konto usunięte

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi. Z blaskiem w oku patrzyliśmy na nasze autorytety i poznawaliśmy życie. Oni byli wielcy, mądrzejsi i uczyli nas jak postępować. Przekazywali swoją wiedzę i wiarę, że będzie lepiej. Niewielu dziś pamięta o Małym Księciu, o czasach gdy byli dziećmi. W tomach komentarzy, polemik i narzekań zginęło znaczenie słowa przyjaźń i miłość. Wiele innych znaczeń straciło swoją moc by przebić się przez mur złych ambicji wybudowany z zachłanności i zazdrości. Egoizm skrył się w odpowiedzi – wszyscy tak robią. Potykając się o prawdę pomijamy ją milczeniem lub z braku wiedzy zamieniamy w agresję. Nie sztuką jest wywołać pożar, ale sztuką jest odnaleźć źródła i je oczyścić. Tylko wtedy opakowanie zawierać będzie piękną zawartość.
Co przesłoniło prawdziwe wartości, z jakimi przyszliśmy na świat? Kto zatruł źródło logiki?
Sztuka, filozofia czy religia? Czy znasz już zasady tej gry?

Zapraszam do dyskusji

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

... to człowiek zatraca sam siebie, wypływa także na innych... często wychowywujemy się w środowisku niezalżnym od nas i nabieramy przyzywczajenia innych ...

... tak owszem coraz mniej ludzi patrzy na cierpinie innych, nie wie co to pomoc dobre słwowo - bo szybko się zapomina jak sameu się potrzebowało pomocy ... pogoń za dobrami materialnymi, chęć pięcia sie do góry zabija wrażliwość - smutne ale prawdziwe ...

...zastanówmy się kie my ostatni raz pomogliśmy komuś, podaliśmy pomocną dłoń - zacznijmy od siebie ... :-)
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Slawek D.:
Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi. Z blaskiem w oku patrzyliśmy na nasze autorytety i poznawaliśmy życie. Oni byli wielcy, mądrzejsi i uczyli nas jak postępować. Przekazywali swoją wiedzę i wiarę, że będzie lepiej. Niewielu dziś pamięta o Małym Księciu, o czasach gdy byli dziećmi. W tomach komentarzy, polemik i narzekań zginęło znaczenie słowa przyjaźń i miłość. Wiele innych znaczeń straciło swoją moc by przebić się przez mur złych ambicji wybudowany z zachłanności i zazdrości. Egoizm skrył się w odpowiedzi – wszyscy tak robią. Potykając się o prawdę pomijamy ją milczeniem lub z braku wiedzy zamieniamy w agresję. Nie sztuką jest wywołać pożar, ale sztuką jest odnaleźć źródła i je oczyścić. Tylko wtedy opakowanie zawierać będzie piękną zawartość.
Co przesłoniło prawdziwe wartości, z jakimi przyszliśmy na świat? Kto zatruł źródło logiki?
Sztuka, filozofia czy religia? Czy znasz już zasady tej gry?

Zapraszam do dyskusji

Hej Slawku, Wnosisz do forum ciekawe spostrzezenia. W agresje zamieniamy nasz brak wiedzy jak i wiele roznych innych naszych niedoskonalosci, a wiedza nic nie gwarantuje.

Nie sztuka jest gasic pozar, sztuka jest nie dopuscic do niego. Mamy duzo pieknie opakowanych - no i co z tego?

Slawku, fenomen medium forum bardzo mnie interesuje. Czytam kazde ciekawe wypowiedzi. Dziekuje Ci za Twoj post.

Arek Kasprowski, 14.06.2007, 13:42
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

[author]Hubert

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Arek K.:

Czesc Hubert, masz racje wychowujemy sie z reguly w srodowiskach na ktore jako male stworzenia nie mamy zadnego wplywu. Przeciez nie mozemy wybierac, (jeszcze) gdzie bedziemy zyc.

