Janusz Kalinowski Doradztwo
Temat: Grypa Żołądkowa
Objawów grypy jelitowej nie da się jednoznacznie określić. Niektórzy odczuwają ból i drapanie w gardle, kaszel, inni maja uczucie zatkanego nosa podobnie jak w przypadku przeziębienia.Te objawy, które ludzie potocznie nazywają grypą żołądkowa to przede wszystkim nudności, wymioty, uporczywa biegunka, znaczne wyczerpanie i uczucie ogólnego rozbicia.
Oto kilka wskazówek, jak zachować sie w trakcie tej infekcji.
Po pierwsze musimy podkreślić i zrozumieć, że antybiotyki nie przyniosą tutaj rezultatu, gdyż leki te zabijają tylko bakterie i nie są w stanie zniszczyć wirusów.
Grypa żołądkowa jest spowodowana wirusem i stosowanie antybiotyków jest tutaj bezzasadne. Tylko wzmocnienie naturalnych mechanizmów obronnych organizmu pomoże w zwalczeniu infekcji.
Możesz pomoc organizmowi zwiększając do maksimum ilość odpoczynku tylko w celu walki z chorobą. Wykonuj w tym czasie tylko drobne czynności i przerywaj natychmiast, kiedy poczujesz zmęczenie. Zostań w domu, jeśli możesz sobie na to pozwolić i nie kontaktuj sie z innymi, gdyż możesz ich zarazić. Powinieneś uzupełniać ilość przyjmowanych płynów, ale z racji nudności i wymiotów nie będzie to takie łatwe.
Jeśli twój żołądek jest podrażniony, ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje jest pokarm. Jeśli czujesz nudności, daj żołądkowi odpocząć. Nie jedz ani nie pij przez 2 godziny. Jeśli wymiotujesz, powstrzymaj sie od jedzenia i picia przez 4 godziny. Po tym okresie czasu rozpocznij przyjmowanie płynów maleńkimi łyczkami, stopniowo, aż dojdziesz do około polowy szklanki. Kontynuuj przyjmowanie powoli płynów przez 4 do 8 godzin i dopiero stopniowo zacznij wprowadzać pierwszy pokarm stały w postaci słonego krakersa lub suchego toasta. Nie wprowadzaj stałych pokarmów w większej ilości przez pierwsze 24 godziny. Jeśli to uczynisz, nudności mogą powrócić.
Możesz też zażyć lek przeciwwymiotny Dramamine, ale leku nie mogą stosować kobiety w ciąży.
Jeśli masz biegunkę, równie stopniowo, a nawet wolniej wprowadzaj pokarmy stale (nawet po 48 godzinach). więcej na: http://www.facebook.com/TransferFactorInfoPl