyczynia się do powstawania cukrzycy typu 2, miażdżycy, zawałów, udarów, raka piersi i endometrium. Już spadek wagi o 5 kg znacznie zmniejsza ryzyko cukrzycy oraz chorób serca i naczyń krwionośnych. Źródło : gazeta.pl

Według szacunków amerykańskich naukowców w ciągu najbliższych 50 lat z powodu otyłości średnia długość życia Amerykanów, która wynosi obecnie około 77 lat, skróci się o co najmniej dwa do pięciu lat - alarmują naukowcy. Liczba otyłych dzieci w USA w ciągu ostatnich 25 lat podwoiła się. Obok otyłości istnieje problem nadwagi, który dotyka około 30 procent amerykańskich dzieci. Jednak dane już teraz niepokoją. Odsetek otyłych dzieci i młodzieży kształtuje się obecnie w Polsce w zależności od regionu w granicach od 5 do 15 procent.

CHOROBY, DO KTÓRYCH MOŻE PROWADZIĆ OTYŁOŚĆ:
- cukrzyca typu 2
- nowotwory (szczególnie rak piersi, prostaty, jajników i jelita grubego)
- bezdech senny
- udar mózgu
- osteoporoza
- zawał
- nadciśnienie
- choroba niedokrwienia serca
- artretyzm
- choroby pęcherza żółciowego

Najbardziej zagrożone otyłością są w Polsce osoby w średnim wieku, między 30 a 50 rokiem życia, gdzie wynika to z faktu, iż do pracy jeżdżą samochodami, siedzą cały dzień przy biurku, a na aktywność fizyczną najczęściej nie mają czasu Źródło: Studencka.pl

Problem jest poważny. Przewiduje się, że za dziesięć lat więcej ludzi umrze z powodu chorób wywołanych przez nadwagę niż wskutek nałogowego palenia tytoniu. Z danych statystycznych można wywnioskować, że jemy dziś mniej niż dwie dekady temu, jednak prowadzimy znacznie mniej aktywny tryb życia, co powoduje, że spalamy mniej kalorii. Ponadto nasza żywność jest pełna substancji chemicznych, gdzie nie do końca wiadomo, jak działają na nasze organizmy.

I Aby powyższe nas nie dotyczyło!!!
Konsultacje po wypelnieniu zgloszenia na stronie http://ziola.com.pl/ankieta