Jak uwazasz, forum jest dobrym medium, zeby wrzucac popularno-filozoficzne wynurzenia w sensie byc czy posiadac
i co jest wazniejsze.

Moze porozmawialibysmy o forum. Czy znasz kogos, kto przez forum znalazl prace? Polknal jakiegos konika w sensie hobby? Wybral jakis zawod, wczesniej nie moc zdecydowac sie na zaden? Wypromowal sobie swoje wyroby? Zwrocil uwage na swoje produkty czym by one nie byly w kulturalny i subtelny sposob? Czym moze byc forum a czym nie, to jest cos co mnie interesuje. A Ciebie?

Dziekuje za wklad, Hubert.

Arek Kasprowski, Zurich, 14.06.2007, 14:38


... Arku ... nie każdy potrafi pzrelać swoje myśli na forum - wiele osób sie krępuje, inni nie maja czasu na swoistego rodzaju uzewnetrznianie się ...

... moja przygoda z GL zazceło sie pół roku temu - zarejestrowąłem się talk z ciekawości i trakltowałem to jako swego rodzaju zabwę ... jednak z czasem dołączajac do kolejnych grup, zaczałęm poznawać ciekawych ludzi, od kórych dużo sie nauczyłem i cały zcas się uczę ... forum traktuje jako swojego rodzaju encyklopedię, gdzie znajde odpowiedż na nurttujace mnie pytania - dzięki tem stale sie rozwijam ...
... GL to też dla mnie jeden z nazrędzi szukania zatrudnienia - rozmowy z parcodawcami - teraz zostało to utrudnione poprzez zmiane polityki GL i brak mozliwości umieszczania ofert pracy ... zan kilkanasie osób, kóre dostały pracę i które zrobiły biznes :-)

... napewno GL pomogło mi w rozwoju i zrozumieniu istotnych kwestii - to takze na GL poznałe sowjego prywatnego trenera i mentora...

... forum jest porzytecznym narzędziem - tylko jeżli umiejtenie z niego korzystamy, otaczamy się prawdziwymi ludźmi i mamy szacunek do innych - tylko w tedy nasza współpraca będzie owocna...

pozdrawiam
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

[author]Hubert

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Arek K.:

Hubert, dziekuje Ci bardzo za szczere i dobre slowa. Nie mozna odmowic Ci szczerosci wypowiedzi. Ciesze sie, ze sie udzielasz.

Wiedzmy tez i to, ze duzo ludzi naprawde czyta wszystko to co piszemy. Czasem lepiej napisac np. w Wordzie, zastanowic sie i dopiero potem tu wrzucic. Czasem trzeba pisac na zywo. To byly takie sobie ogolne dywagacje. Dzis jest dobry dzien. Doskonale.

Arek Kasprowski, 14.06.2007, 15:04

... wiem, że robie literówy :-) .. ale czamsi zdarzy się, że kogoś to zrazi i czepia się, ale nie ocenjmy kogoś po tym jak pisze tylko co pisze ...
... to samo tyczy się wyglądu... ponizej przykłąd jak możemy się pomylić, gdy tylko oceniamy go po wygladzie ..

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60935,4222446...
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

[author]Hubert

konto usunięte

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Witam Arku, witam obecnych

Jest to pierwsze oficjalne forum w którym uczestniczę. Jeśli ma być związane z wykonywanym zawodem to przemieni się w krótkim czasie w kolejny kącik reklamowy. Przepraszam, ale osobiście mam już dość wykonywania pod klienta kolejnych opakowań, wymyślania chwytliwych haseł i wabienia go kolorami. Skoro zawartość jest tak mało istotna a zostawiłeś mi wybór - wybieram być. Wskaż tylko ofiarę do zanęcenia.

konto usunięte

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

A mnie zawsze ten fragment bardzo frapował. To taki sposób widzenia świata przez dziecko, które oczekuje nie tylko na konkret, ale i na wyjaśnienie: dlaczego? Ono rozumie, że pudełko z dziurkami może być schronieniem dla baranka i ufa, że on tam jest.Edyta Kowalczyk edytował(a) ten post dnia 16.06.07 o godzinie 01:42

konto usunięte

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Witaj Edyta
W sztuce oszukiwania naiwnych zawsze liczy sie młode mięso.

