Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Jeśli ktoś jest cynicznym mężczyzną ceniącym sobie samodzielność... albo na dobrą sprawę kimkolwiek innym, to polecam serię "Garret, P.I.", pana Cooka. Lżejsze od Czarnej Kompanii, choć też o wojaczce się dużo mówi.
Rzadko kiedy udaje mi się tak wczuć w historię i zżyć z bohaterem.
Choć ostrzegam: Fabuła prosta jak nieszczęście, a i błąd logiczny się przytrafi.
Iwona W.

Iwona W. Manager Sprzedaży

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

A ja dla odmiany polecam polskiego pisarza : Konrada T. Lewandowskiego i jego super książki o "Kotołaku", w sumie 5 części. Czyta się jednym tchem. Magowie, strzygi, wampiry no i oczywiście Kotołak..

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Ja po kilku książkach Pratcheta wzięłam się za Pilipiuka :) Aktualnie czytam "Operację Dzień Wskrzeszenia" - w dwóch słowach "Warsaw fiction" :D Dobry styl, wnikliwe obserwacje, wartka akcja i umiejętne połączenie sci-fi z faktami historycznymi. Wciąga! :)
Jarosław H.

Jarosław H. Ekspert - główny
specjalista ds.
obsługi prawnej
ubezpiec...

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Tak, to prawda, że Pilipiuka się czyta nieźle, ale błędy faktograficzne i logiczne w jego książkach haratają mózg jak morgenszterny :)
Ale żeby nie było, że niczego nie polecam to zwracam uwagę na Magdalenę Kozak i "Nocarza" i "Renegata".

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Cóż, można tu stworzyć piękną długą listę dzięki Wam.
Czytałam Nekroskopa - Briana Limleya. Zaczęłam wieczorkiem,ot tak, dla odprężenia. Książkę odłożyłam...gdy mi się skończyła. Nie znajdziecie tu krasnoludów, czarów i magii, ale wampira, nekromantę i nekroskopa. Ostatni jest "tym dobrym" on tylko rozmawia ze zmarłymi. Może to nie fantasy, ale gdy bohater książki korzysta ze wstęgi Mobiusa załamując czasoprzestrzeń - jest ciekawie :)
Anna Onufryczowska

Anna Onufryczowska DeBenedetti Majewski
Szcześniak
kancelaria prawnicza
Sp.k.

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Cykl AMBER Rogera Zelaznego - świat nie jest tym czym się wydaje, może po prostu jesteśmy tylko cieniem czegoś innego, a bycie księciem niestety nie jest takie łatwe. Coś powalającego na kolana, do czego zawsze wracam. Nie sposób streścić w dwóch słowach, to trzeba po prostu przeczytać.

Guy Gavriel Kay - trylogia "Fionavarski gobelin" (Letnie drzewo, Wędrujący ogień, Najmroczniejsza droga) to fantasy w czystej postaci pełne heroizmu, mrocznego przeznaczenia, bohaterów i zła, które chce zniszczyć cały świat.

Cykle Belgariada i Malloreon Davida Eddingsa, który kreuje bardzo barwny świat, pełen ciekawych na pewno wielowymiarowych postaci i tworzy naprawdę ciekawą opowieść jakże by było inaczej o walce dobra ze złem.

Ostatnio zaczytuję się w cyklu Stevena Eriksona - Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych, niesamowita mozaika kultur, charakterów, mieszcząca w sobie zdarzenia z tysięcy lat.

Żadne streszczenia nie pomogą ;) to należy przeczytaćAnna Onufryczowska edytował(a) ten post dnia 22.06.07 o godzinie 21:29
Adam Klyszcz

Adam Klyszcz Pod błękitną płachtą
nieba.........

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Glen Cook i jego cykle "Czarna kompania" oraz "Imperium grozy" to książki do których często wracam, nawet by tylko przeczytać kilka stron. Polecam.

Poza tym polscy autorzy: Piekara, Lewandowski, Pilipiuk.

Zwróćcie uwagę na wydawnictwo Fabryka Słów.

pozdrawiam

adam
Wojciech Szyszko

Wojciech Szyszko IT Specialist, IBM

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Mnie bardzo podobala sie ksiazka Magic: the gathering "Arena". Nie pamietam autora , ale pamietam ze bardzo dobrze sie czytalo

konto usunięte

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

przychodza mi do głowy polscy:
A. Sapkowski- nie widzialem żeby był wymieniony wczesniej, moze przez to ze to takie oczywiste :))

T. Pratchet- (ten akurat nie polski) wspomniany już kilkukrotnie, na poczatku byłem nim zachwycony, teraz juz sie troche uodpornilem :);

A. Pilipiuk- jak wżej, cykl o Wędorwyczu wydwał mi sie cudem (piwo Perła :) mniam), ale teraZ mam wrażenie że te pierwsze opowiadania były najlepsze, a tematy poza Wedrowuczem nie ida tak dobrze i z prawicowym spaczeniem (nie żebym był jakims lewakiem :);

