Maria S.

Maria S. Civis totius
mundi...

Temat: Dlaczego warto wspierać pracowników w zarządzaniu ich...

Potocznie rozwój zawodowy jest rozumiany jako mobilność w poziomie, w pionie, czy w głąb struktury organizacji, jak i jako nabywanie oraz rozwijanie kompetencji.

Bywa tak, że plany rozwojowe nie zawsze spotykają się z akceptacją samych zainteresowanych. Spotkałam się z tym, że same działania rozwojowe proponowane przez organizację, często nie są - w porównaniu z poniesionymi nakładami - w pełni konsumowane. Co więcej nieadekwatne działania rozwojowe i brak odpowiedniego długofalowego zarzadzania, mogą rodzić wśród kadry poczucie frustracji, czy prowadzić wręcz do odpływu wartościowych pracowników, którzy gdzie indziej dostrzegą możliwość wykorzystania własnych kompetencji.

Jakie, waszym zdaniem, warunki powinny stworzyć organizacje, aby zapobiec odpływowi najbardziej utalentowanych pracowników?
Juliusz B.

Juliusz B. INSTYTUT BIZNESU

Temat: Dlaczego warto wspierać pracowników w zarządzaniu ich...

dla najbardziej utalentowanych pracowników, którzy stanowią w praktyce o wartości firmy dobrze jest tworzyć specjalne ścieżki kariery, włącznie z prawem do udziału we współposiadaniu i zarządzaniu.
Lekceważenie lub ignorowanie wartości i znaczenia ich potencjału kończy się tym, że zmieniają pracę.
Maria S.

Maria S. Civis totius
mundi...

Temat: Dlaczego warto wspierać pracowników w zarządzaniu ich...

Zmiana pracy przez utalentowaną kadrę jest niepowetowaną stratą. Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest zaproponowanie wyróżniającym się pracownikom, jak to podkreślił Juliusz B., indywidualnej ścieżki kariery. Aby można było zrealizować zamierzenia w praktyce, organizacja musi osiągnąć pewien stopień świadomości, który wykaże zrozumienie dla potencjału i wartości pracowników. Niebagatelne znaczenie ma tu również sposób zarzadzania. Dlatego biorąc powyższe pod uwagę, dobrze jest, kiedy w firmie zbudowany jest systemowy i szczegółowy program ścieżek karier. Sadzę, iż adekwatne działania rozwojowe w połączeniu z długofalowym sposobem zarzadzania mogą zwiększyć satysfakcję pracowników, co w rezultacie może również zaowocować podniesieniem jakości i wartości ich pracy. Zmniejsza się także wtedy poczucie frustracji, a tym samym odpływ •wartościowych pracowników. Przecież każdy z nas czujący w sobie duży potencjał jak dziecko potrzebuje możliwości ekspansji posiadanej energii… Dobry pomysł indywidualnych ścieżek rozwoju zawodowego, niewątpliwie ma jeszcze jeden charakterystyczny plus: jest to zwiększenie świadomości roli pracowników w organizacji w dłuższym okresie. Taki stan rzeczy pozwala skuteczniej utrzymać utalentowana kadrę. Patrząc z drugiej strony to również niezły sposób na pełna konsumpcję działań rozwojowych proponowanych przez pracodawcę.Maria S. edytował(a) ten post dnia 18.07.07 o godzinie 11:33

Następna dyskusja:

Dlaczego firmy w Polsce nie...




Wyślij zaproszenie do