Reszta wypowiedzi straciła znaczenie.Slawek Drej edytował(a) ten post dnia 31.07.07 o godzinie 21:19
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Edyta K.:
A mnie zawsze ten fragment bardzo frapował. To taki sposób widzenia świata przez dziecko, które oczekuje nie tylko na konkret, ale i na wyjaśnienie: dlaczego? Ono rozumie, że pudełko z dziurkami może być schronieniem dla baranka i ufa, że on tam jest.Edyta Kowalczyk edytował(a) ten post dnia 16.06.07 o godzinie 01:42

Najpiekniejszym w widzeniu swiata przez dziecko jest jego oczywistosc, otwartosc, bezposredniosc, samozrozumialosc,zaufanie i szczerosc czysta jak krysztalowa lza. Ja rowniez, tak samo jak Edyta, uwazam swiat dziecka za urzekajaco piekny. :-)

Arek Kasprowski
Zurich, 17.06.2007 niedziela, 10:39

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

... no i się pogubiłem przy drugiej wypowiedzi p. Sławka ...

konto usunięte

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Slawek D.:

Witaj Sławku,
Jestem zdziwiona Twoją wypowiedzią. Nie do końca wyczuwam jej intencje. O co Ci chodzi?

Czy uważasz, że jakiś specjalista nawet z najbardziej aktualną wiedzą jest w stanie odpowiedzieć na Twoje najbardziej egzystencjalne i osobiste pytania? - Sądzę, że nie zrobi tego nawet największy geniusz. Na te pytania musisz sobie odpowiedzieć sam. Tak zresztą, jak każdy z nas.
Zapewniam Cię, że każdy z nas ma swoje sukcesy i porażki. Tego niestety nie widać zza klawiatury.

Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy, dlaczego wiele osób ulega złudzeniu, że ludzie zajmujący się na co dzień nauką i dydaktyką nie znają życia? Ostatecznie nauczyciel akademicki nie mieszka na uczelni i ze wszystkimi życiowymi problemami też musi sobie dać radę. Więc skąd podejrzenie, o życie bez jaj i bez rozumu?

Kiedy życie mi doskwiera, to najpierw się modlę a potem szukam rozwiązania i ludzi, którzy mogą mi pomóc. Podstawowa zasada: Najważniejsze to się nie dawać.Edyta Kowalczyk edytował(a) ten post dnia 17.06.07 o godzinie 23:54
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Slawek D.:
Witaj Edyta
W sztuce oszukiwania naiwnych zawsze liczy sie młode mięso. Po wypadku w pogardzie mam fachowców którzy nie umieją dać prawidłowej odpowiedzi na pytanie KTO CIE KOCHA. Specjalistów od starych technologii znam na pęczki a młodych ze starą wiedzą napisana 20 lat wstecz jeszcze więcej. Do zaszczepienia inteligencji w scalony układ dzieli nas niewielka granica ale żeby nad nią zapanować potrzeba JAJ. Wirtualne nie wystarczą wiec zapytam - przy jakiej wartości szczyt piramidy Masłowa zaczyna uwierać w tyłek? Mistrzu Arturze - ile potrzeba pieniędzy by czuć sie szczęśliwym i kto ci poda rękę gdy będziesz na dnie?. Wspomniałeś o wiedzy - jaką posiadasz, tą kupioną z książek i wykładów czy wyszukaną. Małpa po 10 letnim szkoleniu potrafi jeszcze jeździć rowerem, robić na drutach i przy dobrym humorze posprząta, a ty? Szukasz kolejnych ofiar do programu sztucznej inteligencji. Którą księgę wybrałeś przychodząc na ten świat? Komu sie poskarżysz gdy życie kopnie cię w DUPĘ. Wykładowcy? czy Bogu. W ostatnim wariancie dobrze wybierz bo jeden zabiera JAJA a drugi ROZUM

