Maciej
Kozubik
przedsiębiorca,
coach, trener
Temat: Efektywny Manager IT
Projekt „Efektywny Manager IT” adresowany jest do 24 pracownic i pracowników (zamieszkałych na terenie woj. śląskiego i/lub zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę) oddelegowanych na szkolenia z mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, które to przedsiębiorstwo prowadzi działalność na terenie woj. śląskiego w obszarach technologicznych kluczowych dla rozwoju gospodarki regionu.Uczestnikami projektu mogą być również osoby samozatrudnione i wspólnicy spółki cywilnej.
W ramach projektu zaplanowano, iż każda uczestniczka i uczestnik projektu weźmie udział w cyklu szkoleniowym, obejmującym 3 szkolenia:
1) Zarządzanie projektami informatycznymi w nowoczesnym przedsiębiorstwie IT - 40 godzin szkoleniowych
Szkolenie ma za zadanie wprowadzić uczestniczki i uczestników w tematykę realizacji przedsięwzięć i projektów informatycznych w realiach polskich przedsiębiorstw. Przedstawione zostaną specyficzne cechy organizacji projektów w obowiązujących na rynku metodologiach zarządzania projektami.
Ramowy program: metodologie zarządzania projektami tj.
PMI, PRINCE2,
IPMA,
Scrum,
XP Programing,
główne problemy w trakcie realizacji projektu IT,
warsztaty praktyczne z wykorzystaniem Simultrain ®
Simultrain ® – to multimedialna symulacja biznesowa przebiegu projektu – nowoczesny symulator podnoszący umiejętności zarządzania projektami IT. Powstała na podstawie badania przeprowadzonego wśród ponad 800 liderów projektów IT. Uwypukla zwłaszcza czynnik ludzki w zarządzaniu projektami IT. Symulacja obejmuje wszystkie fazy cyklu życia projektu, w szczególności fazę realizacji. Dzięki temu symulatorowi uczestnicy natychmiast widzą konsekwencje swoich decyzji. Ponadto, mogą śledzić przebieg kosztów, harmonogramu, jakości, a także poziom motywacji zespołu.
2) Wdrażanie nowoczesnych metod organizacji IT zgodnie z modelem IT AS A SERVICE - 40 godzin szkoleniowych
Szkolenie przedstawia tematykę organizacji pracy działów IT zgodnie z założeniami podejścia ITaaS opisywanymi w bibliotece dobrych praktyk ITIL
Ramowy program:
metody organizacji pracy działów IT zgodnie z modelem ITaaS opisywanych w bibliotece dobrych praktyk Information Technology Infrastructure Library (ITIL),
zapoznanie ze sposobami transformacji działów IT w sprawny ekosystem dostarczający i wspierający procesy biznesowe w firmie, warsztaty praktyczne dotyczące najlepszych praktyk IT w zarządzaniu zespołami i dostarczanymi usługami.
Każdy uczestnik szkoleń otrzyma możliwość bezpłatnego przystąpienia do certyfikowanego egzaminu ITIL Foundation (zakres: zarządzanie projektami).
3) Mentoringowy styl zarządzania – jako efektywna metoda rozwijania kompetencji zarządczych menedżerów IT - 96 godzin szkoleniowych
Szkolenie udowadniające, iż mentoringowy styl zarządzania przynosi korzyści całej organizacji, ponieważ jest jednym z niezwykle skutecznych sposobów rozwijania kompetencji pracownika w miejscu pracy, stanowi odpowiedź na konieczność szybkiego uczenia się organizacji i rozwoju liderów.
Ramowy program:
- skuteczna komunikacja, asertywna postawa, obrona przed manipulacją,
- negocjacje wewnętrzne, techniki i tricki negocjacyjne,
- mentoring w pracy menedżera IT, konstruktywna krytyka i udzielanie informacji zwrotnej,
- budowanie relacji w zespole, zarządzanie zespołem, motywacja, radzenie sobie ze stresem,
- zarządzanie sobą w czasie, efektywne zebrania i spotkania,
- superwizja, wdrożenie nowych umiejętności i zaplanowanie kolejnych etapów rozwoju kompetencji menedżera – mentora
Łącznie ścieżka szkoleniowa trwa 176 godzin szkoleniowych
UWAGA: Nie ma możliwości zapisania się na pojedyncze szkolenie.
Zapewniamy bezpłatne szkolenia prowadzone w małych grupach przez wysoko wykwalifikowanych trenerów, bezpłatny vouchery na egzamin ITIL Foundation, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkoleń i catering.
Umowa szkoleniowa podpisywana jest z przedsiębiorstwem delegującym pracownicę lub pracownika.
Szkolenia są bezpłatne, przedsiębiorstwu udzielana jest pomoc de minimis za udział pracownicy lub pracownika w projekcie (organizator wystawia zaświadczenie o udzielonej pomocy de minimis).
BIURO PROJEKTU:
ul. Opolska 22/F002 (parter)
40-084 Katowice
czynne w godz. 8:00 – 16.00
Specjalista ds. rekrutacji: Maciek Kozubik
e-mail: maciej.kozubik@silesiadevelopment.com
tel. 0 504 908 360
w godz. 8:00 – 16.00
Kierownik projektu: Beata Odrzywolska – Kokoszka
e-mail: efs@silesiadevelopment.com
tel. 32/ 722 02 15
Asystent Kierownika: Karolina Bień
e-mail:karolina.bien@itc-partners.pl
tel. 32/ 722 02 15Ten post został edytowany przez Autora dnia 04.12.13 o godzinie 20:53