J. Piekara- cykl o inkwizytorze Mordimerze- miecz aniołow, lowcy dusz- polecam; takze wg mnie poradzil sobie z lzejsza tematyka w cyklu o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża- czytalem "ani s,lowa prawdy"- rowniez fajne i zabawne;

M. Kozak- i wspominany wyzej Nocarz i Renegat (czytalem ostatnio Renegata,kombinuje Nocarza - o wampirach wspołczesnie w Polsce- mi sie podobalo, chociaz mam troche wrazenie ze nie wypada :), a okladka moim zdaniem to straszny kicz;

J. Komuda- przejął schede po Sienkiewiczu- cykl opowieści z Dzikich Pól- przez sentyment, bo nie wiele wiem o tym okresie (okolice XVII-VIII wieku na kresach wschodnich;

Z zagranicznych i nie tak stricte fantasy, czasami troche o mroczne klimaty sie ociera, czasami o s-f:
N.Gaiman- za specyficzny klimat jego książek i przez sentyment do komiksu Sandman- jak ktos lubi komiksy to poleca

H.P.Lovecraft- mroczne klimaty o przybyszach z kosmosu i potworach z glebin- powiesci grozy z poczatku XX wieku- polecam bo klasyka, choc w mojej opinii warto przeczytac tylko kilka i w pewnym momencie przestać, bo po jakimś czasie robi sie wtórne;

E.A.Poe- klasyka, chociaż też bradziej grozy niż fantasy. nie czytałem tego dużo i już jakiś czas temu, ale pamiętam że mi sie podobało;

P.K.Dick- już czyste s-f. również mroczne, paranoiczne klimaty (ach ten LSD w latach 70tych), na poczatku fajne, ale też nie warto przedawkowywac bo pozniej tez w kołko o tym samym, ze beznadzieja itp.

Nocna Straz chyba łukarienki- przez sentyment do literatury rosyjskiej- chociaz to chyba na podstawie filmu powstało- o walce dobra i zla we wspolczesnej rosji (chyba Moskwa) (wampiry, wilkolaki itp. (jak komuz podobal sie film)

K. Bułyczow- seria o Wielkim Guslarze- takie rosyjskie s-f z przymruzeniem oka.

howgh
/sorka za miejscami niedbala forme

konto usunięte

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

tomek mam a i owszem ale nie ono jest i.:
Nocna Straz chyba łukarienki- przez sentyment do literatury rosyjskiej- chociaz to chyba na podstawie filmu powstało- o walce dobra i zla we wspolczesnej rosji (chyba Moskwa) (wampiry, wilkolaki itp. (jak komuz podobal sie film)


Jak na rosyjską produkcję to pierwsza, jak i druga część warta jest obejrzenia - polecam....
Krzysztof M.

Krzysztof M. To skomplikowane!

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Ja troszkę przekornie polecę dwójke autorów których zaliczam do klasyki gatunku. Po pierwsze cykl pani U. LeGuin o czarnoksiężniku (pierwszy tom to 'Czarnoksiężnik z Archipelagu'). Autorka ma barwną i miejscami niemal poetycką narrację, która mnie pochłonęła ;). Ktoś miał okazje przeczytać ostatnią książke z cyklu pt: "Inny Wiatr?" ;)
Drugi autor to Edgar Allan Poe. Dziewiętnastowieczny pisarz, w którego opowiadaniach można doszukać się grozy, fantastyki, kryminału i absurdu ;). Niezły poeta musze przyznać ;)

Pozdrawiam
Arkadiusz Otok

Arkadiusz Otok
Programista/Develope
r

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Przemysław P.:
Ja poleciłbym cykl "Miecz Prawdy" T. Goodkinda , następny duzy cykl "Koło czasu" R. Jordana a ostatnio zaczytuje sie w "Malazańskiej Księdze Umarłych" S.Eriksona ;o)) dla mnie po prostu bomba !!!
tylko szkoda, że wydają je zbyt wolno (hehehe a kiedy pracować)bo już kończę czytać i znów będzie trzeba wracac do nieśmiertelnych : Tolkiena, Pratcheta,.... i długo by wymieniać

Wszystkie te 3 cykle czytam/przeczytałem i tylko mogę jedno powiedzieć gorąco polecam :)

Tylko jest bardzo duży problem z znalezieniem "Koła czasu" w księgarniach. Pierwsze i ostatnie tomy są do kupienia bez problemu. Niestety środkowych nie ma na rynku, a na allegro dochodzą do 150zł. Często mailuje z wydawnictwem zysk, kiedy wznowią tomy z środka cyklu i już wiele razy byłem zapewniany, że za miesiąc, dwa... i tak półtora roku. Mimo tego warto przeczytać i liczyć, że uda się gdzieś odnaleźć zapomniany i ukryty leżak magazynowy :)

"Miecz prawdy" bardzo wciąga. Mimo tego,że każdy z 11 tomów jest oparty na tym samym schemacie, bardzo niebezpiecznie wciąga. Nie mogę się już doczekać prawdopodobnie ostatniego tomu. 13 listopad 2007 wydanie angielskie, na polskie nie doczekam :D
Anna D.