Dzien Dobry, Slawku :-)

Ja nie lubie byc niegrzeczny. I nie bede. Poruszasz niesamowicie zlozona tematyke. Pelna odpowiedz na Twoje pytania otrzymalbys w odpowiedniej, odpowiedznio wyposazonej bibliotece. Sa jednak tutaj takie pytania, na ktore musialbys sobie dac odpowiedz Ty sam. Przy czym mam wrazenie, ze Ty juz znasz odpowiedzi na kilka z nich i probujesz sprawdzic czy pokrywaja sie one z zapatrywaniami innych. Kiedys, gdzies uslyszalem takie bzdurne zdanie:

"wszystkim rowno i po rowno, ale mnie troszeczke wiecej"
No i co ja mam teraz o tym wszystkim sadzic ? ;-)

Pozdrawiam,
Arek Kasprowski
Zurich, 19.06.2007, 11:20, wtorek, temp 28°C w cieniu, bezchmurne niebo, bezwietrznie. :-)

konto usunięte

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Witaj Arku
Przepraszam Cię jeśli poczułeś się w jakimś stopniu urażony. Zgadłeś że znam odpowiedzi na wiele z postawionych pytań. Wiele z naszych postępowań jest wynikiem dziedziczonego pokoleniowo wzorca zachowania, odczuwania i myślenia. Archetypu który sami również przekazujemy następcom. Jeśli wzorzec posiada błędy każda następna kopia będzie je powielać. My powielamy je od bardzo dawna dlatego wrzuciłem taki kontrowersyjny temat. Jeśli możemy się jeszcze porozumiewać warto prześledzić dlaczego w nas samych występuje dużo niezgodności. Niestety nie wielu chce oczyścić z błędów i fałszu powielany wzorzec a jest już XXI wiek.
Pozdrawiam

konto usunięte

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Witajcie
Pożywienie, uczucie, potrzeba ochrony to trzy podstawowe filary bytu człowieka. To one tworzą rodzinę, plemienną wspólnotę i narody. Dopóki filary nie są zagrożone ewolucja przebiega spokojnie i ospale. Gdy z jakiś powodów filar zostaje zagrożony dochodzi do konfliktów. Nie zawsze jest to winą człowieka ale w wypadku skrajnych życiowych sytuacji zaczynają pękać moralne hamulce. Wtedy zaczyna się tworzyć historia i hierarcha rządu. Gdyby nauka w szkole sięgnęła okresów starszych od Platona a sztuka i wiedza nie były domeną kapłanów postęp byłby mniej krwawy. Z małpiej ewolucji pozostały resztki ogona i materialna chęć bogacenia się. O bogu nie zawsze pamiętamy a rzeczywistość jest wykładnikiem dziejowej historii. Gorzej gdy wbrew własnej woli stajemy się uczestnikami niechcianych rozwiązań lub sytuacji.
Gdy wbrew logice zaczyna sie sterowanie zachowaniem człowieka. Wybaczcie mi ale ludzie potrafią ze sobą rozmawiać i szukać rozwiązań gdy są w podobnych intelektualnie grupach. Co jednak gdy posiadają archetypowe błędy wszczepione gdy byli małymi dziećmi?
Stojąc przed drzwiami do nanotechnologii i genetycznej inżynierii jesteśmy już dorośli czy jeszcze dziećmi?
Pozdrawiam i przepraszam za swój ton który był wynikiem odkrywanych prawd.
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Slawek D.:
Witaj Arku
Przepraszam Cię jeśli poczułeś się w jakimś stopniu urażony. Zgadłeś że znam odpowiedzi na wiele z postawionych pytań. Wiele z naszych postępowań jest wynikiem dziedziczonego pokoleniowo wzorca zachowania, odczuwania i myślenia. Archetypu który sami również przekazujemy następcom. Jeśli wzorzec posiada błędy każda następna kopia będzie je powielać. My powielamy je od bardzo dawna dlatego wrzuciłem taki kontrowersyjny temat. Jeśli możemy się jeszcze porozumiewać warto prześledzić dlaczego w nas samych występuje dużo niezgodności. Niestety nie wielu chce oczyścić z błędów i fałszu powielany wzorzec a jest już XXI wiek.
Pozdrawiam

