Temat: WARSZTATY NA LOTNISKU CYWILNYM I WOJSKOWYM/MUZEUM...
WARSZTATY NA LOTNISKU CYWILNYM I WOJSKOWYM/MUZEUM LOTNICTWA - KRAKÓW AIRPORT - 6 i 7 KWIETNIAWarsztaty plenerowe i przegląd portfolio to doskonały sposób na regularne podnoszenie swoich umiejętności fotograficznych. Możesz w nich uczestniczyć co miesiąc, za każdym razem zaprosimy Cię w inne, atrakcyjne miejsce. Sprawdź najbliższe edycje, a jeśli jesteś uczestnikiem lub absolwentem kursów WSF, skorzystaj z atrakcyjnej zniżki 50%!
PROWADZĄCY
Tomasz Pacan
Fotografuje od kilkunastu lat, należy do grupy kieleckich fotografów „CKF” (od 2002), w roku 2007 został artystą fotografikiem, członkiem ZPAF w Okręgu Świętokrzyskim Związku Polskich Artystów Fotografików w Kielcach.
Od wczesnego dzieciństwa pasją jego życia stały się samoloty. Z czasem bierne obserwacje i uwielbienie dla „maszyn latających” zaczęły nawarstwiać się w pamięci, z przetworzone przez umysł sygnały uporządkowały kosmiczny system wartości związany z funkcjonowaniem tego osobliwego świata. Jak wielu młodych zapaleńców, rozpoczął poznawanie „latającego świata”, wstąpił do modelarni lotniczej przy Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Bocianek (1984 – 1990), a następnie uprawiał modelarstwo redukcyjne we własnym mieszkaniu.
Po zafascynowaniu fotografią, modelarstwo lotnicze ustąpiło nowej miłości w życiu Tomasza. Jako samouk opanowywał arkana techniki i technologii fotografii, a także wyszukiwał trudno dostępną wiedzę o różnych rodzajach samolotów. Z łatwością określa sylwetki maszyn latających, zna tajniki i przeznaczenie poszczególnych modeli samolotów, rozpoznaje specjalne techniki i tajniki maszyn przygotowywanych do startu w pokazach samolotowych. Śledzi, poszukuje oraz uczestniczy w dostępnych mu pokazach lotniczych Air Show w Radomiu, CIAF w Brnie (Czechy), ILA w Berlinie (Niemcy) oraz w „Piknikach lotniczych” organizowanych w miejscach dostępnych dla miłośników lotnictwa i fotografii. Fotografuje samoloty z ziemi. Poszukuje własnego spojrzenia na latający temat. Nie wystarcza mu sfotografowanie samolotu czy grupy maszyn z ziemi, z miejsca wyznaczonego dla publiczności oglądającej pokazy. Poszukuje miejsca, gdzie fotograf będzie miał korzystne oświetlenie tematu w trakcie wykonywania całej akrobacji lotniczej. Zajmuje stanowisko obserwacyjne, oczekuje na rozpoczęcie pokazu, wykonuje niewielką ilość zaplanowanych zdjęć. Solidna wiedza o temacie pozwala mu skutecznie eliminować przypadkowe ujęcia. Nie uznaje pracy z motorem, który wykonuje kilka zdjęć w ciągu jednej sekundy. Żałuje, że nie może polecieć wraz z samolotami w przestworza : nie ma takiej możliwości.
Więcej na: http://www.tompac.pl
http://www.tompac.pl
http://www.fotopolis.pl/index.php?g=315
http://whttp://www.goldenline.pl/forum/2701290/kursy-s...
http://www.swiatobrazu.pl/krajobraz_podniebny__wywiad_...
Koszt udziału w warsztatach:
- przedsprzedaż do 18 marca dla uczestników poprzednich warsztatów WSF w 2013 roku: 200 zł netto
- przedsprzedaż do 18 marca dla pozostałych: 400 zł netto
- cena warsztatów w dniach 19-26 marca: 600zł
Zamknięcie naboru planowane jest na 27 marca.
NIE CZEKAJ, ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!
http://www.sztukafotografii.org/kursy/plener-i-przegla...Aldona F. edytował(a) ten post dnia 18.03.13 o godzinie 09:54