Michał Stopka

Michał Stopka Inwestor
Profesjonalny:
michalstopka.pl

Temat: Jeżeli ktoś zastanawia się nad zmianą pracy to może go...

Witam

Ostatnio napisałem taki post na moją grupę: PRACWONIK: CZEGO ROBIĆ NIE WOLNO. Może to Cię naprowadzi na coś cikawego.
http://www.goldenline.pl/grupa/pracownik-czego-robic-n...

Pozdrawiam Michał Stopka

Tekst poniżej:

Witam serdecznie

Dzisiaj poruszę temat trochę „drażliwy”, czyli zakończenie pracy. Temat dotyczy oczywiście wniosków na temat poszukiwania miejsca, gdzie chciałoby się pracować.

1) Zanim zdecydujesz się podjąć pracę w danym miejscu, warto dokładnie upewnić się, co do zakresu obowiązków. W momencie, gdy zakres obowiązków jest „szeroki” warto zadać pytanie, które obowiązki pracodawca uważa za kluczowe. Można np. zapytać „ile procent czasu będę poświęcał na…”
Dzięki temu dowiesz się, jaką rolę masz spełniać i unikniesz rozczarowań w przyszłości.

2) Ciekawym pytaniem jest zapytanie: „Co stało się z osobą, na stanowisko której aplikuję?” Szczególnie wiele informacji może wnieść odpowiedź osoby rekrutującej, jeżeli przypadkiem masz znajomego, który wie, co stało się z taką osobą…

3) W momencie, gdy kończy się pracę w firmie, moim zdaniem warto odejść w „dobrej atmosferze”. Po pierwsze po co się denerwować, po drugie nigdy nie wiadomo „gdzie się trafi na kogoś w przyszłości” a po trzecie może to być ciekawy sposób na „ćwiczenie” swojego zachowania w stresujących czy też trudnych warunkach.

4) Jeżeli jesteś w firmie i czujesz, że z jakichś powodów to nie jest to, czy też po prostu czujesz, że się nie rozwijasz, to warto również pomyśleć o zmianie pracy.
Oczywiście konkretna decyzja zależy od Twojej indywidualnej sytuacji, ale co do obecnego stanu rynku pracy, (sytuacja zapewne zależy trochę od zawodu czy też regionu kraju), generalnie jest ZNACZNIE lepiej niż było jeszcze rok czy dwa lata wcześniej. Pojawia się wiele ogłoszeń o pracę. Firmy o wiele szybciej oddzwaniają a czas rekrutacji uległ skróceniu.

Myślę, że nie warto brać pierwszej lepszej oferty pracy, warto natomiast aplikować do firm, gdzie chciałoby się naprawdę pracować. Wiele ogłoszeń jest teraz umieszczanych na stronach firmowych.

I na zakończenie poniżej link do danych z Głównego Urzędu Statystycznego na temat bezrobocia w poszczególnych powiatach Polski na koniec marca 2007.

http://stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/PUBL_bezrobotn... (po kliknięciu w link należy dać OK.)

Zauważ, że w dużych miastach bezrobocie jest w przedziale 10%-5%.
W ciągu najbliższego roku, dwóch bezrobocie też powinno spaść w pozostałych regionach.

i jescze jeden:

A spadek bezrobocia nie jest spowodowany tylko wyjazdem rodaków za granicę. Proszę zobaczyć na link poniżej:

http://bezrobocie.org.pl/x/261496

W III kwartale 2006 przybyło 567 000 osób pracujących...

http://bezrobocie.org.pl/x/279034?doc_pg=1

W IV kwartale 2006 liczba ta się nie zmieniła (ale zazwyczaj w IV kw. kończą się prace sezonowe więc liczba osób pracujących powinna się zmniejszyć, a jednak się nie zmiejszyła...