Slawku, a gdzie tam :-) urazony ;-).

Pamietasz moze, kiedy w Polsce nie bylo miesa w sklepach... i o dziwo sasiadka, Pani Nowicka informowala sasiadke, pania Majewska! pania Kwiatkowska! Czy juz wiecie? Mieso przywiezli? Gdzie?? W tym, na ulicy 20-go Czerwca!

Pani Nowickiej nie przeszkadzalo, ze pani Majewska i pani Kwiatkowska, kiedys wykupia ostatni kawalek i dla pani Nowickiej, ktoregos dnia na pewno zabraknie miesa. Czy ja powinienem powiedziec pani Nowickiej o tym, "zeby sie nie chwalila, ze wie," ze przywiezli mieso w tym na ulicy 20-go Czerwca, czy gdzies indziej? Dlaczego mialbym to pani Nowickiej mowic?
Arek Kasprowski
Zurich, 20.06.2007, sroda, 15:38

konto usunięte

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

Witaj Arku

Zgadzam się z Tobą. Ale w nas samych jest błąd powielany na następne kopie. Jako dzieci jesteśmy czystą kartą zapisywaną przez rodziców, nauczycieli i otoczenie. Do 35 lat jesteśmy pełni energii by później stwierdzić, że coś jest nie w porządku. Otoczenie i brak stabilnych warunków wyzwala w nas różne reakcje. Jeśli do tego dodam wpływ chemii w pożywieniu mam komplet składników, które nas modelują. Mózg wytwarza wiele hormonów i wpływa na nasze reakcje osobowe i zdrowotne. Wielki procesor między uszami, który jak się okazuje można programować. Od zachowania w młodości można wstępnie określić, jacy będziemy w wieku późniejszym. Co się dzieje, gdy programy są niekompatybilne znasz na pewno z doświadczenia. To samo jest z nami zwłaszcza, gdy parametry określające układ nie są stabilne. Jednym z wykładników postępu jest ciągłe zmniejszanie się przepaści pomiędzy niektórymi obszarami nauki i wtedy zaczyna brakować miejsca dla trwałego oparcia.
Co w takim razie jest lepsze - być człowiekiem wątpiącym i mającym wiele pytań, czy szczęśliwym drzewem toczonym przez korniki? Po 20-czerwca został tylko krzyżyk z orzełkiem a gdy wiedza jest kierunkowa brak obiektywizmu, dlatego lekarz od serca potrafi rozwalić wątrobę a gość od reklamy i marketingu zwątpić w uczciwość. Gdy to nałoży się na moralny wzorzec dochodzi do niezgodności i powrót do pytania mieć czy być. Przed nami zabawa w kolory a niebieski, zielony, czerwony, czarny i biały to drugi zestaw w przepustce do Nowej planszy ewolucji. Czy dasz granat dziecku?Slawek Drej edytował(a) ten post dnia 21.06.07 o godzinie 02:24
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: „- Narysuj mi baranka. …”

To sa bardzo interesujace rzeczy, o ktorych piszesz Slawku.

Zurich, 21.06.2007, 08:07, czwartek

Następna dyskusja:

- Narysuj mi baranka …cz. 2




Wyślij zaproszenie do