Anna D. Analityk Biznesowy

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

To jeszcze ja dorzucę - Eric van Lustbader cykl Perła:
- Pierścień pięciu smoków
- Zasłona tysiąca łez
Zaskakujące powiązanie sf z fantasy :)

A wiele lat temu zaczytywałam się 'Jeźdźcami smoków' Anne McCaffrey...

konto usunięte

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

ja czytam bardziej sf niż fantasy...i tutaj mam swoich ulubieńców......

Philip K. Dick - praktycznie wszytsko jest świetne...

Orson S. Crad...cała saga o Enderze...alebo "Zagubieni chłopcy"..pisarz był a Polsce i napisał opowiadanie chyba nosiło tytuł "Poznańskie słonie" czy coś takeigo....

Jacek Dukaj....

a i Adam Wiśniewski-Snerg

Ursula le Guin...sorry nie trawie jej....
Emil D.

Emil D. Dyrektor Handlowy,
JAWO Sp. z o.o.

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Skoro o mojej ulubionej Robin Hobb już była mowa zwrócę waszą uwagę również na kilku tomową historię Jacka Piekary o inkwizytorze kościelnym ( łowcy dusz, Młot na czarownice, Sługa Boży, Miecz Aniołów - kolejnośc tytułów wpisywałem przypadkowo)

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

O Mordimerze też już była mowa:P. Sam mówiłem:).

A tak trochę offtopic: W empikach wspomniane przeze mnie czytadło pt. Trylogia Elenium jest dostępna w fajnym paperbacku za 29 zł/ 3 tomy.

Nie rzuciły się Wam gdzieś w oczy w całości: Ziemiomorze Le Guin albo całość Endera?

Jeszcze raz: Nie wiem czy wspominałem: Przypominam sobie właśnie Dark Tower, Kinga. Zdecydowanie pierwsza trójka najlepszej fantastyki jaką czytałem. I najlepszych książek w ogóle. Za drugim razem jeszcze lepsza, bo pozwala zrozumieć wydarzenia z 2. tomu w kontekście 6, itd. Wracam czytać:).
Krzysztof M.

Krzysztof M. To skomplikowane!

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Ciekawe, co do Mrocznej Wiezy slyszalem bardzo rozne opinie. Jednej osobie sie bardzo podobalo, drugiej sie podobalo, a gdy skonczyla uznala ze nie lubi Kinga ;) A jeszcze innej osobie sie wogole nie podobalo. Ja nie mam dostepu do wszyswtkich tomowe wiec nawet nie zaczynalem, as moze to blad?

Ziemiomorze, poza ostatnim tomem, jesty cale w mojej osiedlowej bibliotece :PKrzysztof Machulec edytował(a) ten post dnia 25.07.07 o godzinie 09:20

konto usunięte

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Jakub N.:
A tak trochę offtopic: W empikach wspomniane przeze mnie czytadło pt. Trylogia Elenium jest dostępna w fajnym paperbacku za 29 zł/ 3 tomy.


Nie mogę tego znaleźć na stronie EMPIKu - jakieś info???
Wojciech Wąsek

Wojciech Wąsek Dyrektor
Finansowy/Główny
Księgowy/Dyplomowan
Księgowy

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Witajcie
wcześniej już padło to nazwisko ale pozwolę je sobie jeszcze raz przytoczyć Erikson!! i jaego malazańska księga poległych nie ma sobie równych, posiadam ok 300 książek fantasy ale Erikson jest dla mnie biblią, czytam go naokrągło jak skończę cofam się do wcześniejszych tomów i zaczynam odkrywać nowe wątki nowe postacie, nowe zależności. Dla fanów mam informację że we wrześniu pojawi się 7 tom. w ostatnim czasie pojawiła się książka Esslemonta- Noc noży. Jest to najlepszy przyjaciel Eriksona z którym razem wymyślili świat malazu, z tego co czytałem będzie pisał niezależną sagę która ma liczyć 6 tomów.
Nie wiem czy czytaliście Scotta Bakkera i jego trylogię - Mrok który nas poprzedza, Wojownik Prorok, Myśl Tysiąckrotna. Rewelacyjna, troszeczkę w stylu przypomina Eriksona zresztą autor nie ukrywa że Erikson to jego góru:)
Charakterystycze jest to iż wszyscy ww. autorzy są kanadyjczykami, więc kanada rządzi:)
Pozdrawiam
Jakub L.

Jakub L. Programista

Temat: .: PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE :.

Mroczna wieża jest taka sobie. Poszczególne tomy wciągają, ale cała historia im dalej, tym bardziej mambo-jambo.
Pierwszy tom jest słaaaby, kolejne nawet fajne, King ma wyobraźnię, dalej "Wilki z Calla" mogłyby jak dla mnie nie istnieć. Na ostatni tom się nie rzucałem, bo pamiętam, jak oglądałem "Bastion" w telewizorni, ostatni odcinek to było coś.

Następna dyskusja:

Przydatne linki. Ciekawe pr...




Wyślij zaproszenie do